Много суха кожа на петите

  • 8 085
  • 30
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Имам проблем - откакто родих и кожата мине много суха, а се наливам с вода заради кърменето. Най-неприятно е по стъплата и петите - изглеждат ужасно. Прочетох из темите за киснене във вода със сода и намазване със зехтин - свърши работа, но за 3-4 дни си беше същото. Нямам много време около бебето, защото реве постоянно, така че процедури са ми невъзможни. Според мен проблемът е "отвътре", но се чудя витамини или друга добавка ми трябва? Скоро спирам кърменето и затова питам Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 052
Да не те отчайвам, но същия проблем се появи и при мен след раждането на първия ми син преди 10 год. Още не съм решила проблема. Като съм ходила при дерматолози ми изписват само мазила, имат ефект, но само ако се мажеш всеки ден и постоянно - това за мен убийствено. Четох някъде , че може да имаш проблем с щитовидната железа и наистина ми откриха лека хипофункция, но дори и след прием на лекарства и понижаването на TSH пак не се подобриха нещата. Буквално се отчаях, и лете  и зима все е зле  положението.

Последна редакция: сб, 04 фев 2017, 09:24 от red_violet

# 2
  • Мнения: 2 384
Аз си реших до голяма степен проблема, като след баня, и минаване на петите с пила, намазвам това: .
След това обувам памучни чорапки. Правя го поне 3-4 пъти седмично и резултатът е чудесен. Още повече, че след второто намазване имаше видим ефект.

# 3
  • Мнения: 13 470
Суха кожа не е проблем, който се решава бързо или с добавки
Содата изсушава.
Точния начин да направиш нещото със зехтина е - морска сол 2-3 лъжици слагаш зехтин да ги покрие, първо ексфолираш петите с тази смес, после изсипваш в легенчето и накисваш краката поне за 15-20 мин.
Купуваш си един крем за пети или нещо за много суха кожа от аптеката и мажеш всяка вечер.
Все една минута може да отделиш колкото и да реве бебето

# 4
  • Мнения: 25 825
Редовно мазане трябва.
Освен това мога да ти препоръчам, след накисване на краката с нещо омекотяващо във водата, да ги почистиш с пила, след което да ги намажеш с някакъв по-мазен крем и да ги обвиеш в найлонови торбички. Отгоре може да обуеш чорапи и да постоиш така няколко часа. Още по-добре е ако преспиваш с тях. Петите става като на бебе.  Simple Smile
Ексфолирането на стъпалата с утайка от кафе и мед или зехтин също омекотява и подхранва кожата.
Майка ми е страшно доволна от ето този крем. Само с него си оправя напуканите пети. Аз също го ползвам понякога за "терапията с торбичките", много е добър. Има го по аптеките.

# 5
  • Мнения: 2 052
Въпросът е как преди раждането  не ми се е налагало никога да си мажа петите , а след бременността нещо става и изведнъж се налага всеки ден да се "мацотя" за имам поне прилично изглеждащи пети. Според мен също проблема е вътрешен , но никой лекар не можа  да ми отговори и само ми предписват кремчета за мазане.До колкото разбирам авторката има същия случай.

# 6
  • Мнения: 13 470
Не е конкретно раждането, преди пак са ти били сухи, но не чак толкова че да те дразнят и обръщаш внимание, така е с кожните развиват се бавно, лекуват се бавно.
А и да намериш отговора , други ще ти изникнат, кожата се променя и има различни нужди

# 7
  • Мнения: 25 825
Не разбирам – очакваш някой да ти предложи вълшебни хапченца, които да ти решат проблема с петите?
Горките педикюристки, гладни ще умрат.  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 052
Не разбира се , просто се чудя, защо  така изведнъж се случи всичко, и се появи с бременността. Вече 10 години се боря с този проблем , има подобрение само с постоянно и всекидневно мазане (ефект има с почти всички кремове). На педикюр не ходя, защото ме е страх от инфекции , не им вярвам на хигиената. Моят мъж бе заразен с хепатит при премахване на бенка при известен дерматолог, въобще не ми се мисли каква е дезинфекцията на инструментите в козметичните салони.

# 9
  • Мнения: 13 470
Ходя редовно на педикюр и не съм се заразила, не всички са мърлячи

# 10
  • Мнения: 2 505
Първото нещо,което се прави, е да се изпилват краката след всяко къпане или след накисване в топла вода и сапун.Особено,по време на къпане не е никакъв ангажимент,не отнема  време и специални приготовления.Има диамантени пили на Титина за 7-8 лева,вършат идеална работа.Хигиенични са за разлика от пемзата и се ползват дълго.След като се премахва мъртвата кожа регулярно ,няма и да е толкова изразителен проблемът .Ако само се мажеш ,но не отстраняваш мъртвата кожа,тя ще си стои суха.И да,щитовидната отговаря за кожа ,нокти и коса.Разбира се и други причини може да има.

# 11
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
А има ли нещо вярно в твърдението, че колкото по-често пилиш петите, толкова по-бързо отново ще има нужда?
Проблемът не е бебето изобщо, а че просто вечер съм труп и само търся възглавницата и изобщо забравям за вскякави кремове... Липса на режим и организация му се казва

# 12
  • Мнения: 46 594
Според мен е от възрастта, не от раждането, просто е съвпаднало като време. Просто с годините кожата става по-суха при повечето хора.

Присъединявам се към съветите на Как` Сийка, като препоръчвам и този крем.

А има ли нещо вярно в твърдението, че колкото по-често пилиш петите, толкова по-бързо отново ще има нужда?
Не мисля.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 285
Увеличено тегло също е причина за загрубяване на кожата на ходилата.

# 14
  • Мнения: 9 240
 Peace
 Крема на БИЛЕ е добър , бих казала най-доброто на пазара .
Последните 10 год. всичко стм пробвала и той е единственното отт което ефекта е по бърз и видим.
НО.. и той не ми е решил /елеминирал сухи напукани цепещи се до кръв и болка понякога през лятото.!!
Стърйането с пила/ножчета е абсолютно забранено повече от 1 път месечно. реално кожата се прецаква има сайтове изследвания прочетете.
При всяко къпане с пемза в банята минавате през стъпалата !
Най-доброто е както са препоръчали и по горе намазване обилно с крем и спане с Памучни ! терлици/чорапи. Сега зимата.
За лятото е трудно приложимо, а и мазането с крем-мазнина и ходенето бос през деня /улицитев нацепени пети прави нещата видимо отврат. зачото мърсотията се залепв по крема и се набива в пукнатините и няма махане 5месеца.
Временно решение за мен са маските за лятото които запечатват кожата

Общи условия

Активация на акаунт