Екзотични почивки /Тема 2/

  • 65 713
  • 527
  •   1
Отговори
# 390
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
В Занзибар няма сила, която да ме накара да се върна.

# 391
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
В Занзибар няма сила, която да ме накара да се върна.

Еее, недей така. Разкажи за неволите, може и на лични.

# 392
  • Мнения: 4 734
Защо на лични, нека и ние да разберем...Smile
Аз също умувам дестинация и ми е трудно да взема решение къде искам...
Шри Ланка, Занзибар ми са доста мътни, не знам какво да мисля за тях... Rolling Eyes
ММ иска лукс и прозрачно море, това са му критериите за момента, но аз не съм на този принцип... Искам да е не само красиво, но и интересно, запомнящо се.... Не мога да лежа само на едно място, та колкото и звезди да е.... Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 393
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Не ми хареса. Моя грешка, че не бях проучила достатъчно добре, но отлива от нашата страна беше километри навътре (в Pwani бяхме). За да има море, трябваше да ходим на плажа в 6ч. сутринта или късно следобяд. От и без това рядко "идващото" море, мъжът ми и дъщеря ми получиха някаква ушна инфекция, едва издържаха налягането в самолетите навръщане. Отделно т.нар. масаи бяха повече от досадни, а не обичам някой да ми се натрапва. Бяхме в 5* с ол инклузив, вечер по баровете имаше само фастъци и дори тях беше трудно някой да донесе, но за $5 можеха и целия комплекс да претичат по няколко пъти. Не ми е за парите, знам в каква мизерия живеят хората, но усещането , че ме изнудват не ми хареса.
Иначе имахме страхотни шофьор и гид, има много какво да се види и усети. Бяхме купили от Джъмбо разни дреболиики, които носихме в едно село, дечицата бяха много щастливи. Ходихме и в плантация за подправки, това беше най - хубаво от всичко.

Пътечке, и аз като мъжа ти, особено като знам, че имам една седмица максимум, която не стига за нищо друго. И след като последните месеци е било студ Simple Smile

# 394
  • Мнения: 4 734
Сега с тези отливи... Значи с доста неща трябва човек да се "съобразява" като избира екзотична дестинация - комари и други по-неприятни гадини, дъждове и порои, отливи, гостоприемството на местните и храната, полетите и транспорта на място, условията в хотела /резорта и цената разбира се като тотал на самата екскурзия...
Аз се притеснявам от разни неразположения от храната и водата, че това като нищо може да ти развали почивката.. Все пак не е Европа, тук знаеш къде и какво да вземеш, аптеки има навсякъде, лекарствата са подобни... Laughing

# 395
  • Мнения: 2 645
И на мен ще ми е интересно да прочета за Занзибар. Но предполагам е нещо подобно на Шри Ланка. Забравете за лукс и прозрачно море в Шри Ланка. Тяхното разбиране за чистота и хигиена е доста по-различен от нашето. Иначе са любезни и гостоприемни. Но онова нашествие на комари в спалнята ни никога няма да забравя. Това с налични устройства във всеки контакт.

# 396
  • Мнения: 4 734
И на мен ще ми е интересно да прочета за Занзибар. Но предполагам е нещо подобно на Шри Ланка. Забравете за лукс и прозрачно море в Шри Ланка. Тяхното разбиране за чистота и хигиена е доста по-различен от нашето. Иначе са любезни и гостоприемни. Но онова нашествие на комари в спалнята ни никога няма да забравя. Това с налични устройства във всеки контакт.

Точно това мисля и аз... Хигиената и прозрачната вода... Значи на Карибите само на по-малко посещаваните острови водата беше една идея по-чиста, на плажовете на хотелите водата беше топла и приятна, но мътна. Даже на нашия плаж дъното беше нещо като тиня, понеже се оформяше като залив... На Патая също плажа беше много хубав, пясъка мек и ситен, водата топла, но морето също не беше прозрачно... ММ не се къпеше там, предпочиташе басейните. Но когато отидохме на необитаем остров с дневна екскурзия, водата беше много чиста и прозрачна, просто рай... Та това с водата е много относително...
Сега се сещам в Сингапур на Сентоса водата беше прозрачна , но една идея по-студена... Smile

Някой знае ли кой остров на Тайланд е с най-чистата и прозрачна вода?

# 397
  • Мнения: 1 123
Koh Kood , четвърти по големина остров но най - слабо населен .Кристално чиста вода , частен плаж ( нещо което рядко се предлага в Тайланд) и усещането че си Робинзон Крузо на самотен остров .

# 398
  • Мнения: 4 734
Koh Kood , четвърти по големина остров но най - слабо населен .Кристално чиста вода , частен плаж ( нещо което рядко се предлага в Тайланд) и усещането че си Робинзон Крузо на самотен остров .


А как се стига до там? Някакъв резорт или хотел там може ли да дадете?

# 399
  • София
  • Мнения: 1 326
И на мен ще ми е интересно да прочета за Занзибар. Но предполагам е нещо подобно на Шри Ланка. Забравете за лукс и прозрачно море в Шри Ланка. Тяхното разбиране за чистота и хигиена е доста по-различен от нашето. Иначе са любезни и гостоприемни. Но онова нашествие на комари в спалнята ни никога няма да забравя. Това с налични устройства във всеки контакт.
ALMIRRA, в коя част на крайбрежието бяхте, можеш ли да си спомнииш?  Чувала съм, че Шри Ланка е добра дестинация за гмуркане, там има толкова голяма брегова ивица (и западно, и източно, и южно, и северно крайбрежие) , че вероятно добрите места с бистро море са оскъдни и в различните части на острова и условията са различни...

# 400
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
В Шри Ланка бяхме в Унаватуна, после в Негомбо  - като отправна точка. Не сме по гмуркането - дори и Малдиви, и Червено море не ги оценихме. Плажът, обаче беше перфектен, както и хотелчето към него. Като от картичка.
За Коломбо няма смисъл да говорим - почти като Мале. Но вътрешността наистина е уникална.  Peace
Има много какво да се види там. Единственото място, на което искам да се върна....

# 401
  • Мнения: 737
В Шри Ланка бяхме в Унаватуна, после в Негомбо  - като отправна точка. Не сме по гмуркането - дори и Малдиви, и Червено море не ги оценихме. Плажът, обаче беше перфектен, както и хотелчето към него. Като от картичка.
За Коломбо няма смисъл да говорим - почти като Мале. Но вътрешността наистина е уникална.  Peace
Има много какво да се види там. Единственото място, на което искам да се върна....
Wild_Rabbit, моля те помагай за Шри Ланка. От 3 дни търся хотел или вила за НГ, но сме доста 6 възр+5 деца. Искаме 3 нощ окола Канди във вътрешността и 8 нощ по западното крайбрежие. Вече всички хотели изгледах и чак почеам да се разубеждавам. Дали няма да е бурно морето и дълбоко там? Или пък цяла вила няма да е по-добре? Всякакви съвети ще са от полза, че пак към Мавриций май си ме влече Wink

# 402
  • Мнения: 3 439
Някой ходил ли е в Кабо Верде? Това е една от дестинациите, които са ми в житейския списък Grinning Ще се радвам да чуя нещо интересно от първо лице Simple Smile

# 403
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
В Шри Ланка бяхме в Унаватуна, после в Негомбо  - като отправна точка. Не сме по гмуркането - дори и Малдиви, и Червено море не ги оценихме. Плажът, обаче беше перфектен, както и хотелчето към него. Като от картичка.
За Коломбо няма смисъл да говорим - почти като Мале. Но вътрешността наистина е уникална.  Peace
Има много какво да се види там. Единственото място, на което искам да се върна....
Wild_Rabbit, моля те помагай за Шри Ланка. От 3 дни търся хотел или вила за НГ, но сме доста 6 възр+5 деца. Искаме 3 нощ окола Канди във вътрешността и 8 нощ по западното крайбрежие. Вече всички хотели изгледах и чак почеам да се разубеждавам. Дали няма да е бурно морето и дълбоко там? Или пък цяла вила няма да е по-добре? Всякакви съвети ще са от полза, че пак към Мавриций май си ме влече Wink
Писах на лични. Преди полета си оставихме 2 нощувки в Tropical Villas
https://www.booking.com/hotel/lk/tropical-villas-kochchikade.bg. … =1&#hotelTmpl

Уникално място!

# 404
  • София
  • Мнения: 1 326
В Шри Ланка бяхме в Унаватуна, после в Негомбо  - като отправна точка. Не сме по гмуркането - дори и Малдиви, и Червено море не ги оценихме. Плажът, обаче беше перфектен, както и хотелчето към него. Като от картичка.
За Коломбо няма смисъл да говорим - почти като Мале. Но вътрешността наистина е уникална.  Peace
Има много какво да се види там. Единственото място, на което искам да се върна....
Wild_rabbit,  Унаватуна е на юг, нали?  В тази част на острова (поне според туристическите сайтове)  една от атракциите са морските костенурки - има ли ги свободно (на Мавриций срещнахме докато се гмуркахме, и то доста близо до плажа на хотела) или са в обособени хабитати?

Общи условия

Активация на акаунт