За размера на издръжката

  • 1 854
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
И аз мисля, че няма начин да не плаща издръжка, освен ако не реша аз да се откажа от нея, но нямам намерение да го правя. За мен въпросът е принципен. Пък и ако иска да го възприемам като истински мъж, нека се държи като такъв.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
100% ще дойде денят, в който ще се сети, че има син. Рано или късно. И тогава - той ще бере плодовете от моя труд. Неприятно, но факт.
Маргарита, ако сте имали брак не може да си прави каквото иска, длъжен е да дава пари. Малко или много, ще дава. В брой, не в предмети.

Не си ме разбрала... аз казах, че съм го заплашила с това, но никога не бих го изпълнила. Детето ми не е моя собственост или мое творение да го пазя само за мен. То си има и баща и без значение какъв е този баща - отговорен и плащаш или безотговорен и не плащаш НИКОГА не бих се опитала да огранича срещите им /освен ако явно не влияят зле на детето/. Може би разсъждавам така, защото съм дете на разведени, но без значение какво прави или казва баща й винаги ще казвам на Дариа колко много той я обича и колко е важна тя за него...

С брак или без брак - бащата е длъжен да плаща издръжка.

# 17
  • In transit
  • Мнения: 11 826
За да не пускам нова подобна тема да попитам тук. Сина ми вече мина 9 години от развода до сега баща му плаща по 50 лева. Навремето се измъкна с тази сума, защото показа документ от фирмата на майка си, че му плащат 150 лева!!  Twisted Evil От известно време се чудя дали да поискам увеличение на издръжката. Малкия ходи и на айкидо и там разходи, ако трябва и на други курсове ще го запиша.  Grinning Освен това носим обувки размер 37-38 ами , че те само едни маратонки са по 35 лева! Дайте съвет как да му измъкна по-голяма сума (може и повече от 80  Grinning) , ако пак ми изкара някоя бележка, че взема минималната работна заплата?

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Mikkey®™, не знам как е във Варна, но в София съм забелязала, че присъжданите издръжки са доста над 50, че и над 80 лева.

Съди го мъжа ти и искай възможно най-много - примерно 300лв. Адвокатът ти ще включи това за айкидото, за другите дейности и за увеличените нужди на детето в иск. молба. Съдът ще 'прецени' и ще ти присъди. Има значение и колко получава мъжът ти, но той все пак е длъжен да дава пари на детето си.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 493
ISA, дай координати на адвокат който му се занимава с такива дела /в София/
Предварително ти благодаря!!!

# 20
Isa, mislish li, 4e ima shasns da iskash pove4e ot 50 lv ot bashta, koito prilaga belejka za minimalna zaplata, a za sajalenie vsi4ki znaem za sivata ikonomika v Bulgaria, no zakonno mai nyama kak da maikata da dokaje, 4e tova ne mu e realnia dohod. Ako imate idei na kakvo osnovanie moje da poiskate pove4e pari , spodelete gi.

Общи условия

Активация на акаунт