Пролет чука на вратата, ЮНЧЕТО си стъпва на краката

  • 24 022
  • 742
  •   2
Отговори
# 705
  • България
  • Мнения: 3 622
Ние вчера се въоръжихме цялото семейство да ходим да даваме венозна кръв.Каката да стои отвън с Теди, а ние с ММ решихме , че събираме сили, влизаме и държим.
Аз влизам първа да питам и се оказа,че отсъства жената,която взема на бебета.Аз точно нея търсех,защото ми е вземала много пъти (а аз съм трудна)съвсем лесно.И се върнахме.
Сега пак ще се притесняваме.Взех номера да звъня да питам кога е там.И да видим как ще го мислим,защото било добре да е сутрин, а сутрин кака е на училище.

# 706
  • Мнения: 3 213
Ирен, дано бързо и лесно да се справите с взимането на кръв и стискам палци всичко да е наред със сладичката Стела !  Hug Като си помисля колко още притеснения ни предстоят с малките, ме хваща страх.  ooooh!

Благодаря, момичета за съветите. Май наистина ще си продължим така. Понякога се събуждат за пето хранене към полунощ, но това не ми се струва достатъчно. Утре ще опитам да направя кисел и ще докладвам. Струва ми се подходящо за вкусовете на моите лакомници. Напоследък доста добре се хранят, че и допълнително искат.

Момата вече освен "мама", казва и "тата", но честно казано, не вярвам да вниква в значението на думичките.  Laughing Младежът дава "пет", когато е в настроение.  Heart Eyes

# 707
  • Мнения: 1 976
Нипо, а какво се разрира под особен цвят? Аз имам чувството че акото винаги мени цвета си според цвета на храната която й дам. Ох какви теми заобсъждах  Party
Ами... не знам как да ти го опиша:)Примерно,да не е яло дитето нещо зелено,а да езелено. Като е по-течно,да има слуз. Дамирише по-силно инеприягно от обшчайното...

# 708
  • Мнения: 998
Мами започвам вече да се притеснявам момата е на почти 9 месеца , а още няма 7кг,последните два месеца качва по 200гр. Режима ни е сутрин и вечер кърма, а през деня хапва попарка ,пюренца,каши и плодово пюре. Иначе е много весело и енергично дете. Дали е свързано със зъбките нямам си и на идея вече.

# 709
  • Мнения: 5 060
Нормално си качва детето според мен. То зависи и колко е висока. А щом е весела и енергична, по-добре не влизай във филми.

# 710
  • Мнения: 998
Нормално си качва детето според мен. То зависи и колко е висока. А щом е весела и енергична, по-добре не влизай във филми.
Мерси за успокоението Мохини иначе е висока 68см.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 422
Мами започвам вече да се притеснявам момата е на почти 9 месеца , а още няма 7кг,последните два месеца качва по 200гр. Режима ни е сутрин и вечер кърма, а през деня хапва попарка ,пюренца,каши и плодово пюре. Иначе е много весело и енергично дете. Дали е свързано със зъбките нямам си и на идея вече.
Добре си е. И малката на 9 месеца беше 6880 и 68см, но тя се роди малка, а последните 2-3 месеца качва по 300-350гр. Кърмените бебета наддават по-малко. Simple Smile Щом е жизнено и весело всичко е ок. Simple Smile

# 712
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Пък моето, изключително кърмено до шести месец, вече е около 10 кг. Ще разберем в четвъртък, но пак пропускаме ваксина - пак е сополива, че май и със зачервено дупе...Официално ще обвиня кътника, аааа! Е, и каката, че тя се върна болна от яслата..Но за кг си има значение и рожденото тегло, Йо си се роди голяма.
Кисел не съм правила, че ми е сложно Simple Smile Въведох кисело мляко и сега си яде за следобедна закуска мляко с бисквити и плодове. Още суче много нощем, но докато не прореже зъб явно ще е така.

# 713
  • Мнения: 515
А какви са наистина мненията за киселото мляко?
И аз мисля скоро след навършване на 9-ти месец да въведа кисело мляко, но пък на много места чета че хич не го препоръчват преди годинка... ужасно объркващо е.. Sad
Така или иначе мисля и да го запиша на кухня и като цяло да започва да свиква с всякаква храна и до 1г наистина да съм въвела почти всичко и да е опитвал всичко и на-вече да свиква с парчета, с дъвчене и с вкуса на истинската храна, а не само тези пюрета... 

# 714
  • Русе
  • Мнения: 1 033
И на голямата дадох кисело мляко около деветия месец. Прясно почти не пие, аз не обичам и на нея не предлагам. Не виждам причина, при условие, че детето няма проявени алергии и т.н. да чакам година за млякото. Естествено ако беше  с АБКМ или нещо друго бих изчакала. То с много храни си има препоръчителни срокове, аз не всичко спазвам. Гледам да се съобразя, примерно цитруси не съм давала, но карам малко по вътрешен усет. Вчера примерно като невидяла нападна сандвича на баба си! Беше много смешна, настървена чак. Ами отчупихме и печена филийка с масло, че и малко кашкавал имаше  Laughing  Яде и иска още. Та така с храните Simple Smile

# 715
  • София
  • Мнения: 1 422
Момичета дайте идея за име на новата група. И да питам, кой ще направи новата тема?

# 716
  • София
  • Мнения: 1 422
И на голямата дадох кисело мляко около деветия месец. Прясно почти не пие, аз не обичам и на нея не предлагам. Не виждам причина, при условие, че детето няма проявени алергии и т.н. да чакам година за млякото. Естествено ако беше  с АБКМ или нещо друго бих изчакала. То с много храни си има препоръчителни срокове, аз не всичко спазвам. Гледам да се съобразя, примерно цитруси не съм давала, но карам малко по вътрешен усет. Вчера примерно като невидяла нападна сандвича на баба си! Беше много смешна, настървена чак. Ами отчупихме и печена филийка с масло, че и малко кашкавал имаше  Laughing  Яде и иска още. Та така с храните Simple Smile
Баткото и Марина са с АБКМ. При него мина преди 2 год. като направи 10. Надявам се при бебка да мине по-бързо. Иначе и аз не спазвам всичко свързано със захранването. За сега не ѝ давам цитруси, агнешко, свинско и мляко. Диетата ни основно е от ядене на портмонето на мама, дистанционни, телефони и всичко което блести Simple Smile

# 717
  • Мнения: 1 976
Ако сега не пукна,може да ми дадете някаква награда. Болна съм яко,с висока темп. бебе със зверски кисело настроение,заради поредните зъби (при това вече изправящо се и лазещосбясна скорост,т.е. не можепросто да сегушкаме и да спим) плюс болен батко и татко,който е на работа. Идвами да се гръмна.

# 718
  • Мнения: 1 976
Нормално си качва детето според мен. То зависи и колко е висока. А щом е весела и енергична, по-добре не влизай във филми.
Мерси за успокоението Мохини иначе е висока 68см.
Аз също смятам,че е нормално. Огнян е 74 см и 9 кг. Това са си все пак 6 см разлика. А Огнян за мен също е слаб. В столчето за хранене,например,трябва да му слагам нещо между него и коланите,иначе се сурва и се крие зад таблата Grinning

# 719
  • Мнения: 509
Момичета, писах и в темата за захранването, но знам че вие бързо отговаряте тук и поствам и тук въпроса. От един месец въвеждам месото в менюто на бебето по предписанието на лекарката - 2 седмици през ден пилешко и след това останалите меса по 2 пъти през ден, без свинско и овнешко. Добре но след всяко въвеждане акото й става много течно, а откакто въведох и плдовете на всеки нов плод също реагира така. Давам и по 50 гр.пюре плодово, както каза педи. Доста време не спрях да въвеждам различни неща, защото приемаше добре месото и й харесваше, но сега се притеснявам да не съм й направила нещо като не съм спряла а съм въвела и други меса и плодове, след като акото се е втечнило? Днес сутринта беше нормално и по обяд пак се разтече.

 Не знам вече какво да правя за сега съм спряла да въвеждам каквото и да е от 3 дни насам, а педиатърката ни е в отпуска от днес до 15.
Честито за третото зъбче! И при нас в централна България превалява.
Ние имахме същия проблем с акото - леко редичко,че почна и по два пъти на ден да се изхожда. Като паника веднага звъннах на педи. Тя каза,че е нормално черъвцата да реагират така на месото,всъщност разстройва се чревната микрофлора. Решението е да се въведе пробиотик и за няколко дни да се дава картоф и морков да затегне...при нас се получи само с картофа и моркова.
Колкото до киселото мляко нефролога ми обясни,че не е добре да се дава концентрирано до годинката,понеже белтъка в киселото мляко е дори 3пъти по-концентриран от този в прясното мляко,а именно белтъка може и спомага за увреждане или възпаление на бъбреците и по точно бъбречните легенчета при бебетата. В по-късна възраст това би могло да се развие до последици. Ако се дава все пак кисело мляко (това според педиатърката ми) следва да е в силно разреден вид с вода. Аз давам така и то до 30мл веднъж седмично.
Ама все трябва да си ходиш с въпросника,че да питаш,иначе лекарите нищо не казват! Аз си пиша въпроси преди консултация (стигала съм и до 20) защото съм сама,първо дете и....  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт