може ли някой да ми обясни?

  • 3 287
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
аха, значи си имала изтичане на околоплодна течност, така ли?
В случая доколкото разбирам няма такива данни. За съжаление, намалението на водите може да е индикация за проблеми от страна на амниона, т.е. да е смутено изхраването на бебето или да има бъбречни проблеми с плода.
Намалението им не е задължително свързвано с пукване на мехура, нито със започване на раждането, както сама пишеш- при теб е станало след 3 седмици.
Околоплодната течност не се образува като урината, например, колкото повече пиеш, толково повече да се отделя.  Wink В противен случай, решението на тези проблеми би било много лесно. Продукцията й е свързана с пиенето на вода до толкова, доколкото кръвообразуването, примерно. Всеки, който ти е обяснил обратното, не се е изразил коректно.
Противоречиш си в смисъл, че се много категорична- защо при теб след изтичането на води при теб не е започнало раждане Wink А окситоцинът предизвиква контракциите, които в повечето случаи предхождат пукването на мехура.
В "нормалния" случай, мехурът се отваря на около 6 см разкритие, когато раждането вече е започнало. Преждевременното му пукване, без родова дейност или в началния й етап, се свързва с непълноценен мехур и влагалищна инфекция.

# 16
  • Мнения: 288
Моите уважения  PolarFox !
Смятам, че лекарката, която е водила консултациите би трябвало да е запозната с предишното количество на околоплодните води при предходните прегледи. Не твърдя, че намалението на водите е резултат от пукването на мехура. Според лекарите, при мен случаят беше пукнат в горната част мехур, който в последствие се е затворил в резултат на изтичане на малка част от водите (чисто физическо явление). Води, в следващите три седмици имах, но в намалено количество, бебето се чувстваше прекрасно (по 2 пъти на ден следене на тонове) А що се отнася до завишаване на приема на течности, явно всички АГинеколози в болницата не са се изразявали "коректно", но... все пак това е смолянската болница, сигурно не са така компетентни  Wink
mama nely   Споко! Всичко ще е наред! Желая ти леко и успешно раждане   bouquet

# 17
  • Мнения: 7 640
adyto, дано доброжелателно го казваш това
Моите уважения  PolarFox !
............
ама няма за какво да спорим, вместо да ви морят да пиете по 5 литра дневно в Смолян, да ви включат на системи физ.разтвор, за по-лесно.
Аз такива работи нито съм чувала, нито виждала, така че, приемам да спрем до тук  bouquet

# 18
  • Мнения: 175
Аз не съм 100% компетентна за възстановяването на намалените води , но знам със сигурност , че на всеки 2 -3 часа , околоплодните води се обновяват , като за целта се използват течностите , които майката е поела . Точния начин , по който това става не знам , но много се очудих като научих , че бебо пишка във водите .
Следователно , би трябвало да може да се повлияе на околоплодните води чрез количеството течности .
Не виждам за какво спорите . За тази майка така или иначе е добре да пие много течности , най-малко защото се улеснява дейността на бъбреците , изхвърлят се по-ефективно токсините , а и течностите влияят на количеството кръв , иначе защо се препоръчва на хората с ниско кръвно да пият повече течности . ЗА това съм 100% сигурна . Разбира се ,това не значи , че ако изпиеш 10 л. вода кръвта ти ще стане 7 + 10  , общо 17 .

# 19
  • Мнения: 495
Няма връзка между приеманите течности и околоплодните води, така съм чела. Моите води бяха много, това /може да/ е фактор за по-ранно раждане. Естествено, че е по-добре да се приемат повече течности.

Общи условия

Активация на акаунт