Име с буквата Т

  • 11 232
  • 124
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Вместо Томи харесвам Тома и пак може да му се казва Томи докато е малък.Харесвам много и Тодор вместо популярното Теодор, което честно казано не ми допада.
За момиче от това, което си харесала ми допада Тереза най-много.И Тамара ми харесва/Тами/.Тара - не, вероятно заради асоциацията, че много кучета ги кръщават така.

# 106
  • Мнения: 1 786
Тияна на мен ми звучи твърде измислено . Тереза ми звучи грубовато . Тео ми харесва . Тихомировци познавам двама - на единия му казват Тишо, на другия - Тихи , и двете галени не ми допадат . Само Томи ми е недовършено едно такова, поне да е Томан , Томислав, Томас  Thinking

# 107
  • Враца
  • Мнения: 2 716
Тияна не ми харесва. Тиана-обожавам, а кажете ми защо?  newsm78

# 108
  • Мнения: 493
Апропо нали сега модерно е Теа/Тея. Може да измислим Теана/Теяна??? Вместо с И.

# 109
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Ами по добре звучат само Теа или Тея. Peace

# 110
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Това Теа като се изпише на латиница излиза точно като думата за "чай" на английски...На мен не ми харесва.

# 111
  • Мнения: 5 259
Не е като чай. Теа се пише Thea.

# 112
  • Мнения: 2 281
Ако е в България по документи на латиница надали ще го изпишат Thea...

# 113
  • София
  • Мнения: 44 268
Ще го изпишат, както желаеш да го изпишат. И разбира се няма да е tea защото произношението и значението се изменят тотално.

# 114
  • Мнения: 5 259
Ще попитат родителите как искат да бъде изписано името и в документите ще бъде както са казали. Предлагат огромна свобода и уважават всякакви странни желания за изписване.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 270
В такъв случай, ако се изписва така е друго, стига разбира се и родителите да укажат този начин на изписване в паспорта.
Иначе мнението ми е същото за Тея/Тея, не е мой тип  Peace

# 116
  • Мнения: 5 259
Така се изписва по принцип на латиница, защото името идва от гръцката дума за бог- Theos. Има и такава героиня от гръцката митология.
Сега, дали родителите на детето ще знаят как се пише името по принцип, си е техен проблем.

# 117
  • Мнения: 2 281
В такъв случай името на моята позната трябваше да е изписано Leah, a не Liya по лична карта. Никой не я е питал как иска да е изписано.

# 118
  • София
  • Мнения: 44 268
Те не те питат, в бланките за издаване на лични документи (когато се издават за първи път) има поле, което да попълниш с желания начин на изписване, ако предпочиташ друг, а не стандартния, според тях. Ние на детето вадихме преди година -две  за първи път задграничен и  попълнихме името да е с Ph,а не с F.

Разбира се, ако човек няма претенции го изписват по някакъв не знам какъв си техен зададен начин, не винаги особено удачен и четим. hahaha

# 119
  • Мнения: 5 259
В такъв случай името на моята позната трябваше да е изписано Leah, a не Liya по лична карта.
Ако не е посочила в бланката, че иска да е Leah, ще е точно Liya.
Както Мария по подразбиране ще е Mariya, а Никол ще е Nikol. Ако имат желание могат да са Maria и Nicole, но трябва да посочат това в съответното поле в бланката.

Общи условия

Активация на акаунт