Кафеавтомат - заслужава ли си?

  • 111 614
  • 822
  •   2
Отговори
# 795
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 111
Имах делонги ръкохватка.. скапа се за една година. пускаш машината и кафето  просто не тече. явно нещо някъде се е запушило, но нямам желание дори да знам какво. Разочарована съм и не мога да повярвам че една от най прехвалените марки се счупи за няма и две години.
вече се чудя има ли изобщо някакъв вид добра машина за кафе която да  издържа повече и да не се налага непрекъснато да се занимаваш с нея. автоматите и те все искат нещо, пищят, капризни са и са прекалено скъпи! не мисля че си заслужават.
Насочете ме моля към конкретна марка и модел защото  ми писна да пия нес кафе.
Всяка машина има нужда от сериозна е периодична поддръжка, независимо автомат или ръчка.

Какво означава сериозна и периодична поддръжка ? ако трябва да я водя на сервизи през 3 месеца - значи не е моето нещо това и няма да го купя колкото и да е добро.

# 796
  • Мнения: 41 009
Моята ръчка вече е на година и три месеца и нищо не съм и правила. То и в книжката пише, че на 200 кафета трябвало само да се източи вода без кафе в цедката, а ако светне един бутон трябва да се декалцира с таблетка. За сега обаче не е светвал и не съм правила нищо.

# 797
  • София
  • Мнения: 38 535
Между другото, моят автомат има едни досадни ъгълчета и чупки вътре долу, които се чистят много трудно.
Saeco Incanto rondo.

# 798
  • Мнения: 489
Имах делонги ръкохватка.. скапа се за една година. пускаш машината и кафето  просто не тече. явно нещо някъде се е запушило, но нямам желание дори да знам какво. Разочарована съм и не мога да повярвам че една от най прехвалените марки се счупи за няма и две години.
вече се чудя има ли изобщо някакъв вид добра машина за кафе която да  издържа повече и да не се налага непрекъснато да се занимаваш с нея. автоматите и те все искат нещо, пищят, капризни са и са прекалено скъпи! не мисля че си заслужават.
Насочете ме моля към конкретна марка и модел защото  ми писна да пия нес кафе.
Всяка машина има нужда от сериозна е периодична поддръжка, независимо автомат или ръчка.

Какво означава сериозна и периодична поддръжка ? ако трябва да я водя на сервизи през 3 месеца - значи не е моето нещо това и няма да го купя колкото и да е добро.
На сервиз се ходи ако не я почистват редовно. Иначе трябва да се мие блока всяка седмица и на 5000 кафета да се декалцира.

# 799
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 111
Ще чакам черен петък да видя колко ще я намалят и най-вероятно ще взема тази-
https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-naviglio

дано не ми създава проблеми.
Досега не съм имала кафе автомат. сестра ми има  от по -скъпите към над 1000 лв е модела, прави хубаво кафе, но оставам с впечатлението, че побира мн малко вода и непрекъснато пищи че няма вода, много досадно и непрактично ми се видя. Освен това още на третия месец почна да пищи че иска да и се сменя някакъв филтър, който също е скъп и то при положение, че пише че се сменя веднъж на 6 месеца. недобра инвестиция.

# 800
  • София
  • Мнения: 3 710
Тази Гаджия я взех за 530 миналия септември, едва ли ще е още по-намалена.

# 801
  • Мнения: 301
Ще чакам черен петък да видя колко ще я намалят и най-вероятно ще взема тази-
https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-naviglio

дано не ми създава проблеми.
Досега не съм имала кафе автомат. сестра ми има  от по -скъпите към над 1000 лв е модела, прави хубаво кафе, но оставам с впечатлението, че побира мн малко вода и непрекъснато пищи че няма вода, много досадно и непрактично ми се видя. Освен това още на третия месец почна да пищи че иска да и се сменя някакъв филтър, който също е скъп и то при положение, че пише че се сменя веднъж на 6 месеца. недобра инвестиция.

Филтъра не е задължителен, а е препоръчителен - още повече ако се ползва кана за вода, той може напълно да отпадне.

# 802
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 111
Тази Гаджия я взех за 530 миналия септември, едва ли ще е още по-намалена.
Малко странно ще е да не я намалят за черен петък.

# 803
  • Мнения: 35 972
Моля някой да пусне нова тема.

# 804
  • София
  • Мнения: 4 192
Днес както си правеше кафе, старото Саеко направо му се пръсна групата  Shocked
Така че давайте съвети за нова машина, добре намалена около черния петък. За кафе на зърна. главно за чисто еспресо. Ако има нещо около 400-500 лв?  Embarassed

# 805
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Върви една реклама за Крупс около тази цена.

# 806
  • Мнения: 301
Днес както си правеше кафе, старото Саеко направо му се пръсна групата  Shocked
Така че давайте съвети за нова машина, добре намалена около черния петък. За кафе на зърна. главно за чисто еспресо. Ако има нещо около 400-500 лв?  Embarassed


Може да си поръчате от Ebay механизъма - не е скъп и е по-евтин от нова машина , Вие си преценяте. Иначе има за тази цена Филипси колкото искате автомати. Wink

# 807
  • София
  • Мнения: 4 192
От XSMALL  не съм доволна. Нещо друго, по-качествено, с по-малко обслужване търся

# 808
  • Мнения: 489
За 400 500 лева по добре си вземете ръчна кафе машина. Мое мнение

# 809
  • Мнения: 604
За 400 500 лева по добре си вземете ръчна кафе машина. Мое мнение
и за 1000+ не е по различно положението Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт