MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 757
  • 752
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 40
Здравейте! Нечий мъж пил ли е антиоксидант? Става въпрос за добавка - док го изписа заради лоша спремограма. Някой има ли отзиви?

# 481
  • Мнения: 420
Здравейте! Нечий мъж пил ли е антиоксидант? Става въпрос за добавка - док го изписа заради лоша спремограма. Някой има ли отзиви?

Какъв точно антиоксидант, много витамини се водят антиоксиданти.

# 482
  • Мнения: 118
Здравейте! Нечий мъж пил ли е антиоксидант? Става въпрос за добавка - док го изписа заради лоша спремограма. Някой има ли отзиви?

cosmopolitan88, не зная какви са тези антиоксиданти. Все още не сме правили никакви изследвания с мъжа ми. Досега правим  опити за бебе, все неуспешни. Никави лекарства и добавки не сме приемали. С това, което го пие качеството на спермата ще се подобри ли? Какво ти казаха?

# 483
  • Мнения: 44
Може ли да ми отговорите 2% по Крюгер за фонд ли е, като има и други фактори, които са под норма? Някой, ако има такава морфология, моля за мнение, понеже в Малинов казаха, че няма място за притеснение, а в Щерев, че сме за фонд по мъжки фактор  newsm78 Shocked

# 484
  • София
  • Мнения: 23 165
ако е само морфологията не сте за фонд и не сте за притеснение.
ако има и други под норма сте и за двете.
дай цифри  Rolling Eyes

# 485
  • Мнения: 420
Може ли да ми отговорите 2% по Крюгер за фонд ли е, като има и други фактори, които са под норма? Някой, ако има такава морфология, моля за мнение, понеже в Малинов казаха, че няма място за притеснение, а в Щерев, че сме за фонд по мъжки фактор  newsm78 Shocked

На нас ни казаха, че с 2% сме не просто за ин витро, а за ИКСИ. Но проблемни бяха и подвижността и общия брой при нас - т.е. имахме отклонения от нормата и в трите показателя.

# 486
  • Мнения: 44
ако е само морфологията не сте за фонд и не сте за притеснение.
ако има и други под норма сте и за двете.
дай цифри  Rolling Eyes
В последната спермограма нещата не са толкова зле, в предната обаче имаше 60+% неподвижни, бързите бяха 20%, другите фактори не ги разбирам стойностите кое е добре и кое зле. Може би това е вярно, че в Малинов съдят по последната спремограма, но той сега не спазва режим и не пие стриктно добавките и предполагам, че пак ще дойдем на старата.

# 487
  • Мнения: 1 592
Мариел,

С 2% морфология сте отвсякъде за Фонда !

Ние сме с толкова и малко бавни - и сме одобрени .
Това е стерилитет, а не просто занижена морфология.
Под 4% се води стерилитет и може да се кандидатсва за Фонда с мъжки стерилитет-  2% е близо до нулата.
Не знам защо в Малинов са ти казали така, че не си за Фонда - шокирана съм. Shocked

Даже сте за ИКСИ , както е казала и Джеси- и ние правихме ИКСИ- неуспешно.
как така не сте за Фонда. Сте !

# 488
  • София
  • Мнения: 521
Mariell66, ето ги индикациите, свързани с мъжкия фактор:

Индикации за финансиране

2. Стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
а) Azoospermia, при хистологични данни за наличие на сперматогенеза;
б) Олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
• Обем на еякулата < 1,0 ml;
• Концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
• Сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
• Сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
• Наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;

# 489
  • Мнения: 1 592
Mariell66, ето ги индикациите, свързани с мъжкия фактор:

Индикации за финансиране

2. Стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
а) Azoospermia, при хистологични данни за наличие на сперматогенеза;
б) Олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
• Обем на еякулата < 1,0 ml;
• Концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
• Сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
• Сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
• Наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;


Мирела,

А , даже под 15% морфология одобряват и още един показател- ние сме с намалена подвижност ( вие също около 20%).
Но мисля , че с ниска морфология под 4% одобряват и без втори фактор- нещо такова си спомням , когато ние подавахме документи.
А Фонда ще ви финансира 2/3 от опита , така че няма как от Щерев да искат да ви вземат парите. Те ще си ги вземат от Фонда. Това само ще ви улесни финансово.

Така че ако имаш време да чакаш 10 месеца за финансиране от Фонда , го направи.

А да не би нещо да не си разбрала в Малинов. Питай ги пак.

# 490
  • София
  • Мнения: 521
Ако искаш повече инфо от момичетата тук, по-добре качи данни за спермограмата - повече подробности можеш да научиш.
Успех! bouquet

# 491
  • Мнения: 3 902
Здравейте,

ние сме с Морфология 3.5% и така и не разбрах дали някой е успял да подаде документи само на тази база. До колкото знам (четох на сайта на ЦАР, тоест това, което Увмиска е пуснала) трябва още един параметър... Някой знае ли нещо по въпроса? Simple Smile

Иначе в Малинов само с морфология хич не те отписват. Много хора успяват при тях с такива параметри, ако всичко останало е наред. На нас ни искаха и SDI, който въпреки морфологията беше отличен и за това пробвахме първо с инсета. Ама аз се оказах проблемнта откъм О, та сме на ИМСИ вече.

# 492
  • Мнения: 1 592
Сънлайт,

Това при кой док ?
Ти ли настоя за инсета ?

# 493
  • Мнения: 3 902
Майче, при Калчев. Не съм настоявала, исках нещо да направим, защото след ЦС нямахме успех. Той предложи инсе с лека стимулация като си каза, че за него е по-скоро опознавателно за моя организъм. Стимулация искаше зарадо мъжкият фактор. Второто беше на ЕЦ веснага след първото, за да хванем остатъчния ефект от стимулацията, защото имаше такъв. Но и тук нямахме успех. Почакахме два месеца и минахме на Имси.

# 494
  • София
  • Мнения: 509
Mariell66 С 2% морфология и 20% подвижни, приярелят ти не бива да се успокоява много. Вие с тези показатели сте за ИКСИ. И ние бяхме с голяма концентрация, ама не стана, разбира се винаги има шанс за чудо, но дали имате време и нерви за чакането. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт