Лазерно лечение на късогледство

  • 5 842
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
корекцията на диоптъра е козметична прлцедура, преценете пак, з-тото връщане назад няма.
Очен лекар с такава операция няма Mr. Green

# 16
а някой знае ли какви горе-долу са цените на това лечение..?

# 17
  • Мнения: 7 640
към 500 евро на око

# 18
Здравейте, незнам много за тези опрации, но след 1 седмица ми предстой! Ходих на преглед и консултация в клиника Зрение при проф. Гугучкова. С 3 диоптъра съм и казаха, че съм подходящ за операцията. Като мине ще споделям мнения.

# 19
  • Мнения: 397
Преди 8 години ме оперира проф.Гугучкова в клиниката в София, кв.Лозенец. Тогава имах късогледство - 3 диоптъра и половина.
Оттогава досега "да чукна на дърво" съм нямала никакви проблеми със зрението! Спомням си, че възстановителния период тогава ми беше приблизително около месец, първите дни ходих задължително със слънчеви очила /тъй като светлината много ме дразнеше/, изписаха ми в този период някакви капки, контролни прегледи...но всичко мина и съм много доволна! За нищо не съжалявам!
Спомням си и една смешна случка в клиниката:
Тъй като при диоптър по-висок от 5 се правят по 2 процедури за сваляне на диоптъра в рамките за определен срок,
имаше един възрастен мъж с 9 диоптъра късогледство, на който му бяха вече направили 1 процедура за сваляне на диоптъра до 4 мисля, че беше...та той беше дошъл в клиниката на контролен преглед с "новите" 4 диоптъра и на всеки се хвалеше как бил прогледнал, колко бил красив света и т.н. Беше адски щастлив човека! Тогава направо се бях смаяла от него тъй като аз с моите 3.5 диоптъра късогледство не можех да виждам нищо без очила, а той как е бил с тези 9 диоптъра не знам!?!?!?

# 20
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Малко извън темата, но дали знаете за конт. лещи дали задържат диоптъра да не се увеличава - така съм чела ?

# 21
  • MUC
  • Мнения: 297
Малко извън темата, но дали знаете за конт. лещи дали задържат диоптъра да не се увеличава - така съм чела ?

Консултирай се с лекар, доколкото знам не при всички се получава, но е разпространен способ. Нося контактни лещи от 8 години и това наистина спря развитието на късогледството при мен, оказа се, че за последните 2-3 г. дори съм свалила част от диоптрите на едното око, което определено озадачи лекарката  Rolling Eyes
Но при мен изчакаха да отмине пубертетът, тъй като през този период има голяма вероятност поради бърз растеж и т.н. диоптрите да растат лавинообразно (такъв беше и моят случай).

Общи условия

Активация на акаунт