Взимане на карта за стипендии!

  • 4 331
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте от тази година взимам стипендия в училище ми поискаха преснимана лична карта за направата на дебитна карта, но сега не знам как да отида да си я взема на 16 съм от Враца картата ми е на Банка Дск.Трябват ли някакви допълнителни документи или не и по принцип майка ми може ли да я вземе, или като е на мое име трябва сама да си отида.Благодаря предватирелно! newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 54 413
Ти ще си я вземеш.
С лична карта.
Там се попълват документи и не може майка ти.
Голяма си вече. Simple Smile

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Трябва да сте и двете, защото си непълнолетна. Поне в ЦКБ е така.

# 3
  • Мнения: 1 292
И дъщеря ми получава стипендия от училище. Задължително им направиха карти в ДСК. Отиваш с майка ти, копие на акта за раждане и си носете личните карти.

# 4
  • Мнения: 54 413
Трябва да сте и двете, защото си непълнолетна. Поне в ЦКБ е така.

В Райфайзен не е така.
Аз не съм ходила с дъщеря ми.

# 5
  • Мнения: 147
Това се чудех дали може да отида сама и дали трябват допълнителни документи освен личната карта...

# 6
  • Мнения: X
Обади се в банката в работно време и ги попитай. Може да поискаш да ти пратят картата в удобен на теб клон, не да биеш път до някъде.

# 7
  • Мнения: 8
А само да попитам, имат ли месечни такси тези карти? Благодаря.

# 8
  • Мнения: X
Ако е стандартна дебитна карта - да. Обади се в банката най - добре да провериш. Защото дори да няма наличност по картата те си таксуват, трупат се лихви и рано или късно ще те потърсят да си погасиш задълженията.

# 9
  • Мнения: 8
Ако е стандартна дебитна карта - да. Обади се в банката най - добре да провериш. Защото дори да няма наличност по картата те си таксуват, трупат се лихви и рано или късно ще те потърсят да си погасиш задълженията.
Извинявай за глупавите ми въпроси, но не съм много навътре в тази тема. Можете ли да ми обясните кавко по-точно искате да кажете под "стандартна" дебитна карта?

# 10
  • Мнения: 54 413
Стандартните са с такса. Има обаче фирмени, с преференции, таксата се поема от фирмата и за клиента е плюс.

# 11
  • Мнения: X
Някои банки имат преференциални условия за ученици до 18 годишна възраст и пенсионери и сметките им са без такса. В твоя случай от училището ти са дали данните ти в някоя банка и да ти открили сметка, по която да ти превеждат стипендията. Т.е. ти имаш вече договор с тази банка. Тази сметка е с някаква или никаква такса на месец за поддръжка. Ако не е с преферениални условия има такса. Към сметката се издава дебитна карта, с която ти можеш да оперираш. Всяка банка обаче е с различни условия и трябва ти като клиент да се поинтересуваш какви са твоите условия.

Общи условия

Активация на акаунт