RYANAIR - 6

  • 76 946
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 165
Благодаря за темата.
През март ще пътуваме със Скъпия на гости на дъщерята.
Не ми е за първи път, няма да питам за пресата и минералната вода.
Купих евтини билети, направо изнудих системата.
Първо взех моите - отиване и връщане х 9.90 Е, той не искаше.
После склони да дойде и започнах търсене за него...........
*****
Та май ще трябва да плащам и избирам място 30 дни преди полетите.

Защо не си купихте места още с билетите, толкова сметки сте си направили, щеше да ви пусне и опцията за билети по 4 евро... сега по малко от 6 евро няма да има. Да не говорим, че ще имате толкова време за безплатното чекиране...

# 46
  • София
  • Мнения: 13 149
Та май ще трябва да плащам и избирам място 30 дни преди полетите.
Чекирайте се в първия безплатен ден и ще сте заедно. Имай предвид, че ако сте съвсем първи, ще ви разпредели на 33 ред. След това ги слага над крилата. Не са толкова много хората, които си купуват места и в началото на 4-те дни системата дава места едно до друго.

Сега се сетих, че вашите резервации са различни. Може би няма да можеш да избегнеш плащането. Sad

# 47
  • Мнения: 2 590
Хм, уж се записах, ама явно мнението ми е изтрито. И се чудя аз защо никой не е писал толкова време.

София-Атина пътуваха родителите ми, без запазени места, чекирих ги в първия ден от безплатното чекиране и са били един до друг. Може би е късмет или са съобразили, че са с еднакви фамилии, или както каза Таня67, защото е било в първия безплатен ден,

# 48
  • Мнения: 4 202
Хм, уж се записах, ама явно мнението ми е изтрито. И се чудя аз защо никой не е писал толкова време.

София-Атина пътуваха родителите ми, без запазени места, чекирих ги в първия ден от безплатното чекиране и са били един до друг. Може би е късмет или са съобразили, че са с еднакви фамилии, или както каза Таня67, защото е било в първия безплатен ден,

Ние пътувахме 5 човека до там, почти нямаше свободни места в самолета и пак се паднахме всички един до друг.

# 49
  • Мнения: 716
Виждам, че коментирате местата в самолета. Аз купих преди дни първите си билети с Ryanair. Понеже билетите не бяха евтини, спонтанно реших без запазени места. Не ми е голям проблем дали ще седим един до друг, по-скоро исках да попитам как става чекирането.
Какво означава първият безплатен ден. Ако полетът е в петък на обяд, безплатното чекиране кога стартира - в понеделник на обяд или...?
Аз купих двата билета с една резервация. Чекирането последователно ли става за всеки или има опция, както при други компании да регистрираш едновременно двама (и къде ме пита за това?) - Може да изглежда глупаво, но загубих десетина минути, поне три пъти се връщах отначало, докато разбера как да добавя още един пътник.

Благодаря ви много за помощта

# 50
  • Мнения: 964
Ние пътувахме 5 човека до там, почти нямаше свободни места в самолета и пак се паднахме всички един до друг.
На кой ред?

# 51
  • София
  • Мнения: 16 035
Благодаря за отговорите по моя въпрос.
Не бързах да купя,защото ММ 2 пъти дневно си мени мнението - ще идва или не.
Но ще оправим нещата. Пък може да му хареса да седи до млада, късопола дама.
Лаленце, би трябвало в понеделник  на обяд да започне безплатното чекиране.
Те ще ти изпратят мейл с напомняне.

# 52
  • Мнения: 964
Ако полетът е в петък на обяд, безплатното чекиране кога стартира - в понеделник на обяд или...?
Аз купих двата билета с една резервация. Чекирането последователно ли става за всеки или има опция, както при други компании да регистрираш едновременно двама (и къде ме пита за това?)
Безплатното чекиране/стандартно регистриране е възможно след 0 ч. гринуичко време четири дни преди полета.
След натискане на бутон "Регистриране сега" имате възможност да изберете пътниците, които желаете да чекирате, като това може да стане едновременно или поотделно.

Последна редакция: чт, 19 яну 2017, 18:42 от Nedy Ivanov

# 53
  • Мнения: 716
Nedy Ivanov, Aisha, благодаря много  bouquet

# 54
  • Мнения: 63
Здравейте! Предварително се извинявам за въпросите ми, но никога не съм пътувала със самолет, а камо ли да купувам билет онлайн. Децата ми ще пътуват до Испания и ме натовариха да им купя билети, но нямам време да чета назад всичко, защото трябва бързо да се оправя и ми е притеснено. Прочетох, че мога с дебитна карта да платя. Това добре! Но, тъй като картата ми е левова, а цените са в евро, предполагам, че сумата сама ще се изчисли в евро? Другото, след като направя резервацията с тяхните имена, там където пише имена на картодържател трябва да напиша моите имена, тъй като ще плащам с моята карта, за което предполагам няма да има проблем при издаването на бордните карти? Ако съм смешна за някой, моля да ме разбере, че съм като пате в кълчища Embarassed #Crazy

# 55
  • Мнения: 2 590
Здравейте! Предварително се извинявам за въпросите ми, но никога не съм пътувала със самолет, а камо ли да купувам билет онлайн. Децата ми ще пътуват до Испания и ме натовариха да им купя билети, но нямам време да чета назад всичко, защото трябва бързо да се оправя и ми е притеснено. Прочетох, че мога с дебитна карта да платя. Това добре! Но, тъй като картата ми е левова, а цените са в евро, предполагам, че сумата сама ще се изчисли в евро? Другото, след като направя резервацията с тяхните имена, там където пише имена на картодържател трябва да напиша моите имена, тъй като ще плащам с моята карта, за което предполагам няма да има проблем при издаването на бордните карти? Ако съм смешна за някой, моля да ме разбере, че съм като пате в кълчища Embarassed #Crazy
Разсъжденията ти са абсолютно верни.
Аз платих с моята карта билетите на родителите ми, картата е левова.
Резервацията на техни имена, а картодържател писах моите, както и адреса ми.
Nedy Ivanov, не питаш мен, но да си кажа, че нашите места бяха на 24ти ред

# 56
  • Мнения: 964
Nedy Ivanov, не питаш мен, но да си кажа, че нашите места бяха на 24ти ред
Вашият случай е ясен - двама души в една резервация ще пътуват един до друг в 99 % от случаите.
По-интересно е как при почти липса на свободни места в самолета се намират 5 места едно до друго.

# 57
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Брадли благодаря за новата тема! bouquet
Докато се усетя и 4 страници изписани Laughing

# 58
  • Мнения: 1 857
Запис да следя... също и дискусиите за пресата за коса и водата Laughing. Втората нещо не е споменавана напоследък Laughing

# 59
  • Мнения: 63
Здравейте! Предварително се извинявам за въпросите ми, но никога не съм пътувала със самолет, а камо ли да купувам билет онлайн. Децата ми ще пътуват до Испания и ме натовариха да им купя билети, но нямам време да чета назад всичко, защото трябва бързо да се оправя и ми е притеснено. Прочетох, че мога с дебитна карта да платя. Това добре! Но, тъй като картата ми е левова, а цените са в евро, предполагам, че сумата сама ще се изчисли в евро? Другото, след като направя резервацията с тяхните имена, там където пише имена на картодържател трябва да напиша моите имена, тъй като ще плащам с моята карта, за което предполагам няма да има проблем при издаването на бордните карти? Ако съм смешна за някой, моля да ме разбере, че съм като пате в кълчища Embarassed #Crazy
Разсъжденията ти са абсолютно верни.
Аз платих с моята карта билетите на родителите ми, картата е левова.
Резервацията на техни имена, а картодържател писах моите, както и адреса ми.
Nedy Ivanov, не питаш мен, но да си кажа, че нашите места бяха на 24ти ред
Благодаря! Значи да не се притеснявам и да действам, че няма време!

Общи условия

Активация на акаунт