Боледуване на децата ни - тема 49

  • 48 833
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Още се чудя на глупавия си акъл да сложа ваксина против варицела навремето.

Защо? Не подейства ли? Още се колебая дали да ида до Румъния да сложа на малкия. Аз я карах леко, но години след това не успях да си оправя имунитета. А като гледам сега как единици спазват карантина и водят болни деца по площадките  Sick

# 676
  • Мнения: 69 285
Каква е разликата между Ротавирус и тези стомашните вируси?

# 677
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Честита Баба Марта, момичета. Да са ви здрави и засмени децата ви и семействата ви!  bouquet
Щерката скочи тая сутрин развълнувана, раздруса се права на леглото и й прилоша. Чак я изби на пот и повърна стомашни сокове. Върви обяснявай, че не се става рязко  ooooh!
Марсианци с бета глюкан изпи една опаковка преди 2 месеца, вярно  ooooh! Сега пие марсианците с черен бъз, но ей на каква беля стана.
Фейсбук ми напомни, че на днешния ден миналата година сме открили сезона на сладоледите. Струва ми се нереално.
Иначе голямата ми щерка изкара цялата зима по едни дънки, тънки блузки и ризата отгоре. И якето де. В 2 или 3 дни я убедих да обуе термо клина като беше -17 и непосредствено след дървената ваканция, че не беше стоплено добре в училище. За капак все се разправяме заради чорапите терлички, не харесва 3/4, къси и дълги, само такива до кокалчетата. Луда работа. Но пък е с непоколебим имунитет.
А малката над дрехите за градината, обличах с гащеризон, после с едно по-плътно панталонче. От скоро е или само с чорапогащник и рокля, или направо с клинчето. И ние сме с кола до градината, но навън като е минус сто, и в колата е толкова  Joy Пък мойта дизелова печка топли чак като стигна обратно до вкъщи  Whistling

# 678
  • Северозапада
  • Мнения: 5 491
Честита Баба Марта!
Моето пък сутринта поиска да и обуя панталон върху клина и през целите 5 (пет) минути път до градината с колата мрънка, че и е студено. Уж аз съм по-зиморничава, а съм вече с тънка блуза, без боди и с тънкото палто и не ми е студено.
И София като е болна много спи. Беше спряла да спи след обяд, но сега последните 2 седмици, след това продължително боледуване, сама си търсеше да поспи. Предишната и лична лекарка казваше, че е добре да спи, така се възстановявала по-бързо. И яденето е намалила драстично. Свалила е половинката кило, което беше качила последната година. ooooh!

# 679
  • Мнения: 1 874
Фер, нормално е да й се спи повече след такава болест.Нека спи.Моят след последният бронхит така на обед спеше по много и заспиваше като отсечен, вечер рано рано пак заспиваше за секунди.Оргнизмът се изтощава при по тежките боледувания.
Моят какво  се покашля тази нощ.. а то мъгла имало на вън,може би от нея.

Тет, разликата между ротавируса и другите стомашни вируси е че минава по - тежко и по- продължително.Моят го кара като вътреболнична инфекция.И е със силно изразено разтройство.

Минахме вчера на зъболекар..4 посещения и още не е затворен зъба.Другият път , ако всичко е наред каза.
И лечението на този зъб ще ни излезе 35 лв. няма безплатно.. мислих че нали нова година влизат новите манипулации, ноо не е точно така специално в неговият случей.

# 680
  • Мнения: 19 368
Датура, ваксината е с някаква давност и трябва да се повтаря. Варицелата може да се кара тежко, но това важи и за грипа например. В нормалния случай не е някаква опасна болест. А ваксината не знаеш накъде ще избие. Още едно натоварване с адюванти и др. гадости.
Сега не е карала варицела и ако вземе да хване като възрастна, ще е много по-страшно, а да повтарям ваксината абсурд.
Тогава я сложих, защото лл ме наплаши, че децата с АД карат много тежко шарката. А всъщност АД се появи след слагането на първите шотове Превенар и Инфанрикс хекса.
Разрови се в нета и си прецени за вашия случай.

Тете, ротавирусите са най-опасни за малките деца, защото настъпва бързо обезводняване от тежката диария. Често се налага вливане в болница, за да се предотврати дехидратацията. Обаче ако се отиде късно, може да не успеят да намерят венозен път, защото абокатите се запушват. Изобщо обезводняването при малки деца хич не трябва да се подценява.
И все пак съм на мнение, че по-добре много добра хигиена и бързо реагиране, отколкото  ваксината, защото самата инфекция се лекува както останалите стомашно-чревни.

# 681
  • Мнения: 69 285
Дъждец как ви е АД сега? И моят го има.
Благодаря ви за поясненията за ротавируса.

# 682
  • Мнения: 19 368
Да чукна на дърво вече не се появява. Само кожата по краката е суха, но много рядко да намажа с кокосово масло. Най-ужасно беше между два месеца и 1 годинка. Имаше навсякъде без гърба. После се появяваха само единичи петна и то най-вече зимата. Откакто е в училище, само по лицето излизаха. Тази година за сефте нямаше и там.
Иначе мажех с Биодерма и при нас диета също помагаше за петната по лицето.

# 683
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
И синът ми е с АД. И бебето сега вече има, а на него не са бити още ваксини. И всички деца на познати около мен имат АД. Не знам какво е това чудо.

# 684
  • Мнения: 1 961
Африканчо за заболяванията и Хашимото това което успях да пресея от немските групи за щитовидна е, че много боледуват някои и когато ги нагласят с хормони и спират. И понеже може да бъде наследствено и искам да видя при малкия да не е свързано. Иначе и аз тъй от 9 клас последно един грип карах и миналата година 2 синузита и една ангина, че и с температура и то щото дребния взе да мъкне от градината. Обаче пък хич да не настинеш пък говори за по-скоро нефункционираща имунна система. Типично е за Хашимото хилядите болежки обаче пък един сопол не пускаш

# 685
  • Мнения: 6 040
Момичета, бета-глюканът го давам така да го пие - цялата капсула наведнъж, то според упътването даже по две на ден трябва, но аз давам по 1. Но Криси отдавна свикна да пие капсули и въобще всякакви форми на хапчета, няма никакъв проблем с тях. А относно какъв точно глюкан- според впечатленията ми точно в този на Борола има най-много като съдържание. В сиропчетата е доста по-малко.
Фер, аз сладолед давам и през зимата - когато се присети, че ѝ се яде. А сега от около месец е съвсем редовна, то и хубавия сладолед вече го изкараха по центъра, та няма как да го подминем, пупу не съм видяла да ѝ действа зле.
Дъждец, по принцип има логика в мнението ти за РВ ваксината, но имайки предвид, че идва лято  с все стомашните му вирусляци, ми се щеше да се застраховам повечеко. То ако си е само на кърма бебето никакви грижи нямам, тя пази, ама не ще да суче много, засега цедя и давам, ама не знам докога ще издържа така и ще капитулирам  Crazy
Боже, много деца имало с АД  Shocked Около нас е само едничко, и вече го израстна като че ли. Подозирам, че и на братовчедка ми едното детенце има, но те живеят в Ирландия и там по-лежерно го раздават, май няма и диагноза  Rolling Eyes

# 686
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Е, Лино, чак сопол да не пускам... не е. Пускам от време на време, но карам леко и наистина антибиотик не съм пила от N на брой години (последно пих за гнойна ангина през 2009-та). Сравнявам се с мъжа си, който като го хване вирус, го влачи по 2 седмици поне, но той пък е астматик.
Моите хормони не са в норма още, не мога да ги оправя, но засега не боледувам повече.

# 687
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ще го тествам, Рали. Ако не успее, ще го пие кака й, няма да й е излишен.
Тя между другото се прибра от училище. Гадеше й се, болеше я и глава, наспа сеи сега дивеят със сестра си.

# 688
  • Мнения: 6 040
Дано да е нещо моментно и да са здравички, Фер  bouquet Ако прецениш, че ще ѝ е трудно гълтането, можеш да отваряш капсулата и да даваш в лъжичка с мляко примерно.

# 689
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Тя си прави периодично гастритни щризи. Не мога да преценя вирус ли е или криза, няма Т, не е червено гърлото, няма хрема. Ще й давам капките, които й беше изписала гастрото, малко пробиотик и цитрат и би трябвало да мине бързо.

Общи условия

Активация на акаунт