Мъници от всички страни, добре сте дошли!- 4

  • 62 862
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 903
Бибит, то бяха свидетелствата от бг училище. Основното ни училище свършва утре. Тъкмо се връщам от парти...

Това с вестника е супер! А моите имат таланта дори в училищния сайт да не попадат.

# 676
  • Немция
  • Мнения: 6 884
Аха, разбрах сега. Sunglasses
Сладурска снимка! Grinning

# 677
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
децата имаха късмет да попаднат поименно в градския вестник на спортната страница.

браво! сигурно е много горд Бибитко!

преди време цялото семейство бяхме снимани като реклама на вегански ресторант, който посетихме по инициатива на мъжа ми (месояден!!!).
сега от ДГ поискаха разрешение да ми ползват снимката за месния вестник, че имаше род. среща на тема "здр. хранене" и са ме щракнали... hahaha

ние сме на финалната пряка, другата седмица е последната в ДГ.

# 678
  • USA
  • Мнения: 1 323
Много готина раница на Тим! Нашите са много семпли и в тях носят само по една пака и кутия за обяд + вода.Другите консумативи си стоят в училище.Изрично беше подчертано раниците да не са с колелца в изискванията.То пък и за какво ли са им като реално ги носят само до автобуса.
Моите ходят само на плуване и футбол по два пъти седмично и на един клас сръчни ръчички. От спорта и двамата са много доволни.В Андрей виждам повече смелост още от първото ходене,Лекси вече си плува,но му харесва и ще си ходи,да понаучи още някой стил. Във футбола  ходи само Алексей като той е най-малък в групата.Деца на възрастта на Андрей ходят на ДГ и съответно за тях няма групи,поне в този малък град. Лекси се справя чудесно и ходи с такова желание,че в дните когато има футбол ме буди в 6 за да не закъснеем,че тренировките са сутрин по хладно. Парка тук е чудесен,много зелен и поддържан ,съвсем близо ми е и ходим често.Само един проблем имаме и двамата са за подстригване ужасно много,но не искат да ги водя на фризьор.
Донесох им книги и работни тетрадки за да не скучаят в жегата когато не спят.Не им давам да излизат до 4 следобяд,защото знаете тук какъв е мор. На мен си ми е доста трудно ,защото няма кой да ми помага тук въобще,но да е здраве.

# 679
  • Немция
  • Мнения: 6 884
Калалили, в Германия част от учебните материали се остават в у-ще, но доста от тях се вземат за работа вкъщи или в занималнята към у-щето, ако са записани на такава. Има и целодневни у-ща, там не съм наясно как стоят нещата , но училищните чанти са еднакви навсякъде. Някой път доста натежават, децата невинаги се сещат да оставят излишния багаж в у-ще. Чантата(пиша "чанта", защото на Бибитко не ми прилича толкова на раница) я избрахме да е лека, 800 грама е празна, тъй като той е порода "комар" Simple Smile. Идваха от една здравна институция да им мерят тежестта на чантите спрямо килограмите на детето, при него съотношението беше добро. Това е от значение, тъй като много деца сами минават пътя до у-ще и обратно, и носят еждневно този товар на гърба си.

Моите ходят само на плуване и футбол по два пъти седмично и на един клас сръчни ръчички.
Това не е никак малко. Отделно не са израснали в Бг, в нова среда са, а все пак участват с такова желание. Браво на децата!
Аз се опитвам да организирам един индивидуален Crash-курс по плуване в града ми, където ще сме за 2 седмици, още не е сигурно. Не знам моите синковци с какво въодушевление ще се включат, но заради големия Бибитко ми се иска да изпробваме, че си е внушил, че плуването е висша математика. Rolling Eyes

За фризьора- нека си изберат дали да е мъж или жена- голям Б. по едно време беше на вълнА "мъже фризьори", после мина на жени, а сега при дамския фризьор попаднахме на един мъж-фризьор, което е фен на Бибитковия любим футболен отбор Crazy и си имат обща тема. Последно го водих преди 2 седмици и мъжът си беше пуснач футболен мач от Световното на смартфона си и на моите, двамата, щяха да им изтекат очите по телефона. Гък не казаха. Mr. Green Мисълта ми е, че може да ги залъжете с филмче, с телефон, макар и по принцип да не съм фен на такива прийоми. В България фризьорските салони масово са "обзаведени" с телевизори, на децата ми редовно пускат детско филмче и те се захласват по екрана.

преди време цялото семейство бяхме снимани като реклама на вегански ресторант, който посетихме по инициатива на мъжа ми (месояден!!!).
Laughing Добре, че на месоядните не им личи, че язък иначе за рекламата. Laughing

сега от ДГ поискаха разрешение да ми ползват снимката за месния вестник, че имаше род. среща на тема "здр. хранене" и са ме щракнали... hahaha
Е, тук вече са попаднали на правилния човек. Laughing Hug

Малък Бибитко вчера беше цял ден на излет в друг, близък град на прощален излет с ДГ, с други деца на предучилищна възраст. Върна се скапан, гладен и жаден. На обяд са хапнали пържени картофи и сладолед, но той по принцип яде повече. Бях му сложила допълнителна храна в раничката, но не я е ял, единствено закуската. Освен това са ходили доста пеша, а той не обича да ходи дълго, изморява се, та почнал да се оплаква на възпитателките. Като го взех, яде и пи 15 минути, а у нас си и поплака за дреболии, човекът е имал нужда да изпусне пАрата. И пак яде. Mr. Green

Стига толкоЗ, много се разписах. Simple Smile

# 680
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Здравейте! Grinning
Разсмя ме, Бибит, с коментарите ти за веганския ресторант. Hug
Ние вече сме ваканция- по-точно децата и аз. Мм е отпуска от 28ми юли, когато и ще ходим заедно за 2 седм. във Франция. А после аз се връщам на работа, Бобо на ДГ, а мм има още 1 седм. отпуска и ще е с Кирил докато тръгне на уч-ще на 20 август. Празнувахме 6-я РД на Кирил по-рано- на 8ми юли/иначе е на 12 юли/, пак за да има повечко деца. Много хубаво мина, този път даде време да надуем замъка/който има за скачане и двойна пързалка/, децата пощуряха. С нашите бяха общо 8 деца/с приятелчетата от ДГ, с които ще ходи и на уч-ще/. Освен нас имаше само още 1 майка. Замъкът беше идеален за случая-така имахме пълен контрол докато обикаляха на него. Децата бяха доста палави. Виждам разлика вече как децата са порастнали- и нашите и другите.  Simple Smile Иначе ядоха вътре. Пък сега в неделя празнувахме с кръстниците и други наши приятели.
Вчера бяхме на плаж цял ден, времето е много хубаво. Дано по-дълго е такова. Ако се развали- пък ще ходим на закрития басейн. Много се радвам, че вече сме ваканция с децата и ще можем да се позабавляваме заедно. Напоследък имах доста работа и сега хубаво ще си почина.Hug

# 681
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мелина много хубаво звучи вашето празнество ! Този замък ваш ли е или сте го наели ? Аз се чудя дали да купувам замък за скачане или директно догодина да купим батут.
В коя част на Франция щяхте да ходите, аз гледах един град Безиер за дълъг уикенд но ще видим дали мм ще се навие. Оглеждам Бремен, Безиер или Копенхаген. Това за края на Август.
При нас е много много горещо над 30 градуса е, това е най топлото лято от много години насам, от месец май до сега само жега.

Как са всички останали ?

# 682
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
2 в 1, купихме го лятото на 2014та год от кулшоп(датски сайт). Чаках го дълго. Струваше около 4 000 норв. крони, имаше и по-малки и по-евтини. Отделно имаме трамплин, щото този тип замъци като нашия могат да се надуват само в сухо време. Ние ще ходим в Голф Жуан, това е малко градче между Ница и Кан. И при нас не е имало такива жеги тук от години, но аз обичам жегата. Grinning

# 683
  • На остров
  • Мнения: 13 498
 А как го закрепяте за да не хвръкне замъка ?
Аз батут ще купя харесала един голям хубав, по скъп но пък сигурен.

# 684
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Той не хвърчи ако не духа силно, няма страшно. Simple Smile Има едни жълти колчета, които могат да се слагат по задния край евентуално. Това е, че го ползваш само в хубаво време. Ние опъваме и едни брезенти под него-тревата често е влажна.

# 685
  • Мнения: 9 903
Ние сме по пътеки и чукари

# 686
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Еха, Тити! Страхотна снимка! Heart Eyes Hug

# 687
  • Мнения: 9 903
Абе не трябваше да е обърната, но трудно се редактира, веднъж качена.

# 688
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз само като воайор ви чета и ви се радвам.
Нашата ваканция я преполовихме. В понеделник се прибира и мъж ми, после сме на море, малко на почивка само двамата и в средата на август летим всички за Ирландия.
Иначе са ни мн динамични дните, успях да свърша доста задачки, зависещи от бг администрацията, видях се и с близки и приятели, имахме и неприятни зъболекарски процедури, но като цяло си изкарваме супер лято. Е, мъж ми си бачка, ама все някой и това трябва да прави Simple Smile
Честно казано нямам търпение вече да си идва, за толкова не сме се разделяли и някак ми е странно само това общуване по месинджъра.
В ирландско е невиждана жега, от 6 седмици не беше валяло, мъжото и на плаж успял да иде два пъти. Пък ние тук две седмици изкарахме с дългите крачоли от студ и дъжд. Шантава работа Joy

# 689
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тити преркасна снимка !

Мелина не намерих този сайт, ако имаш време пусни линк Simple Smile

Zest чудно е лятото тази година на север да не кажа много горещо и опасно. За природата хич не е добре, за земеделието, за животновъдството и т.н. В момента в Швеция има над 80 горски пожара.

Общи условия

Активация на акаунт