ПОМОЩ! Косата ми се изправи от самосебе си

  • 3 227
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте! Имах доста къдрава коса и дълга(беше на масури). Реших да я подстрижа, понеже беше изтощена и суха в краищата. Скъсих я и къдриците ми се изпариха. Все едно не са съществували. Някакви идеи за причините? Не съм я изправяла, ползвах само масла за подхранване. Сега няма нищо общо, има само вълнички. Моля помагайте.  Sad Sad Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 1 213
 от личен опит няма какво да кажа, че съм с ужасно права коса Sad , но моя приятелка - къдравелка се беше подстригала и както казваш ти, косата и вече не беше на масури /ученици бяхме тогава, не можех да я ръчкам с молив в къдриците  Mr. Green /
След 2-3 години като порасна пак имаше къдрици....
Защо не попиташ фризьора си?

# 2
  • Мнения: 727
Може да е от маслата, да са ти дошли в повече за косата и да са я утежнили. Може и от някой шампоан / балсам да е, който не е бил за твоята коса.  Спокойно, от какво и да е ще е временен ефект.  При всички случаи, смени козметиката.

# 3
  • Мнения: 12
от личен опит няма какво да кажа, че съм с ужасно права коса Sad , но моя приятелка - къдравелка се беше подстригала и както казваш ти, косата и вече не беше на масури /ученици бяхме тогава, не можех да я ръчкам с молив в къдриците  Mr. Green /
След 2-3 години като порасна пак имаше къдрици....
Защо не попиташ фризьора си?
Питах я. отговорът беше става така понякога. Не знам. Много си я харесвах. Не мога да си обясня зашо стана така. Уж е по-логично като е подстрижеш по-късо да се накъдри повече...  Thinking

# 4
  • Мнения: 12
Може да е от маслата, да са ти дошли в повече за косата и да са я утежнили. Може и от някой шампоан / балсам да е, който не е бил за твоята коса.  Спокойно, от какво и да е ще е временен ефект.  При всички случаи, смени козметиката.
Ами аз спрях да ги ползвам. Сега гледам само шампоан и понякога маска да ползвам. Надявам се, че ще бъде временно само, понеже аз изобщо не я тормозя- нито я боядисвам, нито я изправям. Мисля си обаче да не би да е нещо хормонално, понеже пия противозачатъчни.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
Може да не е от подстригването. На мен лично ми влияят хормоналните промени. Като дете имах абсолютно права коса, която през пубертета се накъдри. След бременността и раждането ми пак се изправи. Сега е само леко чуплива...

# 6
  • Мнения: 120
Привет Simple Smile
При мен маслата имат утежняващ и изправащ ефект. Аз съм със суха коса и къдрици, но като подранвам/хидратирам повече става по-гладка и на по-едри вълни. Някои от изправящите серии за коса действат на този принцип - повече масла за "укротяване" на къдриците. Когато искам да имам много стегнати къдрици, мия с по-"почистващ" шампоан и спя с леко влажна коса. На сутринта ефектът е "пружинки" Simple Smile

# 7
  • Мнения: X
Мисля си обаче да не би да е нещо хормонално, понеже пия противозачатъчни.
Много е вероятно. Когато бях дете, косата ми беше леко чуплива. В пубертета се накъдри така, че заприличах на мериносова овца. След като родих второто си дете, доста се изправи и сега е средно чуплива, на вълни.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 817
Моята коса е чуплива. В 6-ти клас се накъдри много. След около година, обаче, от къдриците нямаше и помен. И до днес - е леко чуплива, но явно къдрици вече няма да видя.

# 9
  • Мнения: 12
Привет Simple Smile
При мен маслата имат утежняващ и изправащ ефект. Аз съм със суха коса и къдрици, но като подранвам/хидратирам повече става по-гладка и на по-едри вълни. Някои от изправящите серии за коса действат на този принцип - повече масла за "укротяване" на къдриците. Когато искам да имам много стегнати къдрици, мия с по-"почистващ" шампоан и спя с леко влажна коса. На сутринта ефектът е "пружинки" Simple Smile
Привет! какъв шампоан ползваш?  Thinking Thinking

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Или при постригвснето си отрязала най-къдревата част от косата ти. Изчакай да порасне пак.

# 11
  • Мнения: 120
Привет Simple Smile
При мен маслата имат утежняващ и изправащ ефект. Аз съм със суха коса и къдрици, но като подранвам/хидратирам повече става по-гладка и на по-едри вълни. Някои от изправящите серии за коса действат на този принцип - повече масла за "укротяване" на къдриците. Когато искам да имам много стегнати къдрици, мия с по-"почистващ" шампоан и спя с леко влажна коса. На сутринта ефектът е "пружинки" Simple Smile
Привет! какъв шампоан ползваш?  Thinking Thinking
Curl Up на Lakme и CHI - Deep Brilliance Hydration Moisture. Също и Nivea Hydro Care, редувам ги. За по-"почистващ" ако ми трябва взимам някакъв шампоан за обем, че те не утежняват косата.

# 12
  • Мнения: 12
Или при постригвснето си отрязала най-къдревата част от косата ти. Изчакай да порасне пак.
Ами то мина доста време вече. Сега косата ми стои сякаш съм си сресала къдриците. И на другия ден, след като съм я измила изчезват напълно.

# 13
  • Мнения: 444
Ще се оправи и аз съм на масури, не като негърска коса , а по-едри, но масури. Често след като се подстрижа повечко се поизправя, но после се оправя Simple Smile

# 14
  • Мнения: 12
Ще се оправи и аз съм на масури, не като негърска коса , а по-едри, но масури. Често след като се подстрижа повечко се поизправя, но после се оправя Simple Smile
Надявам се. При теб колко време отнема, за да се възстанови?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт