Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 161
  • 779
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 354
А болезнен ли е химическият пилинг и колко дни след това може да се показваш пред хора?

# 46
  • Мнения: 1 194
Неви86, може ли и на мен координати на козметичката?  bouquet

# 47
  • Мнения: 3 261
Моят не беше агресивен, даже веднага след него нямах зачервяване.
Няма и белене, но леко ми е по-суха кожата май.
По време на манипулацията, която е 5 минути има леко щипване, но не е нищо кой знае какво.

# 48
  • Мнения: 2 354
Благодаря ти, Неви  Hug

# 49
  • Мнения: 13 079
Ей,здравейте Hug Радвам се,че открих темата. Боря се и аз с лоша кожа от известно време, по точно около 3 години. Преди това имах чудна кожа,пъпки по 1-2  около цикъла. И след раждането ooooh!. То пори,то пъпки,то чудо.
Какво мислите за масло от шипка? Чета добри отзиви,чудя се да пробвам ли.

# 50
  • Мнения: 711
Ей,здравейте Hug Радвам се,че открих темата. Боря се и аз с лоша кожа от известно време, по точно около 3 години. Преди това имах чудна кожа,пъпки по 1-2  около цикъла. И след раждането ooooh!. То пори,то пъпки,то чудо.
Какво мислите за масло от шипка? Чета добри отзиви,чудя се да пробвам ли.

Аз имам масло от шипка, но ми идва мазно за лице. Самото масло не е тежко, по-воднисто е от зехтина например, но пак си е... масло. Мажа си един белег на крака с него. Като си правя маска с глина капвам по 1-2 капки, но иначе за мазане ми идва мазно. Майка ми пък си го слага смесено с крема за лице и няма проблеми. Може дае индивидуално. Но това масло е по-скоро за белези, а не за третиране на акне.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 840
Йоана*, какво масло от шипки ползваш? Имам предвид на коя марка?

Наскоро ми казаха нещо интересно. Всъщност повечето уж натурални масла, не били толкова натурални, защото ги смесвали с някакви химически добити масла. Повечето масла при нормална температура били твърди, а не течни. Например ако сравните кокосово масло за ядене и кокосово масло за козметични цели. Едното е твърдо, а другото винаги е течно. И всъщност тези добавки са тези, дето запушват порите, иначе ако е чисто масло, колкото и да е мазно няма да я запушат.

# 52
  • Мнения: 3 248
Не мога да кажа кои масла колко са натурални, в някои евтини марки може и да слагат химикали, но това с течно/твърдо състояние не е точно така.

Различните натурални масла при различна температура стават от течни твърди.

Примерно кравето масло става течно при около над 36 градуса, кокосовото при над 25, зехтинът при над -6, от гроздови семки над 10, бадемовото над -18.

Просто трябва човек да има малко знания по въпроса, лесно може да се провери температурата на втечняване/втвърдяване на повечето масла.

П.С.: кокосовото масло, което ползвам аз е и за кулинарни, и за козметични цели и е твърдо в хладилника, на стайна температура започва леко да се втечнява, загрято на водна баня съвсем. Сигурна съм в произхода му, но на лицето ми запушва порите, за косата обаче е божествено!

# 53
  • Мнения: 711
Irene Adler, изпозлвам такова

обаче моето е малко по-светло. Проучих защо може да е така и производителят пише, че цветът зависи от реколтата, бла бла. Поръчах го от Амазон. На iHerb също има, видях, че се предлага на марката Acure Organics и аз бих им се доверила. Имам техен ексфолиант за лице и съм много доволна, даже пак ще си взема. В тоя ред на мисли, ето го и него  Laughing

Скрит текст:

A относно сярата, това много го хвалят
Скрит текст:

# 54
  • Мнения: 102
Harpalike  Ти и в предната тема беше питала за хормонални изследвания при акне и още тогава щях да ти давам линк със статия с описани нещата, които могат да са причина във всяка възраст и какви видове третиране и лечение се води http://www.drkaliasheva.com/services/akne . Разбира се, винаги е индивидуално и схемите ги решава доктор след преглед.  Някои път дори приемането на лекарства заради съвсем странични проблеми, могат да причинят поява на акне.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 241
pelopony  bouquet

# 56
  • Мнения: 156
А болезнен ли е химическият пилинг и колко дни след това може да се показваш пред хора?

Има различни видове химически пилинг. Болезнен не е, усещаш затопляне, но не е нищо непоносимо. Докторът контролира целия процес, вида продукт, колко време стои и тн. За това се прави при дерматолог, а не при козметик.
Има разлика дали пилинга е повърхностен, среден и дълбок. При повърхностния и средния, когато започне отлюспянето нямаш проблем да се показваш пред хора. При дълбокия обаче, трябва да си предвидиш около 5 дни без особено светски прояви Simple Smile . А самия избор на колко дълбок да си направи човек е според нуждите и това също го решавате с дерматолога.

# 57
  • Мнения: 2 354
А болезнен ли е химическият пилинг и колко дни след това може да се показваш пред хора?

Има различни видове химически пилинг. Болезнен не е, усещаш затопляне, но не е нищо непоносимо. Докторът контролира целия процес, вида продукт, колко време стои и тн. За това се прави при дерматолог, а не при козметик.
Има разлика дали пилинга е повърхностен, среден и дълбок. При повърхностния и средния, когато започне отлюспянето нямаш проблем да се показваш пред хора. При дълбокия обаче, трябва да си предвидиш около 5 дни да не предвиждаш светски прояви Simple Smile . А самия избор на колко дълбок да си направи човек е според нуждите и това също го решавате с дерматолога.

Благодаря ти, Виолета . Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 1 554
Момичета, моля предложете крем за премахване на акнеични петна подходящ за тийн кожа. Благодаря bouquet

# 59
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Запис от мен с новия ми сапун

За момента съм много доволна, почиства идеално и кожата ми е някак по-свежа и гладка, откакто го ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт