Витамин D за костите и зъбите

  • 10 688
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 483
И двамата никога не са пили нищо с биберон; големия го научих първо със сламка, след това-чаша с твърд накрайник->обикновена чаша.
Дребния-сламка->обикновена чаша.
Peace

# 61
  • Мнения: 409
Големите деца започнаха сами да си искат да пият от обикновена чашка и доста бързо им се получи и на двете. Сега с малкия е приключение - не иска с биберон, има чаша с мек накрайник,но най-много иска да пие от моята чаша. Олива се целият, в устата влиза доста по-малко от колкото по дрехите, но забавата е на макс. Надявам се да спечелим красивата чашка и с нея да имам по- голям успех!

# 62
  • София
  • Мнения: 22 948
И ние се учим още, давам и чашата, тя я хваща, пробва да пие, но някак и е трудно да свикне да пие от нея още.

# 63
  • София
  • Мнения: 905
Как приучавате децата да пият от чашка - Давам любима напитка. Малкото ми дете обича да пие чай и заедно със закуската, когато е филийка, давам чашка чай. Научи се, че не трябва да се разлива, за да има чайче в чашката и с удоволствие отпива. Първоначално придържах и поднасях, сега само поднасям. Справя се.

# 64
  • Мнения: 5 951
Първо се научи да пие със сламка, а след това и от чашка с накрайник с дупчици. От обикновена чаша се оливаше много, а бебешката чаша беше чудесно решение в това отношение. Ще се радвам да спечеля една такава чаша за малката Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 574
Лъжичка, биберон, чаша с мек накрайник и дръжки, досега и след това смятам да продължа с чаша със сламка и чаша. Изявява желание от малка да пие направо от чаша като нас и давам, но повече се олива и не може да изпие нищо.

# 66
  • Мнения: 423
Шише с твърд накрайник, след това сламка и накрая с чаша.

# 67
  • Мнения: 289
Все още се учим.Мина през шише с биберон, чаша с твърд накрайник, чаша със сламка.

# 68
  • Мнения: 3 841
Ползваме млеката и продуктите на Хип от ражданетона мъника!Изключително съм доволна от вкусовите качества на продуктите,за което благодаря!
При насдетенце само проявява интерес да пие от чаша като наблюдава нас-възрастните...Мисля,че такава чаша щего зарадва много!:)

# 69
  • Мнения: 2 024
Simple Smile
Ние използваме т. нар. от английски "сипи-кап" (sippy cup). Така й казваме от времето, когато каката я приучвах на чашка в чужбина... и до сега не съм чула подобаващ превод на български, затова си караме на "сипи-кап" Simple Smile Simple Smile Специалното капаче с "човчица с дупки" е наистина удачно за приучване на детето от биберон към чаша. След сипи-кап се минава на чаша с вградена сламка или направо на отворена чаша с две дръжки - като тази на HIPP от снимката. Simple Smile
Приучването при нас винаги е било леко и без проблеми! Е, разбира се, от особено голямо значение е и съдържанието на чашката да е от любимите на бебчо!

Simple Smile

# 70
  • Мнения: 253
Дъщеря ми почти не е пила от шише с биберон, т.к. до 4-ти месец не близваше вода и общо около два месеца да е пила вода с биберон.
След това минахме на чаша с накрайник, която също хвърли много бързо, защото и бе интересно да пие от нашите чаши, при което доста чаши изпочупи, но не се лъжеше с пластмасови. Детето само си показва кога и какво иска, трябва да се оставяме то да ни води и тогава нещата се получават много лесно и безпроблемно и за нас и детето.

# 71
  • Мнения: X
От бебешка възраст децата проявяват интерес към начина на хранене на родителите си и искат да опитат от всичко, което и те ядат (най-вече майката). Давам да пият вода от моята чаша всеки път когато аз пия и те поискат. Това го пробвах с голямото ми дете - малко след като навърши година се хранеше сам и пиеше от чаша без да се дави и без да се олива. Същото правя сега с бебето. То след месец ще прави годинка. Вече пие от чаша, но все още се олива по малко Simple Smile Съвсем сама може да пие от бутилка с твърд неразливащ се накрайник. Такава ползваме навън.

# 72
  • Мнения: 199
С обикновено шише, после с  шише с твърд накрайник и постепенно към чашата.

# 73
  • Мнения: 741
С баткото започнахме полека-лека...първо чаша мек накрайник,след това с твърд накрайник,пробвахме и със сламка и накрая сам синът ми изяви желание да пие от обикновенна чаша.Вярно,че отначалото си беше цяло приключение,докато свикне,но...беше вълнуващо!

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 266
Все още не може сама да пие от чаша и ще се радвам да се научи с тази чаша  Peace. За сега сме със сламки и преходни шишета.

Общи условия

Активация на акаунт