Чист доход за член от семейството за добър стандарт на живот - ориентири?

  • 38 831
  • 623
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 890
Starrydream, попадала съм на твои постове в различни теми, вариращи от "какъв подарък да купя за жена?!", през "какво легло и матрак да избера и да сложа ли клекало в банята?!", до "какъв трябва да ми е доходът?!". Имам усешането, че в доста сфери нямаш никакво мнение и визия и искаш някой лесно и на готово да ти даде универсалните и печеливши идеи и формули. Ами, няма такива. Сори Mr. Green


А, може просто да прави проучвания човекът. Или да рекламира разни неща, като частни детски градини например.  Laughing

Иначе въпросът е много погрешно поставен. Не колко, а как трябва да се пита. "Колкото" е много относително – днес сумата е една, утре ще е друга. Правилният въпрос е как човек може да си вдигне стандарта, така че да си позволи това или онова. Да не говорим и че апетитът идва с яденето и ако днес му се струва, че частната детска градина и SUV-а пред панелката са отличителната черта на баровеца, утре може да реши, че е под достойнството му да живее в многоетажен блок и има нужда от голяма къща. Тогава какво – пуска нова тема във форума, за да пита колко трябва да изкарва, за да му се полага къща ли?
Не вярвам да има толкова неориентиран и наивен младеж в надпубертетна възраст.

За какво ти е тая частна градина ? Уж си баровец , пък отсега си правиш сметките да тормозиш жена си да ходи на работа , за да попълвате семейния бюджет . Ти като изкарваш много пари , на жена ти няма да и се налага да работи , и следователно не ви трябва градина .  Sunglasses
 

А-а-а, недей така! На баровците жените не гледат деца, тяхната работа е по цял ден да се разкрасяват и да обикалят моловете, за да харчат парите на мъжете си.  Naughty

# 31
  • Мнения: X
АбсурТ, твоят опит предполагам е от преди 20-30 г., сега образованието няма нищо общо с тогава. Има сегрегация и само няколко читави държавни училища. Затова е бясната надпревара за централните такива. Като изпуснеш влака, само частните (и то някои) са вариант. След 7-8 години ще е още по-зле. Това е българската реалност, няма нужда от хамерикански филми.
Моят опит е значително по-пресен и твърдя, че с изключение на Американския колеж, няма частно училище след 7 клас, което да може да стъпи на малкия пръст на Първа и Втора Немска, на СМГ или Първа АЕГ.

# 32
  • Мнения: 1 261

Starrydream,
много ги мислиш нещата бе човек  Wink Laughing
едно дете все ще го огледате
има ли любов и уважение в едно семейство лека полека нещата се нареждат  Peace
не ги мисли разходите за нероден Петко

# 33
  • Мнения: 4 841
Авторе, най-лошата услуга, която можеш да си направиш, е да "гониш" чужди стандарти, и да следваш чужди модели. Това плакане за нероден Петко не само няма да ти помогне да си изясниш картинката, но може много сериозно да ти я замъгли.

Най-важното: нещата в живота се случват поетапно, като стълба, която трябва да изкачваш стъпало по стъпало. Не може още да нямаш жена до себе си, да не си изпитал очакването на бебето, първите емоции по отглеждането му, а вече да му търсиш гимназия  Mr. Green Животът е пъстър, поднася всякакви изненади - понякога приятни, друг път - не, но винаги може да направи плановете ти смешни и неприложими.

Намери си жена, с която сте на една вълна и със сходни цели; започнете да изграждате заедно и постепенно ежедневието си, заедно да градите общи планове и да правите крачки по осъществяването им... Отговорите и решенията сами ще дойдат, но ще са вашите отговори и решения, а не тези на непознати хора във форум.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 026
АбсурТ, твоят опит предполагам е от преди 20-30 г., сега образованието няма нищо общо с тогава. Има сегрегация и само няколко читави държавни училища. Затова е бясната надпревара за централните такива. Като изпуснеш влака, само частните (и то някои) са вариант. След 7-8 години ще е още по-зле. Това е българската реалност, няма нужда от хамерикански филми.
Моят опит е значително по-пресен и твърдя, че с изключение на Американския колеж, няма частно училище след 7 клас, което да може да стъпи на малкия пръст на Първа и Втора Немска, на СМГ или Първа АЕГ.

И ИЕГ Peace

Аз също съм на мнение, че за сносен живот в София за 3 членно семейство трябват 3 хиляди лева.

# 35
  • Мнения: 2 157
Мине се, не мине някой месец и цъфва тема за семейните доходи и вечния въпрос "Колко пари са нужни да живеете нормално?". И до сега никога не се е стигало до консенсус.
Авторе, пусни една търсачка и ще видиш, че на някои 1000лв. са им достатъчно, на други 3000лв. са малко.
Как` Сийка е много права - помисли как да ги изкараш тия пари, пък после ги харчи. Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: X

И ИЕГ Peace

Аз също съм на мнение, че за сносен живот в София за 3 членно семейство трябват 3 хиляди лева.
Да, забравих Испанската, а е също сред най-добрите гимназии. Присъединявам се и към мнението за 3-те хиляди. Друг е въпросът, че много хора нямат такива доходи, и съответно търпят къде по-големи, къде по-малки лишения.

# 37
  • Сф
  • Мнения: 10 780
И с много по- малък общ доход от 3000лв. се живее сносно в Сф.Въпрос на гъвкавост.Малко се изхвърляте.   Peace
Съветвам автора вместо да се чуди как ще си поддържа бмв то и частната ясла, да си взима богата жена и да не се терзае за решенията и бъдещето!
Ако не открива лесно изобилие от такива на живо , ето в бг мамата 90% са такива! Money Money  Money
 Heart Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 24 839
АбсурТ, твоят опит предполагам е от преди 20-30 г., сега образованието няма нищо общо с тогава. Има сегрегация и само няколко читави държавни училища. Затова е бясната надпревара за централните такива. Като изпуснеш влака, само частните (и то някои) са вариант. След 7-8 години ще е още по-зле. Това е българската реалност, няма нужда от хамерикански филми.
Моят опит е значително по-пресен и твърдя, че с изключение на Американския колеж, няма частно училище след 7 клас, което да може да стъпи на малкия пръст на Първа и Втора Немска, на СМГ или Първа АЕГ.
Това едно на ръка, така е, но тук се говори за реномирани градини и начални училища, защото кварталното държавно не можело да ги подготви децата качествено.
А, аз от опит ще кажа, че колкото и " елитно" да е училището до 7 клас, няма да налее с фуния знанията в главата на детето, ако родителите не са си на място.
Що се отнася до след 7 клас, ако е достатъчно кадърно и мотивирано отрочето, ще се пребори за място в няколкото елитни училища.
Разбира се, че трябват пари за странични занимания, но и тук родителите са в основата- те трябва да си познават достатъчно детето, та давайки му възможност да пробва това и онова, да не го мъчат като видят, че не става, само защото така било модерно и на Мимето детето виж как напредвало...........

# 39
  • София
  • Мнения: 12 026
Че може да се живее с по-малко, е ясно. Но не бих казала сносно.

Когато синът ми бе в 7 клас, плащах уроци, изплащах брекети, а ММ бе без работа.
Справихме се и с моята заплата, но само аз знам какви сметки съм правила.

# 40
  • Мнения: 46 641
Ами животът е такъв, сигурност няма, има спадове, подеми, затова предварителните сметки са много нелепи.

Да приемем, че сега тук си хареса една сума, постигне я,, с годините обаче стандартът се качва, така че докато успее да намери жена и да направят дете, нищо чудно вече да не е достатъчна. Ами ако направят 1-2 и после се появи някакъв проблем, който им "изяде" всичко? Какво ще правят, ще върнат децата ли?

П.П. Присъединявам се към предпочитащите държавни училища.

# 41
  • Мнения: 6 982

И ИЕГ Peace

Аз също съм на мнение, че за сносен живот в София за 3 членно семейство трябват 3 хиляди лева.
Да, забравих Испанската, а е също сред най-добрите гимназии. Присъединявам се и към мнението за 3-те хиляди. Друг е въпросът, че много хора нямат такива доходи, и съответно търпят къде по-големи, къде по-малки лишения.
И НПМГ. Simple Smile

Аз съм на мнението на АбсурТ.

# 42
  • Мнения: 2 810
Хубаво е, че човекът се замисля по тоя въпрос преди проекто-жена му да покаже теста с двете чертички, ама после в разсъжданията му нещо се изкривява:lol: Laughing

 Абсолютно вярно долното:
Авторе, пусни една търсачка и ще видиш, че на някои 1000лв. са им достатъчно, на други 3000лв. са малко.
Как` Сийка е много права - помисли как да ги изкараш тия пари, пък после ги харчи. Rolling Eyes

Имам приятелка без деца, собствено жилище, заплата 3000 и ми мрънка как не й стигали:ходи по молове, червило под 50 лева не се купува, чантите са и Furla, абе за мен си е бръмчалка Laughing
Имам познато семейство с едно дете и общ доход 2500, и имат кредит, ами по-щастливи хора не познавам.
Прави си сам изводите newsm78 bowuu

# 43
  • Мнения: X
Да, представите се сносен живот и нужните за него пари са различни при различните хора, но все пак има един минимум, под който ако падне човек, трудно би нарекъл живота си сносен, освен ако не е някой аскет, отдаден на пост, молитва и фотосинтеза.

# 44
  • София
  • Мнения: 11 542
Пич, не забравяй, че и Тя ще има доход. Днешните жени работят. Частна градина - не знам за какво ти е.
Да речем, ти сега си ок. 800 чисто. Виж колко даваш за парно, ток и вода. След умножи по две (ще сте двама, а и дете, казваш). Значи - поне по две умножи. Това ще са ви режийните месечно. Оттам - една кола поне вероятно ще трябва. Може мацката да има кола, може и ти да имаш - не си уточнил.
Да кажем, ако момичето взима чисто 1000 с перспектива. Ти получаваш ли бонуси от време на време?
Може би заедно двамата да се стремите, на първи време, към доход 3 хиляди, от който преди да се появи детето да пестите?

Общи условия

Активация на акаунт