Да поговорим положително за нова бременност след аборт мисед

  • 8 914
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Здравейте момичета преди 4 месеца направих спонтанен аборт след това за да ме доизчистят ме кюртираха искаме да си имаме бебе отново но ме е страх още въпреки, че искам мисалта ми е друга трябва ли да си правя изследвания и какви за да разбера дали всичко е наред за нова бременност и колко време е нужно на маточната лигавица да се възстанови моля ви за съвет

# 16
  • Мнения: 320
Какъв ти беше аборта по-точно, изхвърли плода с кървене или имаше спиране на сърдечната дейност?

# 17
  • Мнения: 11
Изхвърлих плода с кървене и доста силни болки след което ме изчистиха

# 18
  • Мнения: 320
При мен беше спиране на сърдечната дейност на плода, назнамиха ми изследвания за хормоните на щитовидната, за тромбофилия и НК клетки, но не съм сигурна, че това се отнася и за теб след като си изхвърлила сама плода...аборт мисед означава задържан аборт, ако има по-компетентно момиче нека изкаже мнение, но аз мисля, че са различни нещата...

# 19
  • Мнения: 11
Да то при всеки е строго индивидуално но мисълта ми е дали трябва да си направя някакви иследвания и какви за да разбера дали матката ми е възстановена напълно за нова бременност А до колко сърдечната дейност матката присвиваше плода но сърдечна дейност имаше до последно лекарите ми казаха, че не е трябвало да имаме полови контакти защотото предизвиквало контракции на матката 

# 20
  • Мнения: 320
Матката можеш да разбереш дали ти е възнановена от обикновен гинекологичен преглед...на мен след три цикъла ми дадоха зелена светлина за нови опити... Wink

# 21
  • Мнения: 11
Супер аз изчаквам да ми мине и 5 цикъл и ще отида да проверя лекарката ми каза да изчакам 5 менструации и да започваме с бебеправенето

# 22
  • Мнения: 8
Първият път чакахме 10 месеца...толкова ми трябваше за да пожелая нов опит и да се отпусна. Сега ни казаха по-малко от 6 месеца...но само след като док даде светлина...

# 23
  • Мнения: 85
Здравейте момичета,
не знам точно защо пиша, може би защото имам нужда именно от заглавието на темата - да поговорим положително.
През ноември 2016 - мисед в началото на 11г.с., плодът беше като в 9г.с.
Беше ми първа, желана бременност. Чувствата са ясни.
Мисед-а откриха когато отидох на профилактичен преглед. През нощта преди прегледа бях притеснена, без да знам защо. На сутринта докато стигнах до док. пишках през 15 мин. После разбрах, че е било признак, че нещата не са както трябва... През тази кратка първа бременност помня, че имах силни болки в гърдите, и че ми се ядеше кисело постоянно.Вечер заспивах рано, а сутрин се ококорвах още по тъмно ( неприсъщо за мен ).
След като мина първия ми цикъл, втория закъсня доста. Отидох на преглед, оказа се задържан фоликул. Док даде дуфастон и каза, ако ми дойде до еди колко си време, че после можем да подновим опитите, защото всичко останало ( матка, лигавица ) изглежда ОК.
Дойде ми по графика, който док определи и след това започнах тестове за О, която пък беше като по часовник. 12 дни по-късно - още преди датата за Ц - заветните две черти. 2 дни по-късно, на датата на Ц - отново 2 черти, едната вече малко по-ярка.
Днес, вече 5ти ден закъснение се събудих със същото такова необяснимо притеснение като при мисед-а през ноември. Без основание.. нямам кървене, не пишкам постоянно... просто ей така, нестихващ страх. Този път нямам никакви симптоми на бременност - в гърдите почти нямам болка, нямам изменение във вкуса.. нищо - все едно не съм бременна.
Знам, че не сте екстрасенси, за да ми кажете дали всичко е наред и знам, че така звучи сякаш съм лигла, просто имах нужда да споделя.
Само ММ знае за бременността и се опитва да ме зарежда с позитивни мисли.
На лекар съм едва след седмица. Дори тогава, дано всичко е наред, но ще се види вероятно само сак.
Не знам какво очаквам да ми кажете, извинете за дългия пост, просто имах нужда да споделя, защото не ме свърта. Когато веднъж ти се случи това, дето "се случва само на другите" рязко започват съмнения дори и за най-невероятните и почти невъзможни неприятни диагнози и резултати.
Извинете.
Хубав ден и успех на всички!

# 24
  • Мнения: 320
Здравей, zelka  bouquet Не се притеснявай може всичко този път да е наред, разбирам притеснението ти...аз съм бременна в 17г.с след моя мисед и притеснението не ме е напуснало, просто трябва малко да го овладееш и да мислиш по-позитивно. А пуска ли някакви изследвания след миседа?

# 25
  • Мнения: 85
aplesito, благодаря ти.
Не съм правила никакви изследвания. И двамата доктори, при които бях за потвърждение ми казаха - тези неща се случват, за съжаление не винаги има обяснение защо.
После и на профилактичен като отидох с хистология и епикриза, док каза - няма основателна причина, няма смисъл да правиш изследвания. Има толкова болести и изследвания, излишно е да се подлагаш на такъв стрес без основателна причина. И аз реших да се доверя. Единствено проверихме резус фактора, но е положителен.

Искрено ти пожелавам щом си стигнала до 17г.с. и най-рисковия период е минал, то до края да е леко и безпроблемно. От сърце ти желая здраво бебче!

# 26
  • Мнения: 320
Дай Боже,zelka... bouquet
...но не случайно те питах за изследвания, защото и на мен двама лекари ми твърдяха, че се случвало и че всичко е наред(единия от който професор), а след направено изследване на моя глава за тромбофилия се оказа, че ми се съсирва кръвта и имам нужда от инжекций всеки ден...Даа много е скъпо около 300лв. е,но шока от аборта ми е много по скъп и кошмарен...Дано при теб е лоша случайност...Късмет... Peace

# 27
  • Мнения: 910
Зелка,не слушай докторите, а си направи поне изследване за тромбофилия и тсх!

# 28
  • Мнения: 85
тсх бях пускала по друг повод малко преди да забременея миналия път- т.е. лятото - и всичко беше в абсолютна норма.
Сигурно сте прави за изследванията, но умирам от страх... другата седмица съм на първи преглед и ще говоря с док да видя какво ще каже и ще му мисля след това.

# 29
  • Мнения: 910
Няма от какво да те е страх. Ако има причина, по-добре да се открие на време колкото се може по-рано!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт