Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 601
  • 779
  •   1
Отговори
# 195
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Да вмъкна само, че съм очарована от Кларисоник. Кожата наистина я чувствам много чиста и свежа. Използвам го с гел за измиване с куркума и масло от бергамот срещу белези и петна. А след него същият крем. Пъпката значително намали червенината си за два дни. Много съм доволна. Благодаря ви, момичета. bouquet

# 196
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте!
Искам да ви попитам, може да ви се струва малко глупав въпрос, но да чуя вашите мнения. Имам акне откакто съм в пубертета, сега съм на 25, положението е било много по-тежко преди, но сега е някакво средно положение. Излизат едни- минават, после други излизат и така. Сега реших да си боядисам косата, въпроса е това ще повлияе ли по някакъв начин на акнето? В смисъл да се влоши и да излизат повече пъпки.

# 197
# 198
  • Мнения: 385
Здравейте!
Моля да ми препоръчате някакъв дневен крем за мазна кожа, който да има SPF. За сега намерих такъв само на Bioten, Ziaja и на Ideepharm Dermacos, но ми се иска да разгледам и повече варианти.

# 199
  • Мнения: X
Здравейте!
Моля да ми препоръчате някакъв дневен крем за мазна кожа, който да има SPF. За сега намерих такъв само на Bioten, Ziaja и на Ideepharm Dermacos, но ми се иска да разгледам и повече варианти.
юсерин имат такъв крем.

# 200
  • Мнения: 711
Привет, привет  Hug

Ходих при ендокриноложката си да прегледаме кръвните изследвания и да разбера какво става и защо съм такава хубавица напоследък, и се оказа ПКЯ. За щастие при мен симптомите са акне и тук-таме някой черен косъм, нито цикълът ми е нередовен, нито имам проблем с килограмите, нито ми пада косата и т.н. Всички показатели са ми в норма, но DHEA‐SULFATE е леко завишен, хем че и той е в нормата. Границите му са 18-390, аз съм на 335, а всичко над 200 според клинични проучвания сочело към ПКЯ. Тестостеронът е добре, всичко е 6, само тоя DHEA‐SULFATE е завишен. Има много начини за справяне с проблема, но за мен всичко е временно докато пия хапчетата, затова отказах. С пъпките ще търся друг начин да се справя. Аз си знаех че е нещо хормонално, няма какво друго да е.

Въпросното хапче е spironolactone и може да прочетете в нета за него, наистина е ефикасно, но докато го пиеш Simple Smile

А, да, изписаха ми конска доза витамин Д  Laughing пие се по едно хапче на седмица! Та така.

# 201
  • Мнения: 1 199
А на гинеколог не те ли прати за преглед с ултразвук?

# 202
  • Мнения: 711
Не, защото при ПКЯ не е задължително да има кисти. Аз бях на гинеколог след като пъпчасах и ме гледаха на ултразвук, нямаше нищо. ПКЯ е хормонален дисбаланс преди всичко

# 203
  • Мнения: 6 589
Някой ползва ли био арганово масло за лице?

# 204
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 468
Аз използвах миналата година... изхабих едно шишенце...
Идваше ми съвсееем мъничко по-мазно...
Под очите ми излизаха бели пъпчици от него,
но за другите части на лицето беше ОК.
Мога да кажа, че ми вършеше по-добра работа за ноктите, отколкото за кожата...  Peace

# 205
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Аз ползвам арганово масло на Holland&Barett . Уцелих промоция 2х 50мл за 30 паунда, иначе само едното е толкова.За лицето ползвам няколко капки само и то на влажна кожа. Прави ми кожата мекичка. За нокти също е ок. Много е икономично.

# 206
  • Мнения: 6 589
Аз цените, които гледам, вървят около 15-17 лв. за 30 мл.
А освен, че кожата става мека (предполагам и хидратирана) за проблемните зони имаше ли ефект? Thinking
Butterfly_Lovehunter, може би под очите не е подходящо, нали там кожата е по-тънка и чувствителна.
Хубавото е, че дори и ако не стане за кожа, би било прекрасно за коса например.  Mr. Green

# 207
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Аз слагам и под очите. На мен ми се отразява по-добре от всеки крем. Но го слагам на недобре подсушена кожа и оставям да изсъхне. Другото размазвам по дланите. Joy  На мен ми е проблемна зона брадичката. Там си се опъпчвам и сега моря едно чудовище по 100 начина, но не е от маслото, определено.

# 208
  • Мнения: 4 872
Йоана*, с направление ли ходи при ендокринолог ? Питам , защото моята ЛЛ ще ми се изсмее ако ѝ поискам направление заради акне  ooooh! Ако не, би ли споделила колко струва изследването на хормоните и кои си пуснала  bouquet

# 209
  • Бургас
  • Мнения: 7 001
Идвам да се отчета. Вече преполових тубичката Benzaknen и смело мога да заявя, че от него съм по-доволна отколкото от Panoxyl. Някакси по-мек е, не ми зачервява и раздразва така кожата ако малко прекаля, не я изсушава и тя е по-мека. Дори комедоните на носа ми се поизчистиха - нещо, което не можах да постигна с паноксила.
Другите неща, които ползвам в момента са този тоник за почистване на лице
Скрит текст:

Това за измиване
Скрит текст:

От време на време този скраб
Скрит текст:

Онзи гел с алое от iHerb като, че ли вече не виждам смисъл от ползването му. Първите дни ми успокояваше кожата и до там. Като беше студено и се прибирах зачервена малко я успокояваше.

Общи условия

Активация на акаунт