Прахчета ОКИ

  • 253 021
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте искам да закупя от италианските прахчета ОКИ. 30 прахчета са в кутия. Откъде могат да се закупят? newsm78

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 15:28 от Mamma

# 1
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
В България не се продават тези прахчета.

# 2
  • Мнения: 22
КАЖИ МИ САЙТ И ОТ ЧУЖБИНА, АКО ЗНАЕШ, ДА ПОРЪЧАМ

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
http://apteka.framar.bg/30007142/%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BD% … 0-%D0%BC%D0%B3-25
същото е. И не е много по-различно от ибупрофена.

# 4
  • MI
  • Мнения: 11 867
Има онлайн аптеки, в които продават ОКИ, някои правят и международни доставки, но ще ти излезе супер скъпо заради доставката.

Скрит текст:
https://www.efarma.it/oki.html
за България доставката е 25 евро...

И моят съвет е да вземеш заместител, има добри алтернативи в България.

# 5
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 389
Те не са ли гръцки тези ОКИ? И никаква работа не вършат,на мен даже и главоболието не можаха да ми оправят,по случайност един колега ми даде 1 от тях и си го изсипах в устата ,ама нищооооооооо Mr. Green

# 6
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Италиански са, аз съм доволна от тях.

# 7
  • MI
  • Мнения: 11 867
Те не са ли гръцки тези ОКИ? И никаква работа не вършат,на мен даже и главоболието не можаха да ми оправят,по случайност един колега ми даде 1 от тях и си го изсипах в устата ,ама нищооооооооо Mr. Green
Не са и не значи Не  Joy И е противовъзпалително.

# 8
  • Мнения: 3 157
Едно и също казвате,но едната пише да,а другата-не:)Спор да има:)
nelig,групата се казва нестероидни противовъзпалителни лекарствени средства,хората им казват обезболяващи:)Ибупрофен има на 10фирми поне,ако много държиш да е ПРОИЗВЕДЕН в Италия,май няма как да си го купиш оттук:)

# 9
  • MI
  • Мнения: 11 867
Шоколадче, предписват го и при някои възпаления, но да - обезболяващо е. На мен не за всички видове болка ми действа, факт. Но е много популярно. Ако си изпил бебешката доза (малкото полупакетче, направено е да се къса), е нормално да не ти подейства.Не виждам смисъл да дава 25 евро за дставка на нещо, което струвпод 10, но ако иска има няколко онлайн аптеки които предлагат услугата.  Peace То ще ти излезе еднакво да вземеш билет с райънеър и да си го купиш тук, поне ще е и по-приятно.  Laughing
И е кетопруфен, не ибопруфен.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
ОКИ са кетопрофен.

# 11
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 389
Цитат
Ако си изпил бебешката доза (малкото полупакетче, направено е да се къса), е нормално да не ти подейства.

Аааа,ето затова не ми е подействало,вярно,че ми го откъсна и беше супер малко пакетче,а останах с впечатление,че е гръцко,понеже колегата каза,че си ги е купил от Солун Thinking

# 12
  • Мнения: 3 157
OK,не е врат,а шия.Има и кетопрофен,и декскетопрофен на бг пазара-дексофена е и на таблетки,и на прахчета.Пробвайте,предполагам ефекта ще е същия.Само бебешката доза силно ме съмнява-то не става за бебета,да не би да има 1/2 доза(пак за възрастни) с цел да пази стомаха?

# 13
  • MI
  • Мнения: 11 867
Детска доза го водят. Не е заради стомаха, разтворим е и въпреки че ми е много чувствителен стомаха нямам проблем. Това му е единственото предимство пред бг алтернативата, която бях пробвсла - там ме скъса от болки стомаха.   Sick Ако го има в Гърция ще е по-лесно, ако някой знае гръцки да поага с онлайн аптеки...

# 14
  • Мнения: 27 694
Половината доза е за деца над 6г., доколкото си спомням. Peace Ние сме много доволни от Оки, но в БГ не съм го виждала. Тук има и Оки Таск- то е за главоболие и може да се приема и без вода, него не съм използвала, не се е налагало.

# 15
  • София
  • Мнения: 38 652
Разрах за кетапрофена от Форума и си купих Кетонал. Да ви кажа, много съм доволна. Главоболието ми минава много по-бързо и много по-задълго, отколкото с всичко друго. Сериозно говоря.
Аптекарката ми каза, че няма да ми подейства на моята мигрена, обаче - ето, действа ми.
Точно наскоро бях в цикъл, с който върви мигрената и този път се разминах много леко.

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 203
В колко мл вода се разтваря дозата за възрастен?

# 18
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 389
В колко мл вода се разтваря дозата за възрастен?

Не се разтваря направо си изсипваш сашето в устата и то се стопява,ама за мен са пълен боклук тези прехвалени ОКИ-та newsm61 Дадох 25 лв за цяла опаковка и не могат да ми подействат за елементарно главоболие,по-зле са от прост аналгин.

# 19
  • MI
  • Мнения: 11 867
Има 2 типа прахчета - едните се разтварят, другите - не. Тези, които се слагат директно в устата са разделени на 2, т.е. едно е половин доза, т.е за деца! Вижда се и по размера на пакетчетата всъщност. Ясно е че ако вземеш едно няма да помогне. В колко вода - като аспирина, в колкото искаш. Аз лично слагам в половин чаша. Всъщност ОКи е противовъзпалително, не силно, което помага за немного силни болки. Но е много индивидуално, например мен е е спасявало при зъбобол (трябваше да изчакам 3 дни), но при главоболие не ми действа особено.

# 20
  • Мнения: 159
Здравейте! Тъй като от доста време насам имам намерение да си купя прахчета ОКИ, видях в една страница да продават, но ми се виждаше съмнително, затова реших от чужбина познати да ми донесат. Искам да попитам дали го продават и в Австрия? Знам само Италия, Испания, Гърция и Русия, зная за заместителите, но ми се иска да ги пробвам и тях, чух че са били много добри при всякакви болки. Благодаря предварително! Simple Smile

# 21
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 389
Цитат
чух че са били много добри при всякакви болки

Не е вярно това ,за мен са абсолютно безполезни и не мога да разбера прехласването по тях Rage

# 22
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
На мен пък ми помагат.

# 23
  • Мнения: 10
В оки има и манитол. Никой не му обърна внимание и това показва, че все пак си трябва лекар да го назначи. Манитолът обяснява защо на едни действа, а на други не. Има си показания за употреба.

# 24
  • MI
  • Мнения: 11 867
Момичета, не разбирам за какво е целия спор. ОКи е лекарство, което се продава без рецепта, не е особено силно, чудеса не могат да се очакват. На много хора помага, на други - не. На мен например едно от малкото лекарства за главобол, които ми помагат е Ацефеин, много повече от всякакви нови и скъпи варианти, включително от ОКи. Съответно всеки път си нося запас от България. Значи ли това, че панацеята за всяко главоболие е тази?!

# 25
  • Мнения: 5 254
Дадоха на синът ми такова прахче, когато го болеше много ухото и веднага му помогна. Каза, че нито едно от нещата, които му давах в последствие, не е било толкова ефикасно. Сега съм поръчала да ми донесат от Румъния.

# 26
  • Мнения: 14
Някой знае ли от къде мога да си поръчам Оки ?

# 27
  • Мнения: 1 722
Има ли ограничение на броя кутии, които можеш да си купиш и донесеш в България  (самолет)?

# 28
  • Мнения: 1
От Италия се Взимат и струват 4.60евро,но поради многото злоупотреби ли или търговия  дават само по 4 кутий!А иначе взимате рецепта от личния дават до 20,с две рецепти но различни имена 40 и така!Но в рецептата да пише 20х30.

# 29
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 561
На мен ми донесоха 4 кутии ,  даже и не се е интересувал човека дали е позволено , убедена съм .  Само дето не ми помага ,  имам мигрена и пущината само от Алулин и Манитол се спира Rage

# 30
  • Мнения: 16
Прахчетата само от Италия и вече са с рецепта.Тоест по сайтове трудно.Това е лекарство.И не трябва да се прекалява защото уврежда черния дроб .Нещо като аулина.По добре си вземете ако е за настинка Такипириня .Пак е на прахче и е за настинка.Латинското име е parazetamolo.

# 31
  • Мнения: 3 157
Всъщност това е лекарство БЕЗ рецепта.Не е като аулина.А с парацетамол на нашия пазар има стотици прахчета,таблетки,сиропи,свещички,само крем,дето не съм виждала-разбира се парацетамола е за температура,а не за настинка!

# 32
  • Мнения: 1
Намерих някаква обява в OLX.bg
Не ги продавам аз, на мен ми ги купува мъжът ми, от Италия

https://www.olx.bg/ad/prahcheta-oki-oki-zamestitel-na-aulin-ID7e … h.html#c1305d235f

Последна редакция: нд, 04 фев 2018, 14:54 от Kris KA

# 33
  • Мнения: 27 694
Преди няколко дни ММ купи кутия Оки от аптеката, без никаква рецепта- така че не знам в коя част на Италия искат рецепта за Оки...? newsm78 Разбира се, струва доста под 20 лева, макар ние да не купуваме една кутия за 4.60 евро, а някъде за около 7 евро по спомени.... Crazy

# 34
  • Мнения: 14 144
На моя позната, близък пътува до Италия и ѝ донася Оки. Предложи и на мен да вземе, и преди десетина дни ми донесе - 30 броя, за 12 лева. Снощи го "сефтосахме", детето го болеше глава. Аз съм пила преди много време, изненадах се колко бързо ми мина главата.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 652
Да ви напомня, че има български вариант и той се казва Кетонал /капсули/. Обаче в нашата аптека нещо ми мърморят за рецепта и ще отида до друга да си взема.

# 36
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам Оки можели да се приема от бременни?

# 37
  • Мнения: 14 144
Бременните не бива да пият, каквито и да било лекарства и билки на своя глава. Само след консултация с доктор!

# 38
  • Враца
  • Мнения: 2 703
Какви са разликите м/у Оки и Аулин?

# 39
  • Мнения: 1
Има ги в сайта olx

# 40
  • Мнения: 2
Какви са разликите м/у Оки и Аулин?

Здравейте! Някой може ли да сподели мнение?

# 41
  • София
  • Мнения: 38 652
Ами съвсем различни са!
Оки съдържа Кетопрофен.
Аулин  има Нимезулид.

# 42
  • Враца
  • Мнения: 2 703
Каква е разликата м/у Кетопрофен и Нимезулид?

# 43
  • София
  • Мнения: 38 652
Каква е разликата м/у Кетопрофен и Нимезулид?
А, не съм следвала фармация, въпреки че ми се искаше!😁
Различни формули имат, въпреки че и двете са нспв вещества.

# 44
  • Враца
  • Мнения: 2 703
Забелязала съм, че на мен Оки ми е по-слаб медикамент. Ако поради някаква причина го поя, не ми отшумява болката, докато с Аулин нямам такъв проблем.

# 45
  • София
  • Мнения: 38 652
Аз си купувам Кетонал /с кетопрофен/. Добре ми действа и ме пуска почти веднага. Обаче го увеличиха от 3 на 9 лв! А намалиха броя на капсулите!

 Аулин нали в някои аптеки не дават.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 2 703
Не са ми отказвали до сега , никъде.

# 47
  • Мнения: 8
В колко мл вода се разтваря дозата за възрастен?

Не се разтваря направо си изсипваш сашето в устата и то се стопява,ама за мен са пълен боклук тези прехвалени ОКИ-та newsm61 Дадох 25 лв за цяла опаковка и не могат да ми подействат за елементарно главоболие,по-зле са от прост аналгин.
Не знам кво си купила, но определенно тези прахчета Oki ми помагат. Веднага болката ми отминава, но не са от България тези който пия аз. Когато съм в цикъл пия цяло прахче и болката ми минава до 5 мин има няма. Но това прахче се разваря във вода просто съм много доволна от него. Изобщо не ми помагат тези хапчета No-spa или Нурофен.

# 48
  • Враца
  • Мнения: 2 703
И на мен Оки не ми помага при главоболие, а от обикновен аналгин се повлиявам прекрасно и главоболието ми изчезва до някакви минути

# 49
  • София
  • Мнения: 38 652
Между другото, Кетонал вече не ми действа. Не знам какво му направиха, но препарати с аналгин са ми по-добре.

# 50
  • Мнения: 25
Доволни ли сте от тези прахчета? Никога не съм ги ползвала, на една позната й носят ОКИ от Италия и много ги използва.

Общи условия

Активация на акаунт