Оооо, Пепи - има ли кремвирши?

  • 6 416
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Не ям, не ям, па току избумкам 2 Simple Smile
Виж, на детето не давам, освен ако не е съвсем опищяна отвсякъде ситуация - действително слагат вътре рога и копита. Аз харесвам Кен и Сачи, макар че вторите ги поразвалиха.

# 16
  • Мнения: 8 769
Не консумираме кренвирши специално. Детео дори не е виждало такова чудо....

# 17
  • Мнения: 1 464
Ние хапвахме само Сачи ама наистина май ги развалиха Close
а иначе ги приготвям така:
Продукти:
4 кренвирша
1/4 пакетче краве масло
2 пакетчета сирене"Крема"
2 лъжици сметана
4 яйца
   
Кренвиршите се нарязват на кръгчета с дебелина 2 см,нареждат се в огнеупорен съд,слагат се малки парченца маслои се запичат за 10 мин.Разбива се с миксера сиренето и сметаната, прибавят се 1 по 1 яйцатаи се продължава разбиването ,докато се получи пухкава смес.С нея се заливат кренвиршите и се запичат още малко, но вече на слаба фурна.

# 18
  • Мнения: 3 562
Половинката яде супа с кремвирш  Sick
Ама той яде ВСИЧКО Wink

# 19
  • Мнения: 3 777
Цитат на: Roshalche
Половинката яде супа с кремвирш  Sick
Ама той яде ВСИЧКО Wink



Не е само твойта половинка, на моята и пържени обуща да и сложа пак ще ги яде Grinning  - това в кръга на шегата разбира се. Grinning  Grinning

# 20
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Slunce
За мъжо са Simple Smile
Аз съм вегетарианка.  Simple Smile
Ама той е голям мъж...тип огромен, не мога да го храня със салати и картофи, иска си месце, пиленце.

E, добре съгласна, ама има толкова меса. И мъж ми е месоядно, ама изобщо не се купуват колбаси в къщи, с изкл. на филета.

# 21
  • Мнения: 3 562
Цитат на: AFRODDITA
... ама изобщо не се купуват колбаси в къщи, с изкл. на филета.

OFF И аз съм фен на филенцата  eat

# 22
  • Мнения: 390
още една лесничка рецепта:
правя картофено пюре (пасирани картофи с малко масло и зеленчуков бульон), разделям го на две части, половината слагам в малка тавичка, отгоре плънка от запържен лук + гъби + 2 кремвирша и "замазвам" с останалата плънка. Запичам в предварително загрята фурна за 10-тина мин, поръсвам обилно с настърган кашкавал и запичам за още мъничко и готово.

**рецептата може да се прави и на микровълнова печка (аз нея предпочитам, че по-лесно)

# 23
  • София
  • Мнения: 190
Любимото ми ястие с кремвирши:
Нарязваш ги на кръгчета и ги запържваш хубаво с малко олио, после заливаш с разбъркани предварително яйца (мойта пропорция е на 1 кремв. - 3 или 4 яйца) и бъркаш на котлона, докато заприлича на бъркани яйца. Хапва се със сиренце и салатка. Мъжа ми го обожава!  Simple Smile  Много е удобно, когато бързо трябва да сготвиш нещо.  Wink

# 24
  • Мнения: 5 370
Цитат на: Slunce
Цитат на: Roshalche
Половинката яде супа с кремвирш  Sick
Ама той яде ВСИЧКО Wink



Не е само твойта половинка, на моята и пържени обуща да и сложа пак ще ги яде Grinning  - това в кръга на шегата разбира се. Grinning  Grinning

ОФФ-Ей,Слънце,и моето половинче е вегетариан-а аз не съм.Ще се радвам да обмениме рецепти с тебе-моят мейл е boriana_dimova@yahoo.com

# 25
  • Мнения: 948
Цитат на: 2 в 1
още една лесничка рецепта:
правя картофено пюре (пасирани картофи с малко масло и зеленчуков бульон), разделям го на две части, половината слагам в малка тавичка, отгоре плънка от запържен лук + гъби + 2 кремвирша и "замазвам" с останалата плънка. Запичам в предварително загрята фурна за 10-тина мин, поръсвам обилно с настърган кашкавал и запичам за още мъничко и готово.

**рецептата може да се прави и на микровълнова печка (аз нея предпочитам, че по-лесно)


Ха! И аз го правя това, но си мислех, че си е мой патент Cry

Слагам в плънката кис.краставички и царевица също. В картофеното пюре слагам 2 яйца+2с.л. кис.мляко. После втория пласт пюре го намазвам с олио за да не съхне и хване загар.
Става, като пица, но в картофено пюре...страхотно е. Това с кашкавала ще го открадна Wink
Иначе, друго което правя с кремвирш са гюведжета. Много хубав аромат придобиват- на пушено.
Кремвиршите са КЕН или САЧИ. Другите дори кучето ми не ги яде Shocked

# 26
  • Мнения: 1 464
Цитат на: Dafna
Цитат на: 2 в 1
още една лесничка рецепта:
правя картофено пюре (пасирани картофи с малко масло и зеленчуков бульон), разделям го на две части, половината слагам в малка тавичка, отгоре плънка от запържен лук + гъби + 2 кремвирша и "замазвам" с останалата плънка. Запичам в предварително загрята фурна за 10-тина мин, поръсвам обилно с настърган кашкавал и запичам за още мъничко и готово.

**рецептата може да се прави и на микровълнова печка (аз нея предпочитам, че по-лесно)


Ха! И аз го правя това, но си мислех, че си е мой патент Cry

Слагам в плънката кис.краставички и царевица също. В картофеното пюре слагам 2 яйца+2с.л. кис.мляко. После втория пласт пюре го намазвам с олио за да не съхне и хване загар.
Става, като пица, но в картофено пюре...страхотно е. Това с кашкавала ще го открадна Wink
Иначе, друго което правя с кремвирш са гюведжета. Много хубав аромат придобиват- на пушено.
Кремвиршите са КЕН или САЧИ. Другите дори кучето ми не ги яде Shocked
Браво бе, и аз мислех че сама съм си измислила да ги правя с картофено пюре ама както виждам и вие сте открили тая вкуснотиика,а между другото освен във фурната и в МВ с картофено пюре стават и в гювечета. coolcool

# 27
  • Мнения: 273
Салата от зелени подправки с ориз и кренвирши
Продукти:
100 г ориз,
по 1 връзка лук /1 стрък праз/, копър, магданоз и босилек,
по 3 лъжици лимонов сок и бяло вино,
6 лъжици олио,
250 г кренвирши, сол, черен пипер.
Сваряваме ориза, изсипваме в цедка, заливаме със студена вода и оставяме да се отцеди. Нарязваме на ситно зелените подправки. Приготвяме заливка от лимоновия сок, виното, олиото, солта и пипера и разбъркваме в нея ориза и зеленината. Най-накрая добавяме кренвиршите, нарязани на колелца.

е дано да ви хареса Grinning

# 28
az gi pravq s domati(salsa,Pure), t.e.kremvi6ete stavat s domaten sos. Pone na men i maja mi taka ni hareswat, a sa6to i zape4eni s ka6kaval.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Е много съм разочарована. Реших да направя кренвирши-сърце на моя кренвиршолюбив мъж. Цепих на 1/2, оказа се, че ако гръбчето е нацепено леко, по-лесно се огъват, съединявах с клечки, и накрая - при печенето така се изметнаха гадните долни кренвирши, че ни сърце, ни дявол се видя... Sad
Защо?!

Общи условия

Активация на акаунт