Сгрешен акт за раждане

  • 2 629
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,нова съм тук и едва успях на пусна темата.Имам следния въпрос и много бих се радвала ако някой ми даде мнение или съвет как да постъпя. На 26години съм и преди два дни видях,че акта ми за раждане е сбъркан.И на двамата родители егн-тата са сгрешени. Проверих ги и ми излиза че са невалидни???Някъде някога е станала грешка,но как до сега никой не е забелязал? Моля Ви дайте ми съвет къде да отида и какво да правя,предполагам че това е сериозна грешка която би довела до много последствия след време.Благодаря предварително  :roll

# 1
  • Мнения: 69 046
в Служба гражданска регистрация и административно обслужване на населението - ГРАО в съответната община.

# 2
  • Мнения: 19 698
Да допълня - откъдето е издаден акта. Тоест, ако си родена в Ловеч и е издаден от общината там, трябва пак там да отидеш. Другият вариант е настоящата ти община да изискат по служебен път, а ти да платиш такса, но много рядко се съгласяват на подобен жест.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сгрешени или невалидни? Родителите ти живи ли са?

# 4
  • Мнения: 579
Трябва да се провери дали е сгрешено в самия регистър, или само в препис-извлечението с което ти разполагаш. Не е кой знае какъв проблем, веднага трябва да го отстранят ако действително има грешка.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако хората са починали е нормално да излиза "невалидно ЕГН", това не означава, че са сгрешени. Виж, ако са живи вероятно е грешка.

# 6
  • Мнения: 579
Ако хората са починали е нормално да излиза "невалидно ЕГН", това не означава, че са сгрешени. Виж, ако са живи вероятно е грешка.
EГН на починало лице не е невалидно ЕГН.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В сайта на НАП, където се проверява здравноосигурителния статус (предполагам там ги е проверила) на починал човек излиза "невалидно ЕГН".

# 8
  • Мнения: 2
И двамата родители са живи,благодаря за съветите и информацията ще се обърна към общината за повече инфо Simple Smile а на някой случвало ли му се е подобно нещо досега,направо съм шокирана  Shocked

# 9
  • Мнения: 579
И двамата родители са живи,благодаря за съветите и информацията ще се обърна към общината за повече инфо Simple Smile а на някой случвало ли му се е подобно нещо досега,направо съм шокирана  Shocked
Ако у теб се намира оригиналното свидетелство за раждане, съставено при раждането ти, най-вероятно е ръкописен или напечатан на машина. Напълно е възможно да е допусната техническа грешка при издаването на преписа.

# 10
  • Мнения: 11 747
На акт за раждане не, но на нотариален акт имаше грешка в ЕГН-то и се откри 10-15 години по- късно... Поправи се, нищо особено не беше.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
Какви последици си представяш от тая сериозна грешка?  Laughing
Нищо сериозно няма, стига си се шокирала.
Ако е грешка - а ти провери ли дали в техните документи ЕГН-тата са други? - се поправя лесно и по административен ред. И да не се поправи, до никакви последици не води; ако си мислиш, че с такова удостоверение за раждане излиза, че родителите ти не са ти родители - нищо такова няма.
Зависи и, както са ти казали, дали грешката е в преписа (удостоверението, което може да е набирано на ръка), или в самия акт за раждане, но и в двата случая няма нищо особено страшно.

Общи условия

Активация на акаунт