С какво ви дразнят свекървите- 76

  • 62 769
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 24 839
Спомням си, че свекървата беше отишла да живее на село и имаше проблем с идването ѝ заради продажбата на някакви цветя, което би означавало да остане за няколко дни..........
Ако не бъркам, де.

# 706
  • Мнения: 12 682
Кали искала самостоятелно жилище, ама свекървата се тръшнала. А муньото какво е правил в момента, не разбрах. Но Кали се е съгласила.

# 707
  • София
  • Мнения: 6 000
Моят мъж е отгледан от майка си и от баба си. Не е ходил на детска градина, а свекървата през повечето време е работила от 7.30 до 13.30, като няколко пъти в месеца е давала 12 часови дежурства. Та те двете яко са се състезавали за неговото внимание, винаги се е долавяла ревност от свекърва ми към бабата по отношение на мъжа ми. И тя си представяше, че аз ще родя едно дете и ние ще живеем при тях, и тя ще командори както нейната свекърва, с една дума ще бъде "компенсирана". Обаче нещата не й се получиха и поради това е доста нещастна, а пък аз винаги крива, защото не се съгласявам да бъда придатък към семейството й, както тя е била към семейството на мъжа си. За разлика от свекървата на Джолева, моята капка поука не си е взела. И ако в началото на семейния ни живот, тя ми се оплакваше от нейната свекърва, то с годините започна да обяснява как всичко било прекрасно и едва ли не семейна идилия и ме обвиняваше, че аз не искам да живея в тази идилия.
Ето това говори много за интелектуалния и емоционалния й "багаж" и затова защо имаме проблеми.

# 708
  • Мнения: 22 036
Кали, помня поста ти и него имам предвид. Стекли са се така нещата при вас и смятам, че сте взели правилното решение, защото е прекрасно да си имате малката госпожица, но някак не ми харесват постовете ти, в които непрекъснато си язвителна. Не ти ли миина вече?

Бабата е натирена на село, идва рядко и така...Ремонтите, надали са направени заради нея.

Просто ми се струва, че е редно някои от вас да се осъзнаят и да се поставят в обувките на семейството на мъжете си, както и смятам, че например КАГ е доста язвителна напоследък.

# 709
  • Мнения: X
Даун, с поста за КАГ съм съгласна.
Когато човек напише нещо, което го е подразнило или наранило е изненадващо да получи ответ от привидно благ потребител пишещ, че пише глупости и наглее.От Трешерица и Абсурд някак го очакваш, но от реакцията на КАГ бях изумена и аз.

Кали, факт е, че каквото и когато и да напишеш нещо в темата то след твой пост настъпва смут и лавина.
Писах, че не разбирам какво правите още там, но прочетох, че имаш отпор от мъжа си и няма какво да направиш реално. Пази си силите за детето и карай да върви.  Peace

# 710
  • Мнения: 22 036
Кали е написала много в темата и през много са минали с мъжът и и разбирам решението им да останат в жилището на свекърва и. Не разбирам язвителността и понякога.

КАГ е някак странна за мен. Уж е супер в отношенията си, но е доста язвителна и все дълбае за гадни примери напоследък.

Всеки се оправя и живее както може, но ми е странно, когато се обвиняват трети страни.

Аз имах "конфликт" с вече бившата свекърва по много странен повод и в момента цялата Водафон компания го отнася  Mr. Green.

Пратила ми жената поздрави за рождения ден, а аз не съм ги получила. Съответно не съм отговорила. И двете сме нацупени, а проблемът не е в нито една от двете ни.

Оказа се, че Водафон австралия не може да изпраща смс до БГ и да получава от там.

Последна редакция: нд, 05 фев 2017, 17:53 от Down Under

# 711
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Цветя? Щяха да бъдат проблем миналата година, защото бебето беше на два месеца, когато цялата къща трябваше да се напълни с цветя, а те са силен алерген. Но се намери решение на проблема. Никога преди това не са били проблем. И сега вече не са. (Всъщност не знам се га дали няма да иска да ги опасе всичките, но това си е проблем на баба й вече)
Ако се долавя язвителност, вероятно е заради натрупани обиди и казани тежки думи. Но дори да се долавя, не съм се оплаквала в поста си. Написах мнение, относно статия. Явно нямам право на мнение в тази тема, щом всичко е минало и заминало и трябва виновно да мълча и тихо да боготворя свекървата и всички добрини, които е сторила за нас.
Муньото, Трещи, от ясно по-ясно не е направил достатъчно. Това имах предвид и с мнението си за статията. Че е Муньо, Муньо е. Ама защо? Аз ли го направих такъв?

# 712
  • Мнения: 12 682
Контеса, от твоя пост за РД и аз съм изненадана. Даваше вид на разумна.

# 713
  • Мнения: 3 228
K.A.G. най-вероятно е мила и грижовна свекърва, която иска да е близо до младите, да помага и да чувстват определена заедност, както и да живеят заедно, да отглежда децата им и т.н.
За много млади жени би била свекървата мечта. За такива като мен обаче взаимоотношенията ни биха били кошмар и за двете страни.
Хората сме различни. Най-добрият вариант е да се събират себеподобни Wink

# 714
  • Мнения: 22 036
Цветя? Щяха да бъдат проблем миналата година, защото бебето беше на два месеца, когато цялата къща трябваше да се напълни с цветя, а те са силен алерген. Но се намери решение на проблема. Никога преди това не са били проблем. И сега вече не са. (Всъщност не знам се га дали няма да иска да ги опасе всичките, но това си е проблем на баба й вече)
Ако се долавя язвителност, вероятно е заради натрупани обиди и казани тежки думи. Но дори да се долавя, не съм се оплаквала в поста си. Написах мнение, относно статия. Явно нямам право на мнение в тази тема, щом всичко е минало и заминало и трябва виновно да мълча и тихо да боготворя свекървата и всички добрини, които е сторила за нас.
Муньото, Трещи, от ясно по-ясно не е направил достатъчно. Това имах предвид и с мнението си за статията. Че е Муньо, Муньо е. Ама защо? Аз ли го направих такъв?

Ами пак звучиш язвително. Съжалявам, но аз се поставям и на твоето и на нейното място. Разбира се, че имаш право на мнение, а и не го спестяваш. не знам какво се случва между вас, а и не искам, но от това, което си писала съм разбрала, че мъжът ти те е накарал да се пренесеш при него и маминка. Ти си искала да се отделите, но не е станало. После не сте имали възможост и е било по-приемливо да пратите свекърва ти на село.
Добре че се е съгласила, защото аз не бих.

# 715
  • Мнения: 3 058
Скоро не сте дъвкали неблагодарната Кали, която се натресла в дома на свеки и изгонила свеки на село.  hahaha hahaha

# 716
  • Мнения: 14 840
Аз пък мисля,че Кали има право да се оплаква независимо от нещата случили се в миналото.Какво от това че някога се е случило нещо което я е принудило да остане да живее при свекървата.Значи ли това ,че трябва да мълчи и да допуска да и се качват на главата,значи ли това че трябва да понася всичко което я дразни само защото в даден момент да речем са имали взаимна изгода.
Ами в крайна сметка има нещо които тежат,независимо какво ти е дала или не ти е дала свекървата

# 717
  • Мнения: 781
Цветя? Щяха да бъдат проблем миналата година, защото бебето беше на два месеца, когато цялата къща трябваше да се напълни с цветя, а те са силен алерген. Но се намери решение на проблема. Никога преди това не са били проблем. И сега вече не са. (Всъщност не знам се га дали няма да иска да ги опасе всичките, но това си е проблем на баба й вече)
Ако се долавя язвителност, вероятно е заради натрупани обиди и казани тежки думи. Но дори да се долавя, не съм се оплаквала в поста си. Написах мнение, относно статия. Явно нямам право на мнение в тази тема, щом всичко е минало и заминало и трябва виновно да мълча и тихо да боготворя свекървата и всички добрини, които е сторила за нас.
Муньото, Трещи, от ясно по-ясно не е направил достатъчно. Това имах предвид и с мнението си за статията. Че е Муньо, Муньо е. Ама защо? Аз ли го направих такъв?

Ами пак звучиш язвително. Съжалявам, но аз се поставям и на твоето и на нейното място. Разбира се, че имаш право на мнение, а и не го спестяваш. не знам какво се случва между вас, а и не искам, но от това, което си писала съм разбрала, че мъжът ти те е накарал да се пренесеш при него и маминка. Ти си искала да се отделите, но не е станало. После не сте имали възможост и е било по-приемливо да пратите свекърва ти на село.
Добре че се е съгласила, защото аз не бих.

Нищо язвително няма в коментара на Кали. Просто така ти се струва, защото си свикнала на Австралийското PC общество, в което с цената на сгазени бебета се пазят чувствата на всякаква сган. It's important to 'be nice' - мантрата на Запада, която ще го закопае.

Не помниш правилно историята на Кали. Тя, като една видна неблагодарница, си позволи да заяви позицията си на нежелаеща да дели дом със свекърва си и да повярва на нейните обещания/заричания и тържествени клетви, че "много" иска да си отиде в китната къщичка на село и да им "отстъпи" апартамента, който и "без това ще стои празен". После, след като младите се вързали и вече няма на къде да мърдат - изведнъж ррррЕзко селото 'тясно за нейната душа' се оказа и наизлезнаха всякакви индикации, че устният договор, който няма никаква тежест в България (ама е легален и заробващ в Jew York  Laughing) клони да се разтуря еднопосочно. И точно тука лъсна цялата наглост на Кали, която продължи да настоява за спазване на договореното. Ами нагла е, да...Да не знае, че свекървата обещава само докато й "влезнеш в дома" и паднеш в лапите..После all bets are off  Mr. Green

Последна редакция: нд, 05 фев 2017, 18:50 от babunka

# 718
  • Мнения: 22 036
Ами никой не я дъвче, но тя се изказва по други случаи и напомня за нейния.

Джони, ти нееднократно си казвала, че не би живяла при свекърва си, но явно не ти е проблем да подкрепиш някой, който не само живее в жилището на свекърва си, но и има претенции тя да не живее там.

# 719
  • Мнения: 18 733
Не  пипайте Кали ,мой  човек  е щях да кажа,но аз съм неин.И помня какво се оплаква.И не са я спирали да си ходи там.
Да  не  смята,че са длъжни  завинаги искат. Пък не  я  мислете,след време може да и потръгне и да остави Хапартамента скъпоценен.Да  забогатее  и си купи свой.Сега е така.
 Има договор,устен или къвто е .Че  е хубаво с млади хора  е ясно.Но  не може да определя свека  какво да правят,да си кани гости без предупреждение,да влизат внезапно и я  заварват по гащи.Щом е  допуснала да са там, трябва да се съобразява.Пък и  синът май има нещо си от баща си там,не  е  заслуга само на свека.И ако нещо е  отдавна ставало,не значи,че не е станало.

Общи условия

Активация на акаунт