Дъщеря ми иска да си направи пиърсинг на устата...

  • 27 218
  • 234
  •   1
Отговори
# 195
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
А и пиърсинг може да е равно само на пиърсинг,не на морална деградация на индивида Peace
И защо приемате, че всички искат да работят в банка

+1  Peace
И отново да потвърдя, че и при мен дупките на ушите зарастваха, с което искам пак да подчертая, че си зависи от човека.
Но пък пропаднах яко като си сложих пиъсинга на пъпа... И досега все пропаднала си стоя, без работа, без цел, без успехи в живота, без приятели и семейство... И така от почти 12 години...  Rolling Eyes
Толкова абсурдно звучат някои мнения... Разбирам да изразиш несъгласие, да кажеш, че не ти харесва, че на някои хора после им остават дупки - това са факти. Но да твърдиш, че някъде си хипотетично може да не те вземат на някаква си работа, която ти може би дори не искаш да работиш, е много далеч от целта... Всеки с малко по-логично мислене ще обори такъв аргумент веднага.

# 196
  • Мнения: 3 480
Никой не е открил успешна формула за възпитание. Нормално е всички да имаме различно мнение. Някои деца са по-зрели на 14 г. отколкото други на 18 г.; някои се вслушват в съветите на родителите си (които вече са минали по този път); други искат да са независими и сами да си взимат решения.
Не е лесно да се даде 'правилен акъл' - ситуациите и ежедневието ни са различни.
Ако имате собствен бизнес и децата са въвлечени от малки  - сами ще 'преживеят' определени ситуации и ще закачат от опита на родителите си. Ако са заинтересовани. В този смисъл човек който познавам и работи плътно с баща си в областта на недвижимите имоти е наясно от 12 годишен как трябва да се държи (във всяко едно отношение), когато работи и да разграничава кое е добре за бъдещето му и кое би навредило. Съгласна съм че има достатъчно сфери, където пийрсингите и татусите са по-скоро задължителни.

Надявам се майката, която започна темата да е открила решение вече, не е лесно ...

# 197
  • Мнения: 120
Възраст от почти 18 ,не е малка,за да може да се 'грижи'човек за обецата си,а и точно в началото,когато е необходимо,ентусиазма е голям.
Съгласна съм ,че има професии с изисквания към начина ,по който да изглежда работещият,но аз говорех за чисто човешкото приемане на външния вид и личноста:peace:
И както дрехите/прическата/грима се променят,така и пиърсинга  се маха.А и пиърсинг може да е равно само на пиърсинг,не на морална деградация на индивида PeaceТова исках да кажа,без да търся конфликт,напротив .
Между другото има и доктори ,и работещи в банка,'нашарени като игленици'-неприятно определение,но всеки с мнението си.
Извинявам се за отклоненията от основната тема,всеки родител иска най-доброто за детето си Hugи не защитавам слагането на пиърсинг винаги ,и на всяка цена ,само защото е 'модно'.



+1 Peace
Абсолютно!
Стига драми  Grinning  От пиърсинга /освен ако не са флешове както някой по-горе е разяснил вече/ не остават дупки по-различни от трапчинка. Тези дупки зарастват много по-бързо отколкото на ушите при повечето хора.
Човек на 17 г е достатъчно голям да си носи последствията от решения, който е взел. В някои страни на тази възраст работят, шофират и живеят сами. Само в Бг родителите се чувстват длъжни да напътстват и дундуркат децата си докато са живи.

# 198
  • София
  • Мнения: 62 595
В някои страни преди тази възраст още минават инициализация, която не е просто ритуал, а ритуал болезнен в прекия смисъл на думата. Нашите бели, образовани деца са инфантилни в сравнение с връстниците си в някои страни - момичетата още на 13 раждат, а момчетата на същата възраст вече са воини буквално.
Признавам, че не обърнах внимание на колко привърженици на пиърсинга лично децата им са с пиърсинги или си пишат така, хипотетично, както се казваше в една реклама. Защото досега не срещнах друг, освен авторката да е попадал съвсем реално в тази ситуация като родител. Когато моите деца бяха на 5 или 10 години ми се струваха адски големи, а 15-годишните направо пенсионери младежка възраст, ама сега им виждам колко им е акълът, особено щом  е за прищевки. И то си личи кога нещо е прищявка - колкото по-силно фръцкане и настояване, толкова по-несериозно изглежда желанието, точно на ниво на 5-годишно с кученцето. Просто на 5 е за кученце, а на 17 е за пиърсинг. И ако ги питаш, едва ли ще дадат смислено обяснение защо го искат. Обаче някакво обяснение различно от $защото така искам$.

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За пиърсинга, явно не си видяла моят пост- обещала съм да водя щерката да я дупчат следващия месец. На ушите де, ама все се почва от някъде...Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 62 595
именно, да не се окаже, че просто започвате отнякъде - на ушите, а после и в други градове.  Wink Wink

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
именно, да не се окаже, че просто започвате отнякъде - на ушите, а после и в други градове.  Wink Wink

Извинявай, не разбрах какво искаш да кажеш?
Може би някаква шега?  newsm78

# 202
  • София
  • Мнения: 62 595
да, опитах се да се пошегувам, но не ми се получи. Имаше една реклама - сега в София, после в други градове. И комбинирах със сега на ушите, после на устата.

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Съжалявам, не гледам телевизия.

# 204
  • Мнения: 4 859
'Пиърсинг сега на ушите' е възможно никога да няма 'после'-да е само на ушите,или дори и оттам да се махне след време.Когато говорим за вероятности ,не мисля че е добре да се насочваме само към отрицателното и ескалацията към 'по-лошо' Peace
Тези ,които приемат пиърсингите (на определини места,и при определени условия),според мен ще продължат да го правят и ако децата им поискат.Но ако не трябва да коментираме,само защото дъщерите/синовете ни, не са поискали пиърсинг на устата,то и тези ,които нямат или не са имали такава обеца, не би трябвало да говорят за огромни белези,в комплект с липса на морални устои и т.н. Peace
Реално винаги ще има 'за и против'пиърсинга(или каквото и да е),няма нужда от крайности и преекспониране Peace
(пак се извинявам на авторката на темата ,че написаното от мен не е по въпроса Embarassed)

# 205
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен важното е, че обикновено всичко това се прави по прищявка - искам, та искам. Защо искаш - и ще наговори една камара щуротии. Нещата, които трайно остават по тялото не бива да са въпрос на прищявка, защото пубертетът минава, но белегът е много вероятно да остане и да се набива в очите. И то ще се набива в очите на собственика си като спомен за пуберска прищявка.

 Клишето с банката е именно, защото е клише, но може да бъде за всяка работа, при която от клиентите или от работодателите или изцяло от обществото се очаква хората поне да не изглеждат твърде бунтарски и автернативно. То, затова всички привърженици на телесните модификации се самоопределят като алтернативни.

# 206
  • София
  • Мнения: 5 883
В тази възраст повечето прибери имат проблеми с идентичността, с индивидуалността, с нехаресването. Мислят си, че с пиърсинг, татус от по-захлупените ще минат към "готините". Че ще се отличават от стадото, а те просто ще преминат към друго стадо, на нарисуваните и надупчените. Въобразяват си, че ще прикрият леко големия си нос като му сложат обица, а то напротив, акцентират върху него. Доста често срещано при хора с големи носове между другото.
Та има си личностно-емоционални проблеми, характерни за възрастта, не са просо прищевки. Не е излишно да се говори и обяснява на тийновете.

# 207
  • София
  • Мнения: 62 595
Призравам, че бих предпочела да отдам подобни желания на прищявка, някак по-безобидно изглежда, отколкото криза на идентичността и пр.

# 208
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Че то пубертетът си е една криза на идентичността, в най-чист вид.

# 209
  • София
  • Мнения: 62 595
е, да, но да кажем, че има степени на сериозност. Прищевките минават и заминават, затова казвам, че са относително безобидни.

Общи условия

Активация на акаунт