летен лагер на море за 6-годишните от дет. градина....?

  • 2 524
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
В  ДГ на Цвети ще има зелено училище на Банско и летен лагер на море. За зеленото у-ще ще се престраша, т.к. имам доверие на учителките й, за детето е хубаво да свиква да се дели, само няколко дни е и при нужда бързо мога да си я взема. Но морето май ще почака...
Наблюденията ми са, че колкото по-късно детето тръгне по лагери и екскурзии с преспиване, толкова по-трудно му е да се отдели от дома.
А за мен раздялата ще е по-скоро мъка. Сигурно ще се побъркам от притеснения...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 352
Скоро и аз пусках такава тема, но беше за едноседмична почивка в Сандански. Не пуснах щерката. Стори ми се още мъничка. Но мисля че догодина /тогава ще бъде на 6 години/ ще я пусна. Стига да е здрава, няма да я спирам ако иска да отиде.

# 17
OMG...не, OMFG  Shocked
Аз,въпреки,че съм мнооого далеч от такива решения,при никакви остоятелства не бих си пуснала 6-годишното дете на лагер.Йок,и дума да не става  Stop Няма лошо,ама разликата между 6 и 13 годишно не е много голяма в повечето отношения,и като знам какви неща правим с компанийката по лагерите...не,не...поне такава е моята гледна точка.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Моя син е на 4 години и това лято ще ходи на лагер с второкласници, ако това ще те успокои.
Пуснах го защото ще е с леля си все пак, въпреки че не е от най-послушните и не я виждам как ще го озаптява....но нейна си работа.

# 19
  • Мнения: 2 792
 Аз не съм ги пускала за сега не мисля и да го правя скоро, всеки си е различен. Аз предпочитам да съм сигурна, че са възприели напълно добре възпитанието, което се опитвам да им дам, да са изградили достатъчно добри адекватни реакции в определени ситуации, за да мога да им имам доверие. На възрастта, която са помоему са прекалено малки, а на учителки не разчитам, съжалявам ако обиждам някой, но нямам никакво доверие в тях, което не означава, че ги мисля за лоши хора, просто не смятам че мога да очаквам адекватност в определени ситуации.

 

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Май не ти помогнахме много с мненията в тази тема  newsm78
Майка ми също не ме пускаше по лагери. За първи път ме пусна, когато бях 4ти клас, след като аз си го измолих. Милата ужасно се е притеснявала, но на мен пък ужасно ми хареса  Crazy
Сега като родител я разбирам и аз бих се притеснявала и отлагала този момент.
Слава богу тук лагери няма, а едноседмични почивки започват да правят чак в гимназията, тоест след навършени 11 години. Не искам от сега да мисля какво ме чака  ooooh!

# 21
  • Мнения: 46 518
Не бих могла, прекалено съм страхлива  Confused

# 22
  • софия
  • Мнения: 4 985
Май не ти помогнахме много с мненията в тази тема  newsm78....
ама верно не ми помогнахте  много ....,но пък поне се успокоих че не съм единствената много страхлива майка.Ние все пак клоним повече към идеята да я пуснем,разбира се съм си подготвила един куп въпроси към учителките и разбира се схте им заредя телефоните с ваучер и т.н.   Иначе да ви кажа честно май прекаляваме с паниката и страховете....но има още време решемието не е взето окончателно
 Благодаря ви.Ще се радвам да чуя още мнения Confused Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 3 664
Не съм пускала баткото, но той самия не искаше да се отделя.

# 24
  • Мнения: 11
Моята дъщеря е почти на 6г. и аз не бих я пуснала на лагер.Не мисля че са достатъчно самостоятелни на тази възраст и от друга страна заради желязната дисциплина на морето(5мин.по гръб,5мин.по корем) децата не могат да се забавляват.

# 25
  • Мнения: 656
Минала година си казах че това лято ще пусна детето да ходи на летен лагер, бях твърдо убедена, но сега когато вече наближи времето да решавам се замислям newsm78 и то много и в крайна сметка сигурно няма да я пусна.

# 26
  • на терасата
  • Мнения: 663
И аз като LILI27 си мислех, че тази година ще се престраша да го пускам някъде по-далече от дома и детската, но засега се престраших само да ходи на тенис, на 2 км. от детската  ooooh! Най-вече заради този несигурен транспорт, пък и морето си е далече ... #Crazy Иначе си мисля, че ще се грижат добре за тях. Миналата година лагерът на нашата детска се провали, защото имаше много деца заболели от скарлатина.

Сега като пиша се сещам за разказчетата от "Малкият Никола", които са посветени на темата "лагер на море" и не мога да сдържа смеха си  Laughing

# 27
  • Мнения: 2 700
Малко off - Ще налея малко масло в огъня, но миналата година дъщеря ми /докато беше с нас на море/ яде таратор в ресторант, от който 2 дни бешe с разстройство и повръщане /очевидно от водата/. E, абстрахирайки се от всички останали рискове и въпросителни, как да я пусна година по-късно ? Хранителните разтройства през лятото са повече от чести. При равни други условия, ако й се случи подобна случка, как ли биха я гледали и спасявали госпожите, ангажирани с още куп пършинги около тях?

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
  И аз си мислех миналата година, че ще се престраша да я пусна, но сега нещо се замислям.
 
 От нашата детска градина децата бяха много доволни миналата година.

# 29
  • софия
  • Мнения: 4 985
ами това е- днес замина на лагер!Сега ми е свито и притеснено защото това си е в реда на нещата да се тревожа,но вярвам че ще си изкарат добре!Айде всичко да е наред.Пук като се въран ще дам отзиви..........

Общи условия

Активация на акаунт