Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен лекарката ми каза да не ям ягоди и газираното да спра изцяло и да наблягам на водата в чистата и форма. Ягодите и газираните напитки предизвиквали контракции на матката и било опасно за плода.
За месото не знам аз съм си вегетарянка по принцип, но докато бях бременна много се лишавах от пиене и ядене, гледах да се храня здравословно.
Кафето, колата и алкохола са ясни мисля, че са забранени. Цигарите също. О да пикантните храни и подправки също. Peace Абе не знам защо, ама така ми беше казала моята лекарка и аз я слушах, нали това и е работата.

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 15:48 от Tinka79

# 16
  • Мнения: 9 903
точно на ягоди си отядох миналата година Simple Smile грам контракция не получих.

# 17
  • Мнения: 518
за всичко ,което са ти казали до тук newsm10 и още:
-не яж храни съдържащи сурови яица-като майонеза например-аз  я заменям със соева.
-не яж патешко-пастетите обикновено го съдържат
-черен дроб-нито пилешки ,нито свински.

# 18
  • Мнения: 137
Не пии газирано и пържено не яж.На мен ми беше интересно на курсоветена списание"9месеца".Ако искаш там се разискват различни теми,които биха те интересували(разбира се ако не ходиш на работа).Накрая дават и подаръци. HugУспех!

# 19
  • Мнения: 2 381
Незнам за ягодите, доста си похапвах от тях.Но се сетих, че преди време имаше подобна тема.Една майка беше писала, че сините сливи предизвиквали контракции.

# 20
  • Мнения: 9 903
ми то останаха картофи и моркови  Mr. Green

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 Да бе за пърженото също. А за ягодите било опасно само през първите месеци на бременността и не било задължително да почувстваш нещо, били леки контракции в областта на матката и засягали предимно плода и той се чувствал не комфортно ли или там някакси и аз не помня какви ги разправя лекарката.  ThinkingАбе било опасно и е било добре да се ограничава бременната. : Sunglasses

# 22
  • София
  • Мнения: 7 191
-не яж храни съдържащи сурови яица-като майонеза например-

Ама те сега всичко праявт с яйчен прах, който надали може да се нарече сурово яице Mr. Green
Аз си ям майонеза, понеже обичам много

# 23
  • Мнения: 1 986
  Аз бях питала в друга тема,но да попитам и тук Wink-откакто забременях/ 10 г.с. съм/ не ми се яде месо-никакво,под никаква форма-тук,покрай мен,раждали жени ме съветват да се насилвам да хапвам по мъничко-трябвало!Добре де,ама като ми се гади само като го погледна-ще навреди ли на бебчо,ако се лишавам от месо-за сметка на това пък ям боб,леща.... Confused

# 24
  • Мнения: 254
Вие направо ме учудихте. За първи път чувам че не трябва да се консумират ягоди, а пък за сините сливи си мисля че е пълна глупост, защото те са основен начин за разхлабване на чревното съдържимо. А както знаем доста бременни имат проблем със запека. Не съм съгласна също и че кафето и колата са забранени. Друг е въпроса че не трябва да се прекалява. На мен лично ми разрешиха по едно кафе на ден. За майонезата също не съм съгласна защото не си правете илюзии че я правят с яйца.Много отдавна са ги заменили с разни заместители или яйчен прах, то за тва майонезата не се разваля особено лесно. Плюс това щеше да пише на опаковката че не трябва да се консумира от бременни.
А някой чувал ли е че не трябва да се консумират много грейпфрути (нямам предвид по няколко кила дневно естествено), защото сестра ми ме наплаши че падало много кръвното и не знам си какво още и това и го бил казал лекар.

# 25
  • Мнения: 8 917
Аз съм запомнила - бобови растения, синьо сирене, избягвай колбасите, защото не знаеш какъв "подарък" може даса ти приготвили, а също и чесън, но вече не знам той пък защо не трябваше newsm78

# 26
  • Мнения: 9 903
  Аз бях питала в друга тема,но да попитам и тук Wink-откакто забременях/ 10 г.с. съм/ не ми се яде месо-никакво,под никаква форма-тук,покрай мен,раждали жени ме съветват да се насилвам да хапвам по мъничко-трябвало!Добре де,ама като ми се гади само като го погледна-ще навреди ли на бебчо,ако се лишавам от месо-за сметка на това пък ям боб,леща.... Confused
ми не, не се притеснявай - и аз бях тъй. От пиле направо ми призляваше като го видя. Най-много да ти падне хемоглобинът, моят чак накрая падна до 109, което пак е добре. Бебето си знае какво му трябва, а насилването не е добре.

# 27
  • Мнения: 1 986
  И аз така си помислих-че организма ми подсказва какво да ям-лошото е,че напоследък ми подсказва все едни тестени неща Embarassedа от тях най-много се дебелее....иначе сладко не ми се яде,най-много сладолед....По принцип съм с нисък хемоглобин,преди време имах и анемия,но още не са ми излезли резултатите от изследванията след като забременях....ако ми е паднал още хемоглобина,дали ще трябва тогава да прибягвам до месото Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 274
    Е тва за грейпфрутите за първи път го чувам!
    Аз съм човек " без кръвно" както се изразява моята лекарка. Ако стане 90/60 купон вдигам! Ако не изям поне 1 грейпфрут на ден съм като умряла лисица!
    За бобовите растения пък на много места съм чела,че съдържат много фолиева киселина и са полезни за бременните! Виж за кърмачки не са препоръчителни, както и чесъна!
    Цунки от мен!

# 29
  • Мнения: 280
Честито!
В тоника има хинин.
Босилека го дават за контракциии.
Лютото е опасно.
Кофеина спира достъпа на хранене на бебето.
Стреса не ти помага,както и тесните дрехи.
НО може и въпеки прекаляването с тези неща бебко да оцелее.
Първите 3 месеца внимавай.
Чудесен е сусамовия, суров тахан.

Общи условия

Активация на акаунт