ОКТОМВРИйчета прекрасни, стават все по-гръмогласни

  • 24 746
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 242
Лид, ако чакаме на мъжете, детето ще стане на три, преди да свършим работа  Mr. Green Казвай къде си да идвам аз!

Поли, има тема за захранването, попитай там - отзивчиви са.

Момичета, 8000 ми се вижда адски много за раждане  Shocked На мен ми бяха обявили към 2200 за Лазар newsm78

Нещо не ми се шава по другите групи,малко ме е срам Embarassed hahaha Искам си тук пък. Ще поразпитам.

# 76
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Здравейте в новата тема Simple Smile Малко се изгубих, защото растат зъби, а на мен ми идва да се гръмна. Реве по цял ден. Спи по има няма 40мин след всяко хранене. Благодаря на Господ, че поне през нощта спи добре(пу-пу да не му е уроки).
Аз всеки ден все повече се навивам за раница... не издържам с това носене и гушкане. Без гръб и ръце останах, от днес и коленете ме болят.

Как е възможно за 5мин да неможе това дете само да се забавлява... #Cussing out

Днес сме на консултация и си направих цял списък с въпроси, ще пиша после как е минало

# 77
  • Мнения: 1 118
Лекарката, която ме е изродила преди 30 години, в момента работи в Свети Лазар, Маргарита Бранкова. Майка ми я боготвори тази жена, защото благодарение на нея съм на бял свят, голяма борба е била. 6 месеца е лежала майка ми в Майчин дом за задържане, от март месец, а аз съм родена края на юли.
Когато разбрах, че съм бременна, първо за Св. Лазар мислех, но не можем да си го позволим като бюджет. Ние дадохме 2000лв за Пренатест, с второто също възнамерявам да го направя, и това доста оскъпява всичко Sad Аз съм доволна от Надежда и мисля, живот и здраве като стигнем до там, и второто да е там.

# 78
  • Мнения: 19 715
Аз това се чудя, защото когато звънях, ми обявиха сходна цена с останалите клиники. Не се навих заради ниския клас неонатология. Ама 8 хиляди ми се виждат адски много, затова любопитствам.

# 79
  • Мнения: 1 426
Cristi, според мен също е много, но  в Щерев ми обявиха 5500, което не е много далеч от 8000. В Надежда няма да ми стъпи повече кракът... такива неща преживях там, че не ми се говори...но все пак от всеки лекар и от всяка болница има доволни и недоволни, и това, че на мен някъде не са ми помогнали не значи, че ще се случи същото и при друг.  Не знам как са ти казали 2000 лв, при мен най-евтината стая беше 5000 лв.
Poli, книжката, която мисля Мариша препоръча Как да храним бебета и малките деца на Анабел Кармел е много хубава, има и много рецепти, можеш да я погледнеш. Довечера ме чакай, ще оставя аз само люспата от чушката.  Joy

# 80
  • Мнения: 19 715
Lid, как 5500 в Щерев? Shocked Цената е 2200, бях и на отворени врати там. Ако ти се разправя за Надежда, сподели. Аз не раждах там, но до последно се чудех.

# 81
  • Мнения: 1 118
Аз също мисля, че е много индивидуално. Ето, аз останах с много добри впечатления от раждането си в Надежда, а Лид е имала лош опит. На мен още ми горчи, като си спомня за Майчин дом, а има хора, дето са си доволни и от там. Май всичко си е до лично преживяване.

# 82
  • Мнения: 1 118
Кристи, щях да докладвам за малкия. Педиатърката каза да пием АМ и днес, защото СУЕ-то е малко над норма (19 при горна граница 17). Иначе останалите показатели са ок, CRP се нормализира също. 72 часа след това трябва да дадем стерилна урина, дано и тя е ок и се свърши сагата. Каза да сменям памперсите на 3 часа и да гледам да го оставям по голо дупе по често, че да диша кожата. Много течности и да си продължавам с пробиотика.

# 83
  • Мнения: 1 242
Cristi, според мен също е много, но  в Щерев ми обявиха 5500, което не е много далеч от 8000. В Надежда няма да ми стъпи повече кракът... такива неща преживях там, че не ми се говори...но все пак от всеки лекар и от всяка болница има доволни и недоволни, и това, че на мен някъде не са ми помогнали не значи, че ще се случи същото и при друг.  Не знам как са ти казали 2000 лв, при мен най-евтината стая беше 5000 лв.
Poli, книжката, която мисля Мариша препоръча Как да храним бебета и малките деца на Анабел Кармел е много хубава, има и много рецепти, можеш да я погледнеш. Довечера ме чакай, ще оставя аз само люспата от чушката.  Joy

Заповядай Simple Smile На заглавната страница на бг мама има зов за помощ за майка на три деца. И аз какво съм се захалосвала с каши и чушки,уффффф,че се смарангясах Cry И аз майка на три деца,чак лошо ми стана,пфффффф.....

# 84
  • Мнения: 19 715
Ели, браво на детето!

# 85
  • Мнения: 1 426
Първо да кажа - тъкмо си написах романа и спрял тока, аз не разбрала - цъкам изпрати, а то няма нет и целият пост ... бай бай.  Почвам наново.
Аз щях да раждам в Гърция, в частна клиника в Атина. Но в последния момент нещата се объркаха и аз без грам проучване трябваше да избирам къде да раждам в София. Отидох една неделя в Щерев и в Св. Лазар. Дежурните на рецепцията ми обявиха тези цени и на двете места, само че в Щерев ми заявиха, че никой лекар не може да ме приеме и да си избера някой да видя кой ден е на смяна и да застана пред кабинета да ме приеме, можело и след 5 часа да стане. Аз съм в началото на деветия месец... това ми се стори супер неприемливо и все едно не ги е грижа за мен... оттам в Св. Лазар - два часа ме развеждаха из стаи и апартаменти, показаха ми родилна зала, кабинети, обърнаха ми внимание, показаха отношение, отделно още за понеделник имаше час за лекарката, която исках. Затова понеже вече бях тотално панирана, че нямам къде да раждам без много маене и чудене рекох и отсекох, че ще е там.
За Надежда, правихме няколко месеца опити за бебе и като не се получаваше реших да ида да се прегледам, досега бях ходила все при Мазнейкова на контролни прегледи, но по съвет на приятелка отидох в Надежда. На прегледа докторът установи, че имам раничка и отсече, че е нужна конизация, при положение, че аз отивам и казвам, че правим опити за бебе и не се получава, а той иска да ми реже шийката, което при една последваща бременност може да ми попречи да износя плода. Каза ми едва ли не, че съм толкова зле, беше и много арогантен, намекна нещо от рода "дали имам няколко сексуални партньора"  #2gunfire   Shocked Shocked Shocked
Оттам отидох при друг лекар, който направи биопсия, според резултата се разбра, че може просто да се изгори или там както е медицинския термин, не знам, оправи ме, след това проследи овулацията и ни помогна да забременеем. Това е накратко. Просто трябва да дрънкам с две дрънкалки и да пиша с другата ръка.

Последна редакция: пт, 27 яну 2017, 15:44 от Iid

# 86
  • Мнения: 495
Незнам ако някой ден пак раждам, и аз вече незнам къде да ходя, от мойта лекарка съм много доволна но тя изражда в МД, а аз и мъжът ми имаме ужасни впечатления, добре че е докторката и бебето ни се роди живо и здраво,защото сега щяха да ни разследват за убийство. Няма да оспорвам че са професионалисти,но отношението им е просто потресаващо, да не кажа и арогантно. От неонатологията съм много доволна.

# 87
  • Мнения: 19 715
Лид, може би защото не си здравно осигурена. Или си?  newsm78 А кой беше този умник в Надежда?

# 88
  • Мнения: 1 426
Cristi, здравноосигурена съм. Без прекъсвани никога здрвни права.
Д-р Людмил Еленчев

# 89
  • Мнения: 226
   Лид, аз съм раждала веднъж в Бг и веднъж в Швейцария  ( този втори път имах предвид  ) . И тук си избираш храна от меню и то до последния ден - само дето храна за в къщи не ми дадоха... Crazy  Бебето не го хранят с АМ, чакат да ти слезе кърмата, дават само подсладена водичка. Много толерират кърменето и агитират, правят всичко възможно. Мен дори с лазер ми гориха зърната, защото ме боляха, бяха се разранили - само и само да не спирам . И след изписване също
  Ей, много ви се кефя, момичета - мнооого сте забавни. Аз си мисля, че имам чувство за хумор, но напоследък съм загубила нещо дар слово... newsm78 дали не е и заради употребата на чужди езици сега. Но точно във вашия стил на комуникация общувам с моята сестра  Laughing та ми е кеф да чета. А не напиша ли веднага коментара, който ми е в главата....забрави, пък съм сама и нямам винаги възможност....
  Исках да попитам мамите, които кърмят - ядете ли повече?

Общи условия

Активация на акаунт