Берен Саат от Звездите ... до Великолепната Кьосем към нови завоевания >Тема 14

  • 117 073
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Поразрових се малко в някои други теми и аз.

Като стана въпрос за проправителствени медии, виждам, че Мурат Й. е започнал да води турското предаване "Стани богат" точно по atv. Прочетох дори, че одобрявал онзи закон за непълнолетните жертви на изнасилване, който се опитаха да приемат и срещу, който скочиха открито много турски звезди, което е направо гнусно... Едно е открито да обявяваш политически пристрастия, но съвсем друго да подкрепяш подобни варварски идеи.
Все пак пиша това с уговорката, че не знам дали е вярно, тъй като не вярвам на 100 % във всичко написано по сайтове и форуми. Моля ако има негови фенове да не се обиждат.

Позволявам си да пиша за това, защото всички знаем, че каузата, на която се е посветила Берен са правата на жените и тя използва всеки удобен случай да говори за това. След дълго мълчание, Инстагрма й "проговори" с тази снимка, като отговор на този проетозакон (позволявам си да я пусна, макар да знам, че е била публикувана тук).
https://www.instagram.com/p/BM9pDwMATAT/?taken-by=berenn_saat

Дана,

Скрит текст:
За рейтинг на ОК си права, че деня също е важен. Именно това имах предвид като казах, че се конкурира с рейтингови сериали, започнали септември. За това, че трябва да следиш внимателно също си права, но повечето нови сериали са по същия начин. В много от тях има ретроспекции, явно това сега е модерен похват и масово се използва. Понеже все се противопоставят КТ и ЕА, в ДК също се използват ретроспекции, и там има завъртяни и объркващи моменти, но чак пък да се налага да си Айнщайн, за да го разбереш...хайде няма нужда. Чак е смешно, като че ли гледаш Шекспир в оригинал.  Прсто причините за тези рейтинги са много комплексни и всяка една от звездите е имала силни и слаби проекти (откъм рейтинг). Някой маркетингов специалист да каже, аз все още не мога да ги разбера. Скоро погледнах рейтинга на КВФ. Ами че там почти няма епизод с под 30% пазарен дял, нещо което сега никъде не виждам, при нито един от лидерите в рейтинга.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 15:03 от serenata

# 31
  • Мнения: 3 246
Серената Hug

Благодаря за информацията! Мисля, че темите, които обсъждаме са много близки до каузите на Берен не само за жените, но и за децата, мненията и реакциите й срещу тероризма и насилието.

Скрит текст:
Не бих искала да сравнявам ДиК и ОК, нито да обсъждам, сравнявайки КТ и ЕА, защото  проектите са различни и носят различен зарад и актьорите са коренно различни един от друг...всеки си има своите силни страни, похвати, атьорски умения, чар и харизма. Не мога да правя сравнения между двата сериала ДиК и ОК, защото не гледам ДиК, само бях хвърлила око за известно време на някоя и друга серия. Лично за мен има голяма разлика в динамиката, но това е лично мнение и явно не мога да обясня правилно какво точно имам предвид. Може би е усещане, емоция, която не мога да предам с думи и съм разбрана погрешно, въпреки усилията си Rolling Eyes bowuu Wink. В другата тема, в която пиша (Оlene kadar) има момичета, които гледат и двата сериала и са дали своето мнение  за разликите в динамиката, точно това, което имам предвид, но явно не мога да обясня. Те са дали и конкретни примери, които аз не мога да дам, тъй като не гледам сериала (вече гледам ВВ Кьосем и ОК и са ми предостатъчни). Ако те интересува, можеш да прочетеш. Аз лично не мисля да коментирам повече тук този въпрос, защото се страхувам, че ще изпадна в ситуация, в която бях преди време в тази тема, а не искам подобно напрежение Peace Мисля тук да се съсредоточа върху сериала ВВ Кьосем.

Цитат
Прсто причините за тези рейтинги са много комплексни и всяка една от звездите е имала силни и слаби проекти (откъм рейтинг).

 newsm10...да, на всеки актьор се е случвало


П.П. Лично според мен, поне до сега, ОК е по-добър от КПА, така че въпреки слабия рейтинг не мисля, че това е слаб проект Naughty
И за последн път да кажа: нямам предвид умствени възможности на когото и да било, нито, дали някой е Айнщайн или не, а това, дали ще реши да следи нишката на интригата. От ретроспекция до ретроспекция има голяма разлика, както и от напрегнат момент до друг. Естествено, че всички сериали използват тези похвати, дори и най-големите "бози", ако мога така да се изкажа, никой не открива "топлата вода", но е важно как ще използваш тези похвати, как ще ти се представи пъзелът. Спирам, че явно не мога да обяснявам добре! Mr. Green

 bouquet bouquet bouquet

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 14:20 от dana78

# 32
  • Мнения: 3 634
Здравейте!  wavey


Успешна нова и празнична седмица!
Пожелавам ви хубаво настроение!

Чакам новия епизод на „Кьосем“. Публикувани са резюме и снимки от него, предполагам, че Дъгичка ще го преведе.
Дана  Hug, аз утре сутрин ще правя преговор. Нямам търпение да потъна отново в атмосферата и проблемите на Кьосем.

Дъгичка  Hug, благодаря за превода на интервюто!
С българските думи още по-добре усетих това, което вчера рано сутринта дори и през гугъл ме накара да настръхна. Става дума за най-важните неща в живота. Такива, каквито ги харесвам и аз. Радвам се за Берен и Кенан! Чукам на дърво за тяхното щастие!

Благодаря на всички за интересните постове, засегнали сте много теми.  Hug Hug Hug

За мен общуването във форума с нищо не се отличава от общуването на живо. Трябва да уважаваш другите, тяхното мнение и начин на изразяване, за да искаш да те уважават  теб, твоето мнение и твоя начин. Останалото са конкретни случаи и безусловните правила на форума. Знам, че някои хора не мислят така, но аз съм благодарна и се радвам на приятелската атмосфера в темата за Берен. Какъв елит? Всяка от нас може и да е в елита на своята професия, но тук във форума сме равни. Гледаме нещо заедно, опитваме се да го разберем, споделяме информация, мнения и емоции. Няма нищо за делене, за да вземе някоя повече. Принципно не обичам степента „най-“, затова не разбирам битките във форума за патрони и патронки, още по-малко обидите. Искам да ми е хубаво на душата. Искам това, което гледаме, да е основното, а не да изясняваме отношенията помежду си.

Аз не мога да участвам в обсъждането на въпроса с рейтинга. Казвала съм, че имам свое мнение, но си го оставям за мен, не е за навън. За мен това е много сложен въпрос, много по-сложен от количествените измервания и групите по възраст, образование и социална принадлежност. Нямам информация, не познавам методики, а и не ме интересува. И когато не съм компетентна, си мълча. Концентрирам се върху сериала, който гледам в момента. Едва когато разбера проблемите, които разглежда, докъде стигат изводите и т.н., се опитвам да мисля върху това защо се е харесал или не се е харесал в Турция. Доколкото познавам Турция и турците. Първо е важно да ми хареса на мен, имам си доверие. От опита с немногото, но подробно гледани турски сериали, които бяха повечето с нискък рейтинг, знам, че те имат преди всичко социална насоченост: проблеми на жените; на жените и мъжете; социална и етническа идентичност; традиции и съвременност и т.н. Естествено социалните проблеми имат политически аспекти, но основните проблеми на сериалите са социални. Затова, според мен, такива сериали се отхвърлят основно „отдолу“, там, където те са насочени и отхвърлянето е предвидено. Обществените промени, за които те "работат", стават много бавно. А политиката си има свои инструменти да притиска „отгоре“. За да кажеш защо не се харесват такива сериали, трябва да знаеш много за турското общество, не само оттук-оттам. Без подготовка ние виждаме само преките причини: Кьосем не се харесва, защото жените излизат много напред с техните проблеми и възможностите, които сериалът открива в тях, прекалено „ги препоръчва“. Същият сериал, докато разказваше за Сюлейман, се харесваше; преглъщаше се Хюрем, която всъщност е основна движеща сила в него: тя промени Сюлейман, промени реда в харема и хода на османската история. Но когато сериалът продължи с Кьосем, нещата станаха други. Отблъскването на такъв сериал започва още със заглавието. Сигурно съм наивна, но мисля, че докато има останал и един зрител, с всичките си възможни бизнес загуби ТИМС ще продължи да показва Кьосем в Турция заради социалната програма, която сериалът изпълнява, освен да забавлява и интригува с история зрителите. В „Кьосем“, мисля неслучайно, гледаме актриси, самите те свободни личности, които познаваме и като обществено ангажирани в подкрепа на жените: Хюлия, Берен, Нургюл. Продължавам да съм наивна и да мисля, че съществуват и социално ангажирани продуценти. Дори и да преминава с нисък рейтинг, Кьосем ще остави своята следа в обществената памет. И за тази следа всичко си струва. А международната публика, според своето виждане, ще гледа Кьосем или през призмата на социалните проблеми на жената в съответната страна, или на универсалните човешки ценности, които носи със себе си като жена същата тази Кьосем. А може и двете. Естествено, социалната задача, която си поставя един сериал, е само част от цялостната програма, която изпълнява.
 
Споделям, че жените на много места, включително и в България, имат нужда от подкрепа.  Обсъждането на сериал като „Великолепният век: Кьосем“ е, освен приятно прекарване на времето, и възможност за нас да сме част от тази голяма тема.   

# 33
  • Мнения: 3 246
Ваня Hug bouquet Отново адмирации за поста! newsm10 smile3501 По-добре не може да се каже! Напълно подкрепям!

Тази вечер преглеждам отново последната излъчена серия и утре и аз съм готова да коментираме! bowuu


Скрит текст:
Цитат
...От опита с немногото, но подробно гледани турски сериали, които бяха повечето с нискък рейтинг, знам, че те имат преди всичко социална насоченост: проблеми на жените; на жените и мъжете; социална и етническа идентичност; традиции и съвременност и т.н. Естествено социалните проблеми имат политически аспекти, но основните проблеми на сериалите са социални. Затова, според мен, такива сериали се отхвърлят основно „отдолу“, там, където те са насочени и отхвърлянето е предвидено. Обществените промени, за които те "работат", стават много бавно. А политиката си има свои инструменти да притиска „отгоре“...

 newsm10  bouquet много точно и правилно казано!

 bouquet bouquet bouquet

# 34
  • Мнения: 6 591
Здравейте, момичета! wavey

На работа съм и минавам набързо само да оставя резюмето на дългоочаквания 41 епизод на "Кьосем".
Май ще трябва да си преговорим малко от предишния, защото мина доста време. И да свикнем с новия ден на излъчване.


                      Кратко съдържание на 41 епизод

                       В „Кьосем“ тази седмица столицата гори!
 
Султан  Мурад за първи път се сблъсква  с Шехзаде Баязид.
Кьосем Султан забелязва липсата на печата си. Айше Султан разбира, че Кьосем Султан я подозира за кражбата.
Гюлбахар Султан, която открадва печата и Синан Паша заедно преминават към действие.
Фарийя Султан търси лечение, за да може да забременее.  
Султан Мурад всява страх в еничарския корпус.
Съвсем неочакван човек разбира за любовта между Гевхерхан Султан и Силахтар.
Хезарфен Ахмед Челеби взема решение да полети ог кулата Галата.
Заради пожара, който се разпространява из цялата столица Султан Мурад и Кьосем Султан изпадат в тежка ситуация.


Султан Мурад и Шехзаде Баязид за първи път се изправят в челен сблъсък един срещу друг. Мурад предупреждава Баязид да внимава в движенията си. Отношенията между братята постепенно се влошават.
Кьосем Султан забелязва липсата на печата си. Разбирайки, че Айше е била в покоите й, тя се сблъсква с нея. Ще признае ли цялата истина Айше, когато разбере, че я подозират?
Фарийя Султан е разстроена заради бременността на Айше и търси метод, чрез който да оздравее. Ще успее ли да намери лечение на проблема си Фарийя Султан?
За любовните отношения между Силахтар и Гевхерхан Султан ще разбере съвсем неочакван човек и ще разкаже на Атике Султан. Какво ще направи Атике, когато научи истината?
Хезарфен Ахмед Челеби ще направи опит да полети от кулата Галата. Ще бъде ли успешен опитът му?
Гюлбахар Султан, която открадва печата на Кьосем Султан и Синан Паша преминават към действие. Докато Гюлбахар Султан празнува голямата си победа, в столицата се разгаря огромен пожар. Как ще реагират на това Султан Мурад и Кьосем Султан?


Снимки: https://vk.com/kosem_sultan?z=album-78481828_241352479



Много се радвам че днес сте така активни, заформили сте много интересна дискусия.
Довечера с удоволствие ще ви прочета.

До скоро!

                    

# 35
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Най-кратко казано, убедена съм, че тези рейтинги изобщо не са показателни - нито за качествата на проекта, нито за качествата на участващите актьори. Жалкото е, че много често прекратяват преждевременно много добри проекти.

От друга страна, не бих си позволила да подценявам турския зрител. Мисля, че дълбоко социалните проекти са гледаеми. Много харесвани или крайно отричани, обсъждани, но гледаеми... Моите наблюдения са доста скромни, само върху това, което съм гледала или прочела тук таме, но наистина си мисля, че е така. Пример - КВФ, "Майка", който излъчват в момента, Karagul.

# 36
  • Мнения: 3 246
Дъгичка bouquet благодаря за резюмето и снимките!

Виждам, че шехзаде Баязид е в много опасна близост със съдружничката на бившия готвач. Опасно начинание, но добре, че е извън двореца и още повече - извън Харема. Дали това ще е част от пътя му към екзекуцията?! Интересно ми е, дали Мурад ще поска обяснение и от Касъм...все пак за един спор са нужни двама, още повече за битка с мечове...като добавим и разпорения кафтан на Баязид Thinking newsm78

 bouquet

П.П.
Поинтересувах се и от сериала с Берк Джанкат - "Под звездите", който мислех да изгледам по-нататък. За съжаление още на втора серия от телевизията са написали съобщение, че ще го спират заради нисък рейтинг. Очаква се 4 финална серия (излъчени са три до сега). Казват, че бил добър сериал, сериал с потенциал и актьорите се справяли страхотно. Но... Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 18:16 от dana78

# 37
  • Мнения: 9 530
Поразрових се малко в някои други теми и аз.

Като стана въпрос за проправителствени медии, виждам, че Мурат Й. е започнал да води турското предаване "Стани богат" точно по atv. Прочетох дори, че одобрявал онзи закон за непълнолетните жертви на изнасилване, който се опитаха да приемат и срещу, който скочиха открито много турски звезди, което е направо гнусно... Едно е открито да обявяваш политически пристрастия, но съвсем друго да подкрепяш подобни варварски идеи.
Все пак пиша това с уговорката, че не знам дали е вярно, тъй като не вярвам на 100 % във всичко написано по сайтове и форуми. Моля ако има негови фенове да не се обиждат.

Позволявам си да пиша за това, защото всички знаем, че каузата, на която се е посветила Берен са правата на жените и тя използва всеки удобен случай да говори за това. След дълго мълчание, Инстагрма й "проговори" с тази снимка, като отговор на този проетозакон (позволявам си да я пусна, макар да знам, че е била публикувана тук).
https://www.instagram.com/p/BM9pDwMATAT/?taken-by=berenn_saat

Дана,

Скрит текст:
За рейтинг на ОК си права, че деня също е важен. Именно това имах предвид като казах, че се конкурира с рейтингови сериали, започнали септември. За това, че трябва да следиш внимателно също си права, но повечето нови сериали са по същия начин. В много от тях има ретроспекции, явно това сега е модерен похват и масово се използва. Понеже все се противопоставят КТ и ЕА, в ДК също се използват ретроспекции, и там има завъртяни и объркващи моменти, но чак пък да се налага да си Айнщайн, за да го разбереш...хайде няма нужда. Чак е смешно, като че ли гледаш Шекспир в оригинал.  Прсто причините за тези рейтинги са много комплексни и всяка една от звездите е имала силни и слаби проекти (откъм рейтинг). Някой маркетингов специалист да каже, аз все още не мога да ги разбера. Скоро погледнах рейтинга на КВФ. Ами че там почти няма епизод с под 30% пазарен дял, нещо което сега никъде не виждам, при нито един от лидерите в рейтинга.

Аз съм фенка на Мурат .Харесвах го с Туба в Аси и с Берен във филма им.Даже това беше първият тъмен мъж , който ми хареса въобще  Embarassed , НО не вярвам да одобрява този варварски закон , (аз писах и преди , доколкото знам няма да се обсъжда в Тур. парламент .)Знам ,че майка му е от Източна Турция , после я видях забулена .Няма лошо , синът им пък целува всички красиви актриси на екрана ( тя милата си е мислела ,че е било монтаж  hahaha) .Но много ме разочарова , когато го видях да се снима толкова гордо с Ердоган .Не понасям този там техен президент - диктатор с мечти за Велика Османска империя , комплексар и ислямист , който започна да връща Турция с години назад !
Знаете ли ,че по време на ВВ за Сюлейман беше изревнувал голямата популярност на Халит Ергенч и даже не знам в кой сезон , но се беше намесил за големите деколтета на султанките и бяха ги позакрили .Маниак и тъпанар . - това даже не са османски дрехи , просто е сериал , който трябва да се продава .
Извинете ме за чаршафа  Wink

# 38
  • Мнения: 4 642


     Много хубави постове, момичета! Благодаря ви.

     Не бях чела до сега интервю на Кенан, в което да споделя нещо за Берен. Тук, при вас го направих за първи път. И се убеждавам как не ме подвежда вътрешното ми чувство. Правилно съм преценила щастието и любовта в тази двойка. Някои хора ще кажат, че са изрази за пред медии. Не че няма и такива неща, разбира се, но тук съм сигурна в истинността на тези чувства. То си и личи. Благодаря и на Дива за поста.

    Ваня, отново пореден хубав пост. Така е, всички сме тук основно за разтоварване. Няма да правим научни открития и постижения. И не е нужно да се изисква много, но понякога сценаристите много си подценяват аудиторията. Или поне част от нея.

   
Цитат
Принципно не обичам степента „най-“, затова не разбирам битките във форума за патрони и патронки, още по-малко обидите. Искам да ми е хубаво на душата. Искам това, което гледаме, да е основното, а не да изясняваме отношенията помежду си.

     А тази част от твоя пост много ми хареса. Аз също не разбирам това. Хубаво, приемам, че има разни хора, фенове. Но болезненото фенство, при което не признават никой друг освен своя идол за мен е болестно проявление. Харесах и съпоставката между ВВ и ВВ-Кьосем.

    Аз харесвам не един/а от  техните актьори и актриси. Като игра и като личности. Но основно пиша в една тема, защото там е моята компания. Нещо като мой виртуален дом, моето виртуално семейство.

    Харесах и оценката, която даваш на Хюрем. Да, тя е личността в сериала и в тяхната история в този момент. Една силна жена среща един силен мъж. Но за съжаление целият свят си е мъжки свят. Къде по-малко, къде повече. 


    Що се отнася до Мурат Йълдъръм, бях чела по-отдавна за тази негова политическа пристрастеност. И на Кенан Имирзалъолу майката е с кърпа, но той е различен. Семейството на К. Татлату дълго са живели в Адана, но също са съвсем различни. Има нещо "мазно" като излъчване в Мурат. Жалко, защото е добър актьор. Всичките му роли, в които съм го гледала ми допадат.

   За гу-син президента няма да коментирам, за да не си причинявам излишен дискомфорт. Там еее... безобразие. Ако не бяха толкова важни за икономиката им тези сериали, сигурна съм, че щеше да бъде погнат този сектор напълно, почти. 

     

# 39
  • Мнения: 96
Момичета, здарвейте!
"Кьосем" тръгва от 20 март от 20 часа по bTV!  Hug Party

# 40
  • Мнения: 3 246
Момичета, моля ви дайте линк към сериите с руски субтитри, че в turkcinema накъсва, а във ВК не мога да открия серията, явно ги махат ooooh!

 bouquet bouquet bouquet

# 41
  • Мнения: 3 634
Дана  Hug,
turkcinema понякога е добре.
Аз гледам и тук:
http://avebrasil.tv/main/28-kesem-ksem.html

# 42
  • Мнения: 3 246
Ваня, благодаря! Hug bouquet

Момичета, аз чак сега видях втория фрагман за новата серия ooooh! Whistling...и ми стана много интересно. Особено факта, че или Касъм, или Ибрахим, а може и двамата (гласът май е на един от тях) директно обвиняват Баязид във вина и в участие в метежа. Това са смели обвинения и дори ядосан брат не би ги казал, без доказателства. Какво ли е станало, за да предизвика такива съмнения? Дали вследствие на двубоя с Касъм, Баязид ще получи не само строго предупреждение, но и ще се разочарова от думите на Мурад дотолкова, за да започне да следва малко по малко пътя на своята Валиде?!
Припомних си епизода и в тази връзка ми стана странно следното: значи Касъм знаеше от Кьосем, че Гюлбахар е похитила Елеанур и изнудва Кьосем, за да остане в двореца. Не знаеше единствено, че Баязид е казал това на Гюлбахар. Самият Касъм каза на Ибрахим, че Гюлбахар е отвлякла Елеанур и така Ибрахим свърза нещата. При разговора между Касъм и Ибрахим в градината, когато Ибрахим изгони Баязид, той обясни по много странен начин нещата на изненадания Касъм...каза истината за себе си, но увеличи участието на Баязид в интригата. Ибрахим му каза, че Баязид е разказал на всички (поне в преводът оставя това впечатление). Защо го направи? newsm78

Това, че всичко стигна до Мурад беше съвкупност от фактори и обстоятелства: грешката на Мелике и хаджи Ага; това, че Мурад не повярва на обяснението с кражбата и с право, защото беше очевидно, че лъжат...той видя Касъм там как гледаше мъртвото тяло на Елеанур; и вече след като Мурад нареди на Силяхдар да започне разследване се намеси и Гюлбахар (но това никой не го знае, само Кьосем го подозира).
Това, което се случи е едно, а друго би било, ако Баязид директно отиде при Мурад и му разкаже всичко...тогава разбирам да го обвинява Ибрахим, но самият той знае, че Баязид беше в течение до момента на връщане на заложницата при Кьосем, от там нататък той нямаше никакво влияние над нещата.
Разбирам, че са гневни и търсят виновен, който да поеме цялата вина, а не частична такава, но все пак са израснали заедно, познават се...всеки прави грешки. Ибрахим ми приличаше на бясно животно...така кривеше физиономия - разбирам, че много е обичал Баязид и разочарованието е голямо, но при такава близост е нормално да познаваш по-добре характера на даден човек и да можеш да прецениш мотивите му и най-малко, да намериш сили да го изслушаш, а не да го гониш като мръсно коте Rolling Eyes.
Мъчно ми е за Баязид, защото е сам. Единствено той е сам...всички други имат своите близки хора, малко ми напомня на Осман - както тогава, така и сега няма кой да му помогне за обърканите мисли в главата. Sad

Допълвам се: друго, което се сетих, че ми направи впечатление в тази връзка - Ибрахим нямаше право да забранява на Баязид да обясни лично на Касъм какво е станало и да се извини, да поиска прошка. Първият път не му позволи да влезе в стаята му, а втория път в градината, когато Баязид понечи да поиска да говори с Касъм, Ибрахим го прекъсна и го изпъди, като веднага каза на Касъм какво се е случило. Защо постъпи така? Защо не позволи сам Баязид да обясни? Защо държеше той да каже истината? А, дали той сам знае каква е истината, какво е мотивирало Баязид, как точно се е случило, защо и т.н. Имам чувството, че тук има нещо друго, нещо в самия Ибрахим Thinking. И друго - той излъга, като каза, че е споделил на Баязид за да помогне, не беше така - Кьосем вече знаеше и щеше да се погрижи за това. Ибрахим сподели с Баязид, защото той ги видя как се препираха и как Касъм го беше хванал за гърлото в ъгъла и го обвиняваше, че е казал на майка им. Ибрахим сподели с Баязид от обида. Наивно е да се мисли, че Баязид би могъл да помогне в тази насока, та те дори нямат право да гледат момичетата, как точно да помогне, още повече, когато Кьосем е вече наясно Shocked Naughty. Започва да ми изглежда съмнителен Ибрахим...сякаш нещо замисля. Различно от това, което замисля Касъм. Дали не иска с един куршум да уцели два заека. Както самият той каза: "Подготвям се да стана Султан"....може би не се е шегувал Simple Smile

 bouquet bouquet bouquet

Ще се включа после пак! bouquet


Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 15:13 от dana78

# 43
  • Мнения: 3 634
Дана, искам да видя новия епизод и пак ще мислим. Ибрахим се чувства предател на Касъм пред Баязид, откъдето тръгна историята. Затова сега защитава Касъм  и напада Баязид; компенсира, според мен. Ибрахим е като малко дете, което трудно контролира емоциите и поведението си. Аз сега не си спомням точно какво каза Ибрахим на Баязид в градината. Трябва да видя още веднъж.
Да, обстоятелствата решиха как Мурад да разбере. Но възлово беше довеждането от Гюлбахар на момичето в харема. Нейното намерение беше, дори и като постигна оставането си в двореца, да не изпуска случая за разкриването на Касъм.
Да, Баязид е само част от разкриването на Касъм, но начална и възлова част.
Баязид не е сам, той е с майка си. Но вече не е с братята си.
Дана, от допълнението съвсем се обърках. Май всичко съм забравила през ваканцията. Трябва да си припомня кой кога какво разбра. Спомням си, че Кьосем разбра по свой път, но Ибрахим не знаеше, че тя знае. Когато той отиде при нея и и каза, тя разбра от него, че Баязид е замесен. Според мен, Ибрахим каза на Баязид и искрено вярваше, че той може да помогне. А и Баязид леко го изнуди тогава, като му припомни как в детството, когато криел нещо, не го гледал в очите, нещо такова.
Ей, ако е така, както предполагаш за Ибрахим, той ще се окаже най-големият  конспиратор от шехзадетата. Ще го наблюдавам!  Grinning

(Правя малко несериозен преход.)

Привет в деня на влюбените с една горчива вечна истина за любовта!


Втората пролет“ ,
 един любим любовен мотив на Мерал Окай.

И в двата случая разкошно направено.
Отгоре – смях, отдолу – тъжно.
Докато той отново „цъфти“  Heart Eyes, тя  Cry  е подложена на подигравки за възрастта.

„Втората пролет“ на кмета („Ако бях облак“):



„Втората пролет“ на султана („Великолепният век“).

Много хубаво беше направен този момент.
Двете жени се подготвят за среща със Сюлейман;
еднаквите на цвят дрехи с видимите белези на възрастта;
то се знае коя беше приета... Mr. Green:



        

# 44
  • Мнения: 3 246
Здравейте Hug

Честит празник на влюбените! Честит Трифон Зарезан!  bouquet Hug

Ваня Hug и аз бях така, но сутринта хвърлих един бърз поглед на серията Simple Smile

Ибрахим изгони Баязид, той идваше с намерение да поговорят или тримтата или само с Касъм, не знам, но Ибрахим набързо го натири. После Касъм го попита, защо така, "нали толкова обичаш Баязид" и Ибрахим му каза, че Баязид го е издал на всички. Може би преводът на руски не е правилен, но смисълът беше, че е раздухал тайната, един вид.

Цитат
Нейното намерение беше, дори и като постигна оставането си в двореца, да не изпуска случая за разкриването на Касъм.
newsm78 аз лично не мисля така, защото Елеанур щеше да бъде скрита, после щеше да пометне насилствено и да бъде изпратена далече, нямаше как да се докажат твърденията на Гюлбахар впоследствие. Още повече, че имах чувството, че щяха да я убият, за да спестят време. Няма момиче, няма бременност, няма проблем. Гюлбахар нямаше какво да направи повече. Смъртта на Елеанур й даде повод да задълбае и това й хрумна едва тогава, според мен.

Цитат
Баязид не е сам, той е с майка си. Но вече не е с братята си.
Напротив, сам е Peace. Майка му не го разбира, не го и слуша и той е наясно с това. Знае, че ще плати цената. Има такъв тип майки и съм виждала примирението в очите на децата им. Няма доверено лице, на което да разчита и на което да вярва.
А, честно казано, братството, като го гледам не е никакво братство - толкова години са расли заедно и трябваше да се познават много добре - кой, как и защо. А тук какво става -  при една грешка, да, голяма...но те познавайки Баязид биха предположили, че не е нарочна...дори не искат да го изслушат. А, Касъм вече започна с мръсните игрички. Лично за мен, тук братство явно никога не е имало в пълния и истински смисъл на думата.

Цитат
Според мен, Ибрахим каза на Баязид и искрено вярваше, че той може да помогне. А и Баязид леко го изнуди тогава, като му припомни как в детството, когато криел нещо, не го гледал в очите, нещо такова.
С какво да помогне Баязид? newsm78 Как точно? Кой, освен Кьосем би помогнал повече, а тя вече беше уведомена и Ибрахим разбра това още преди да сподели с Баязид.
А, реално погледнато и Гюлбахар леко изнуди Баязид да й сподели. Той си мърмореше нещо под нос и тя наостри уши, като чу, че след като Кьосем може да потули "това", ще може да потули и смъртта й. И го заразпитва, като каза, че е много важно за нея и т.н.

Цитат
Ей, ако е така, както предполагаш за Ибрахим, той ще се окаже най-големият  конспиратор от шехзадетата. Ще го наблюдавам!  Very Happy
Simple Smile Wink ами може да е от това, което съм чела за Ибрахим Дели... Sick. Не ми изглежда толкова наивен, по-скоро ми е налудничав и емоционално нестабилен. И актьорът много добре играе, защото тръпки ме побиват от шехзаде Ибрахим, не знам защо Rolling Eyes. А, Касъм е ясен - не само иска да си отмъсти, но ще иска и да си проправи път към трона, евентуално Mr. Green. Според мен, Касъм е от тези хора, които ако ги настъпиш - няма прошка, няма разговор, започват с отмъщението - бързо и жестоко. Ще видим, дали съм права Crazy

Интересно ми е, дали Айше ще бъде изобличена?! Според мен чрез нея, може да се стигне до Гюлбахар и целта й да завземе властта за Баязид. И оттам вече Баязид ще е натопен до шия. Още повече, че религиозното лице  (забравих му името) не знае, че Баязид въобще си няма и идея за всичко това. Гюлбахар му каза, че Баязид ги подкрепя и е наясно с всичко Sick. Така, че при един разпит, ще каже, каквото му е казано. Ще ми се Баязид да започне да влиза в лошия път, поне да има реална причина за екзекуцията му. Sick...сценаристите да го направят втори Искандер, викам аз! Wink

Толкова ще бъде интересна серията!!! Party
Аз, за съжаление няма да мога да гледам он лайн, а в youtube ще качат серията чак утре. Мога ли да помоля, ако някой гледа он лайн да драсне два реда, какво се случва! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт