Оформяне и поддържане на къса коса с минимални усилия?

  • 16 880
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 033
Аз не можах да добия пълна представа за косата ти. Права, тънка, без обем. Това означава ли, че е рядка като на последната снимка? (защото моята е права, тънка и не особено обемна, но рядка не е).

Общо взето рядка е, да Sad Не чак толкова, колкото на последната снимка, но не е и гъста...

И какво, тази небрежност няма да мога да я постигна в крайна сметка?? Sad

# 16
  • Мнения: 11 240
Дали ще можеш да я постигнеш, зависи предимно от това каква е косата ти и колко точно лесно искаш да бъде Simple Smile

Аз се отказах от късите прически заради огромните разходи за фризьор. Нямам желание всеки месец да отделям по 100+ лева - веднъж за подстригване и още 1-2 пъти за сешоар и стилизиране.

Ако човек сложи и боядисване в реномиран салон, и съвсем отива коня у ряката. Тия пари да не ги бера по дърветата.

# 17
  • Мнения: 4 033
Дали ще можеш да я постигнеш, зависи предимно от това каква е косата ти и колко точно лесно искаш да бъде Simple Smile

За лесното - ставам, реша, преди да изляза мачкам няколко пъти косата с някакъв продукт. Максимум продукт + дифузер за 2 минути преди излизане. Без фръц-пръц четки или издухвания със сешоар (ръцете ми растат от задника)  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 480
Ще стане, ама щом косата е мека и фина ще пада лесно и губи обем. Може пък и да се получи, така наизуст е трудно да се каже.
За 2 минути не знам, ама 10.

# 19
  • Мнения: 1 207
Тежката коса също пада бързо, точно защото тежи. Фината ми се струва, че би следвало по-лесно да се поддава на манипулации и по-лесно да задържа прическа (след стилизиране), но и аз малко наизуст говоря.

При всички положения ми се струва, че няма да стане с толкава малко поддръжка, колкото искаш.

Моя приятелка постига този небрежен ефект точно както пишеш - мачка малко с пяна. Косата й е мека и фина, но не е съвършено права, лееееко чуплива е.

# 20
  • Мнения: 2 352
Каква полезна тема! Къде ми е дифузера? Сега ще трябва да търся къде съм скрила това чудо.
 bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 2 132
Трябва ти добър фризьор и всичко става. С тънка и не гъста коса съм, лееко чуплива, колкото да дразни. В момента на боб, есента бях така небрежно, както искаш. Така ме подстригва, че сама застава косата.

# 22
  • Мнения: 1 488
Аз бях с дълга коса, но се постригах доста късо. Харесвам се, обаче няма такъв филм, да се срешиш само и да тръгнеш. След къпане, задължително сешоар, изправяне,мацане. Е втория ден може и да мине само с мацането. Къпането трябва да е сутрин та да запазим добрата форма. Ако се изкъпя,издухам,изправя,намажа, и си легна, сутрин пак съм без форма.... Отделно, всеки месец постригване. С къса коса не е по-лесно, а напротив.

# 23
  • Мнения: 624
Късата коса е много по-трудна за подръжка и стилизиране от дългата.
Имах дълга, тежка, не много гъста коса до кръста. С идеята за по-лесна подръжка си направих пикси. След като излязох от салона прическата ми държа точно 2 часа. Късата коса се омазнява по-бързо, в зависимост от косъма не е сигурно дали ще се задържа прическата.
В момента съм с коса под раменете. Точно 10 Мин. ми отнема сешоара. И има повече варианти. Плитки, опашки, ролки, преса.
Асиметричен боб при мен стоеше чудесно. При правилно подстригана коса създава илюзията за обем.

И все пак толкова искам къса коса... Обаче не ми се занимава. Laughing

# 24
  • Мнения: 14 380
Аз бях с дълга коса, но се постригах доста късо. Харесвам се, обаче няма такъв филм, да се срешиш само и да тръгнеш. След къпане, задължително сешоар, изправяне,мацане. Е втория ден може и да мине само с мацането. Къпането трябва да е сутрин та да запазим добрата форма. Ако се изкъпя,издухам,изправя,намажа, и си легна, сутрин пак съм без форма.... Отделно, всеки месец постригване. С къса коса не е по-лесно, а напротив.

Абсолютно. Освен това зимата след шапката е ужас. И не можеш да я вържеш на опашка, като не ти се занимава. Една сутрин се събудих като ритната зелка, нищо не успях да направя, нямаше време за миене и оправяне на ново и изкарах цял ден с шапка, защото щях да плаша хората.
Много се харесвам, но си е голяма занимавка, не като дългата коса.

# 25
  • Мнения: 1 488
Aaa, на мен шапката ми е приятел, когато съм като зелка. Мажа се с пастата за коса да я слегна малко и слагам шапката. Като я сваля после съм в по-приличен вид.
От тази паста съм много доволна :

# 26
  • Мнения: 2 114
Възможно е само за гъста и твърда коса лесното оформяне на къса прическа.

За"перушинестите" коси: ако е къса косата само след професионално оформяне стои стилно, иначе е мъка всеки ден в домашни условия поне 20-25 мин. и то при несигурен резултат. За след шапка няма смисъл да се коментира на какво прилича.

Учудвам се, как се показват снимки с професионален обем и се коментира как били за тънка коса и колко лесни били за оформяне.
Не е добра идея къса и перушинеста.
От личен опит го казвам, за жалост.
 

# 27
  • Мнения: 2 596
Косата ми е същата като твоята. Права, с тънък косъм и без обем. Преди беше дълга почти до кръста. След около година мрънкане колко много искам къса коса се подстргах горе-долу по този начин
Скрит текст:
но бретона не го оставях така, защото не ми отива  Mr. Green
Да, поддръжката е трудна и не, с коса като нашата не става за 2 минути. Всяка сутрин отделях по 20-30 мин, за да я вкарам в ред, а с дифузер колкото и да съм се пробвала никога не ми се е получавало. Истината е, че никога не съм се харесвала толкова, колкото бях с късата коса  Embarassed Сега пак я пускам, но да си призная, колкото повече расте, толкова повече искам да я отрежа оново  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 972
За късата коса си трябва добър фризьор! Аз лятото открих моят. С 5-6 ножици в косата ме прави като нова, косата ми е подредена и даже нямам нужда от други грижи освен миене. Е, ако искам да се наглася, мачкам с нещо но за всеки ден няма нужда от нищо освен хубави продукти при миене Peace Косата ми е чуплива към къдрава, ако това е от значение.

# 29
  • Мнения: 892
А за какво ви е този обем - моята коса е с тънък косъм, но гъста - много на брой косми  Mr. Green въпреки че и по-гъста е била, към чуплива и мека, лъскава. Като е чиста стои бухнала, но аз не харесвам такова бухнало  Mr. Green Винаги съм я носила дълга, до средата на гърба, понякога и по-дълга, но не харесвам много дълги коси, а моята расте бързо. Но аз харесвам прави коси, не обичам букли. Чупки и вълни харесвам, но така да ми застане би могла само естествено - моята се къдри от влагата и понякога става на вълни. Но наскоро имах неблагоразумието да се подстрижа малко по-късо и на етажи, защото ми беше писнало от равната коса - ами за тънък косъм не е подходяща тази прическа. В салона те оформят добре, но после е абсурд да излезеш без да си изправиш косата или да я накъдриш - да, вярно е, накъдрена стои много добре, но на мен не ми се занимава всеки ден и си искам пак равната коса. Ако само я измия стои ужасно - като разплетена дамаджана

И между другото - Нервен Хамстер, показаните от теб коси изобщо не са редки, дори напротив, това са специално изправени коси (първите две) за да стоят така, аз пък винаги съм завиждала на хора с идеално права и пригладена коса, която застава така от само себе си.

Последна редакция: сб, 11 фев 2017, 02:39 от Eva111

Общи условия

Активация на акаунт