Искам да кажа ... (108)_06.02-12.02

  • 65 561
  • 796
  •   1
Отговори
# 750
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аха-аха да ме депресирате с постоянното готвене, месене, кексене  Crossing Arms. Добре, че трудно се давам  Whistling. Вие готвите- аз спортувам  bowuu. Имам седмици, в които бих ходила 7 от 7 дни  Crazy.Лудост.
Даже торта не съм правила нивга, а хем, че рожденик ще имам  bowuu. Оня ден подял една съученичка,че много хубав кекс  си носила, баба й го правила  Mr. Green. Оправен е моят, майка му кат' не прави, хорските баби ще го гостят. Маалкичко ми стана гузно, ама не достатъчно, че да врътна един  hahaha.Пък и нали пазим линия  Whistling. Казах му да заръча на баба си. Тя хем е майсторка, хем ще й стане драго да си почерпи бабиното зайче  Heart Eyes. Снаха-мечта  Joy.
Ей сега лежперим по дивана, таткото е от няколко дни на турнир, рахат работа. Мажем филии и дояждаме една пилешка супа.

# 751
  • Мнения: 4 188
Крем карамел, но без горена захар, тикнах точно във фурната. На колко градуса се печеше тва нещо, да не стане на шупли, 180 добре ли е. И един джолан с кожа ще пека после с последното кисело зеле.

# 752
  • Мнения: 6 021
Много е 180, ама си зависи от печката. Моята е много силна и пека на 150 с вентилатор и задължително на водна баня, като от време на време добавям кубчета лед във водата. Ама защо крем-карамел без карамел, Сандо  Crazy?

# 753
  • Мнения: 4 864
Аз го пекох на 150 без вентилатор за час и половина.

# 754
  • Мнения: 4 188
На дребната и горчи карамелът.

# 755
  • Мнения: 4 864
Ако престои една нощ се втечнява и става сладко сосче.

# 756
  • Germany
  • Мнения: 8 001
Здравейте Simple Smile
Чета ви от известно време, но не се включвам, защото хич не ме бива във всекидневното писане и обикновенно не успявам да се впиша в теми тип "отчетни". Но напоследък все по често стискам палци на някой от темата /Захирче, на теб много за книжката Simple Smile/, смея се на бисерите на малката Жаки и се размазвам от удоволствие от постовете на Куркума и Светалчо.
Светалчо, много приличаш на майка ми, която загубих преди 10 години. Толкова искрен и топъл човек си и така завиждам на близките ти, че те имат!
Темата ви е една от най уютните във форума и ще се радвам, да се включвам от време на време Simple Smile
Хубава вечер на всички!

# 757
  • Мнения: X
Сбъдваща, много обичам да чета за твоите спортивни дечица. Аз не случих в това отношение с деца - нито с моите, нито със следващото поколение, поне дотук каквото се проявява. А много ми се искаше да спортуват.
Другото, което ми се искаше, е да свирят на някакъв инструмент или да пеят - т.е. музиката да е част от живота им по някакъв начин, защото съм убедена, че музиката е най-щедрото изкуство - най-много дава на човека. (Големият ми син сам стигна до този извод и преди десетина години си накупи китари и устройства и си доставя удоволствие и се разтоварва с музициране.)
Градината и цветята ти също са страхотни. Очите ми останаха в снежнобелите нарциси с разперени листца, приличащи на птици или пеперуди. Аз имам слабост към нарцисите (и въобще към луковичните) и мислех, чи имам всички видове, но такива нямам и наесен ще си търся упорито, дано си намеря. Видях, че имаш блатни кокичета, които са си рядкост. И любимите ми мускари имаш - много ги обичам - нищо друго не е толкова синьо. Аз имам една лехичка, обрамчена с мускари и като нацъфтят, такава красива синьо-зелена рамка оформят на леха, пълна с лалета и зюмбюли, че не мога да отделя очи от тях, седя и им се радвам.

Хехе, ама си сладкодумна!
 
И аз много им се радвам на спортния дух. Ако можеше- щяха да спят в залата. Започнаха без особен ентусиазъм с таекуондо, опитаха и други неща, но хандбалът сам ги намери и много си паснаха. Не сме предполагали, ама - на. 3 победи и 1 загуба днес, много са щастливи.
Малката засега се лута - ходи на много неща, в никое не гори особено силно, но някак се надяваме да намери своето си нещо за повече движение. Подозирам плуване, но може и да ни изненада.
Така се случи и с музицирането им. Големият почна уроци по барабани на майтап, очаквахме бързо да му омръзнат и се дърпахме доста време, защото комплекта инструменти и уроците са скъпо удоволствие, но той пък се оказа талант и се запали. Вчера на концерта направиха чудесен дует с учителя си.  Малките пък, които очевидно са много музикални и започнаха с голям ентусиазъм с китара и пиано, в момента приключват с уроците. (тук от договор към музикално училище можеш да се откажеш само 2 пъти в годината с голямо предизвестие и си иска сериозно планиране и мислене дали/или) . Не искат повече и това е. Инструмент насила не се учи. Ако някога проискат, ще си се занимават, никога не е късно. Учителя по пиано предната седмица ми дръпна една реч колко талантлива е Дребосъчка и какво престъпление е да се отказва, но такива са ги приказвали и на майка ми навремето и затова аз си губих 7 години времето със свирене без желание. Не искам това за моите деца.

За вечеря Cordon bleu и картофени дупета.

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 18:50 от Анонимен

# 758
  • Мнения: 6 735
Сбъдваща, прекрасни са ти децата, цветята, снимките  bouquet

Мони, добре дошла и продължавай да стискаш палци и за мен.Утре е много важен ден за семейството ми Grinning
Аз спретнах и един кекс и сега у дома ухае прекрасно на канела.Обожавам кекс с кисело мляко.

# 759
  • Germany
  • Мнения: 8 001
Екатерина, имаш стиснатите ми плаци! Успех!
И у нас мирише на сладкиш. Малкият веднага надигна глава и пита "мммм, какво мирише така?" Simple Smile

# 760
  • Мнения: X
Днес май повечето хапваме кекс.  Grinning  Аз дояждам нашия, обикновен с кисело мляко. Но много пухкав и вкусен. Слушам Кармина Бурана и се размазвам.

Мони, добре дошла!

# 761
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 256
Сбъдваща, страхотни са децата и китките Simple Smile
Ще стискам палци, Кате!

Цял ден само поглеждам тук, нямам какво да кажа - нормален неделен ден, посветен на къщата и домашните.

# 762
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 688
Сбъдваща много са сладки децата  Hug
И у нас има кекс  hahaha

# 763
  • Мнения: 6 735
Благодаря, момичета Hug
Цвети,  и нашия е обикновен с кисело мляко Grinning

# 764
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
У нас кекс няма, но имам два чешита бира - едната по-хубава, другат съвсем обикновена. Чудя се с коя да започна. Ей такива едни длибокоинтелектуални казуси ме мъчат напоследък.

Не се притеснявай, Екатерина, всичко винаги все някак се нарежда, макар понякога и съвсем накрая. Аз никак не вярвам в реалната полза от стискането на палци, но знам, че е важно за самия човек да почувства съпричастност.



Общи условия

Активация на акаунт