Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 427
  • 779
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 272
Според мен билковият е най-добре, особено ако имаш 4-5 дни да се белиш вкъщи. Аз съм си правила химически само от тези с малък процент и после почти няма лющене. Иначе да си призная ме е страх от по-агресивен химически, чувала съм за разни неприятни резултати, не съм ги виждала с очите си обаче.

# 91
  • Мнения: 3 248
Хм, съранна работа. Взех си за проба крем с 5% БП от UK и на кожата го усещам по-слаб, отколкото гела 2.5% от аптеката в София.  newsm78

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 6 906
В какъв смисъл по-слаб? Ако имаш предвид, че не щипе и изсушава, някои марки кремове с БП имат и някакъв процент хидратиращ крем, за да не е много агресивен.

# 93
  • Мнения: 6 559
Много странно. Rolling Eyes От колко време го ползваш?
****
Аз в последните няколко дни слагам мъничко БП (от 10%) на дланта на ръката си и прибавям малко крем (доизхабявам един на Фитокод). "Разбърквам" добре и нанасям на участъци по лицето и после нежно втривам.
Мисля, че по този начин "неутрализирам" малко силния ефект от БП. Лицето ми определено не се изсушава и зачервява както преди. Ще го ползвам за сега по този начин, пък да видим.

# 94
  • Мнения: 711
И аз правя нещо подобно с БП. Слагам крема с БП в участъците, където ми излизат пъпки, изчаквам 15 минутки и отгоре слагам хидратираш. В момента използвам този и съм много доволна
Скрит текст:

Понякога слагам и гел от алое преди хидратиращия

# 95
  • Мнения: 3 272
Само аз ли съм толкова дебелокожа, не усещам нито скинорена, нито акнецида с бп 5 % и българския крем с 2,5 бп, нито се зачервявам, нито щипе. Имам кожа на прасе Simple Smile

# 96
  • Мнения: 47 996
Кой е българския?

# 97
  • Мнения: 3 248
Кремът, който взех от Англия е Акнецид. Да, точно го усещам по-малко щипещ и изсушаващ. Но пък за няколко дни и нашествието е неутрализирано.  Joy

Иначе и след българския, и след този, като мине известно време почти винаги слагам серум с ХК.

Обаче май изглежда, че Акнецид ми харесва повече, защото хем е по-агресивен към пъпките, хем е по-нежен към здравата кожа.  bowuu

# 98
  • Мнения: 711
Минавам да кажа, че тестостеронът ми е в норма  Whistling

Все още не съм дискутирала резултатите с лекарката,  но по моя преценка всичко е добре  Laughing

Излизат ли ви такива мънички подутинки, които изглеждат все едно има бяло топченце, но не е пъпка. Не боли, просто е грапаво и се вижда, че има нещо бяло вътре и е съвсем леко зачервено, розовеещо. Не мога да намеря снимка в нета, но на мен ми излизат такива по бузите и аз ги разчоплям защото се притеснявам да не стане голяма широка пъпка и обикновено след чоплене остава като малка точка (е, зависи колко съм чоплила)

# 99
  • Мнения: 1 290
Здравейте!
Искам да попитам за добър дерматолог, който да преглежда и в събота. Прочетох положителни отзиви за д-р Маркова, но тя не си вдига телефона и за д-р Ангелова,която пък си е изключила телефона.
Предпочитам платен преглед.

# 100
  • Мнения: 166
Момичета, от къде онлайн купувате Паноксил гел 10% - гледам, че в английския сайт chemistdirect  вече не се продава.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 6 906
Паноксил вече не се произвежда, няма го никъде. Писали сме много пъти назад в темата.

# 102
  • Мнения: 166
Да, видях Simple Smile Взех от този, който се приготвя в аптеката в София. Дано да има ефект.

# 103
  • Мнения: 383
Здравейте на всички! Искам и аз да се включа в темата и да споделя продуктите, които използвам в моята борба с тези неприятели Simple Smile Преди да започна искам да вметна, че съм с мазна кожа и се боря с пълното заличаване на този проблем от години.

Като за начало от известно време насам почнах съвсем сериозно да обръщам внимание на кожата на лицето си и на грижата, която полагам за нея. Всяка сутрин и вечер си почиствам лицето с продуктите, които съм избрала. Сутрин използвам розова или мицеларна вода на едно тампонче. Най-често използвам розовата вода на Avon, която има страхотен ефект (поне върху моята кожа). В момента тествам най-новата на L'oreal (Skin Expert). От време на време използвам и тоник за проблемна кожа на Balea. От него съм доволна. След като почистя лицето си, идва ред и на крема, който използвам от месец на сам и смея да твърдя, че има доста добър ефект за времето, от което го използвам, а именно гел-крема на Здраве против акне (Акне стоп), който не омазнява по никакъв начин кожата, матира я, прави я мека, не лъщи до такава степен, и също така се свива порите. Друг продукт, който ми помага за намаляването на порите е този на Garnier (5 Sec Perfect Blur). Не съм от момичетата, които използват голямо количество грим, затова през повечето време гледам или да излизам без фон дьо тен, но в случаите, когато ми се наложи използвам ББ крем-а на E.L.F. (Studio BB Cream SPF 20), от който съм доволна. Търся си нови идеи за ББ крем, така че всички предложения са добре дошли.

Вечер почиствам кожата си с мицеларна вода и гелът за почистване на кожата на Mixa (Soapless Purifying Cleansing Gel / Anti-Imperfection), който 2,3 пъти в седмицата използвам върху четка за почистване на лице. В момента съм с най-обикновена четка, като в близкото бъдеще смятам да си купя някоя по-добра и хубава, но дори и сега, повярвайте ми, наистина има ефект, и почистването на кожата се усеща драстично! Гледам да измивам кожата на лицето си с леко хладка вода, след което я попивам нежно с памучна кърпа. За финал отново нанасям крема на Здраве против акне и евентуално, ако имам някоя силно набиваща се на очи пъпка, използвам моят най-верен другар, а именно отново крем Здраве, но този, който предполагам всички знаете в синята малка кутийка Simple Smile

Надявам се, не съм била изключително отегчаваща с дългия си коментар, просто исках да споделя какви продукти използвам и как ги използвам, като се надявам, че евентуално биха били полезни и на някой друг.

Още едно нещо, което искам да споделя, но не съм го опитвала е, че на доста места четох, че миенето на лице с черен сапун значително помага за подобряването на кожата. От доста време съм му хвърлила око, но все още не съм се престрашила да му дам шанс. В момента, който го направя, ще ви дам ъпдейт.
 
Благодаря на всички, които имаха търпението да изчетат този дълъг пост. Пожелавам Ви лека вечер и успех с преборването на гадинките Simple Smile

# 104
  • Мнения: 3 272
Да дам отчет отново - бях на почистване при моята козметичка с тези 3 големи подкожни звяра.
Уж ги изчисти, доколкото е възможно с игла и ги изгори с киселина.
Според нея си е бактерия и трябва да отида в работен ден да ми вземе секрет и да го изследват в лаборатория, за да видим на какъв антибеотик се поддава.
Добре се чувствам от зинерит и после с акнецид % бп след 30 минути само на проблемните зони.

Общи условия

Активация на акаунт