Избор на училище за първи клас 2017г. ВАРНА

  • 61 397
  • 406
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 42
Здравейте,
и аз съм от майките с чуденка към кое училище и съответно учителка да запиша детето си. Като най-близо училище за нас е Н.Геров,но за мен е важно да има занималня,защото не бих желала да се обучаваме вкъщи заедно. За Захари Стоянов знам,че има гарнтирана занималня само за първи клас,а втори и трети са на късмет събрани по 14 души от два класа и изминават едно не малко за децата разстояние до занималнята си. В четвърти клас,нямат със сигурност  занималня. Следващото училище е В.Друмев,за което знам,че има занималня със сигурност до четвърти клас и децата си стоят в една стая и не се местят никъде другаде. Голяма и дилемата ми,а времето вече започва да тече .....

Въпроса ми е дали знаете кои учители ще поемат първите класове в Захари Стоянов и Васил Друмев и съответно някакви отзиви за тези учители.

# 16
  • Мнения: 11 747
Записвам се да следя, макар че няма да имам първокласник, но да се информирам от рано. Кварталното ни училище е Климент, но ще се ослушвам и за Кирил, а ако Васил Друмев се окаже чак толкова хубаво, то е до бабата ни и може да се окаже удобен вариант.

# 17
  • Мнения: 175
И моето дете тази година ще е първокласник. Насочила съм се към Н.Геров и З.Стоянов заради интереса, който има към математиката, препоръчват и двете училища като добри в подготовката по математика? Моля споделете кои учители ще поемат първите класове и ако имате отзиви за тях. Всички коментират, че не е важно училището толкова, колкото учителят... В същото време се коментира, че не се допуска избор на учител...?! Как тогава да избера учител, с връзки и познати ли става както обикновено?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 223
Наистина е много важен учителят и досега той можеше да се избира в повечето училища ( с малки изключения).Но от тази година всичко се променя,въвежда се електронен прием,който ще е края на м.май и отпада предварителното подаване на заявления,което се правеше досега около м.март.Именно в него можеше да се посочи желан учител.Т.е. сега най-вероятно няма да може да се избира учител.
Ще бъде нещо като кандидатстването за детските градини.

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 16:18 от Just Eva

# 19
  • Мнения: 23
Наистина е много важен учителят и досега той можеше да се избира в повечето училища ( с малки изключения).Но от тази година всичко се променя,въвежда се електронен прием,който ще е края на м.май и отпада предварителното подаване на заявления,което се правеше досега около м.март.Именно в него можеше да се посочи желан учител.Т.е. сега най-вероятно няма да може да се избира учител.
Ще бъде нещо като кандидатстването за детските градини.


Излиза че каквото и да направиш най важен е района в който живееш !
Ако ще е и по микрорайониране съвсем ,и да не искаш пак ще си длъжен да си дадеш детето в района макар и да не е хубав !Нали най-важна е средата !!!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Благодаря за темата с интерес ще следя надявам се повече заинтересовани да се намерят та да обменим информация !!!
Ние сме в Ж.К. Владислав Варненчик  и съм пред голяма питанка къде най-вероятно ОУ "Патриарх Евтимий"НО ИСКАМ ДА СЪМ СИГУРНА В ИЗБОРА !
Дъщеря ми е първи клас в Патриарх Евтимий и като цяло съм доволна. Може да прочетеш по-старите ми постове, и ако имаш въпроси - питай Simple Smile

# 21
  • Мнения: 23
Благодаря за темата с интерес ще следя надявам се повече заинтересовани да се намерят та да обменим информация !!!
Ние сме в Ж.К. Владислав Варненчик  и съм пред голяма питанка къде най-вероятно ОУ "Патриарх Евтимий"НО ИСКАМ ДА СЪМ СИГУРНА В ИЗБОРА !
Дъщеря ми е първи клас в Патриарх Евтимий и като цяло съм доволна. Може да прочетеш по-старите ми постове, и ако имаш въпроси - питай Simple Smile


Здравей би ли ми казала имат ли стол например до колко часа е занималнята и до кой клас е водят ли децата по олимпиади например такива неща?
Благодаря ти !

# 22
  • Мнения: 140
Записвам се и аз в тази тема. И на нас ни предстои избор тази година и все още не сме се насочили към конкретно училище. За сега съм се спряла на Васил Друмев, Найден Геров и Стефан Караджа. newsm78

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 952
А дали изобщо ще можем да избираме училища с новото електронно подаване на документи?
Разбрах ,че ще се записва детето в най-близкото училище  newsm78 Thinking

# 24
  • Мнения: 173
Здравейте, и моето момче ще бъде първолак на есен. Колебая се между Априлов и Славейков. Търся информация кои учители предстои да поемат първокласници в Славейков и отзиви за тях.

# 25
  • Мнения: 25
Здравейте , записвам се и аз в темата . Дъщеря ми ще е първи клас след две години но започнах да се интересувам от обстановката от сега . Притесненията ми са следните....... кварталното училище до нас е Добри Чинтулов , имам наблюдения и категорично не искам детето ми да учи там . И идва момента със смяна на адресната регистрация за да мога да я запиша в уж хубаво училище. За сега съм се спряла на следните Славейков, Пушкин , Климент Охридски или Кирил и Методи. Честно си казвам много ми е трудно и се надявам да ми помогнете . Благодаря Wink

# 26
  • Мнения: 11 747
Ами те са толкова противоречиви отзивите за училищата, че не съм сигурна човек как би могъл да се ориентира.

# 27
  • Мнения: 2 562
Ето тук са писали за новостите при кандидатстване за първи клас:
https://www.varna24.bg/novini/varna/Vuvezhdat-elektronen-priem-z … a-na-Varna-699611
Оставам с убеждение че електронният прием няма да стартира тази година.Пише че го въвеждат пилотно в 5 училища  newsm78 Някой да има повече информация?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 195
Тъй като ситуацията е ''на час по лъжичка'' и все още нищо не е напълно ясно, ето какво намерих като допълнителна информация: http://www.moreto.net/novini.php?n=342506

''Това е въвеждане на електронен прием в абсолютно всички училища, където има първокласници...
Родителите ще могат да подават документи в едно училище като ще имат възможност директно да посочат и останалите си 4 желания за други школа в близост, независимо в кой административен район се намират. ''


# 29
  • Мнения: 2 562
Тинтири_минтири,огромно благодаря  bouquet Много полезна информация ни предоставяш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт