Половин година стана, откакто Августинче радва мама

  • 26 242
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 304
Аз вчера го гледах скока , да  от средата на 22 до 26 сед , Тонито цепи точност както винаги , точно средата на 22 започна Grinning , ама тя беше и точна с раждането, точно на термина , мина 00 през нощта , дойде датата 02.09 и водите почнаха да текат към 1 ч . И винаги през бременността беше като часовник седмица по седмица, имам предвид и мои неща , гадене кота се появи , кога мина, всичко като по книга и хората ми викат, че много чета в интернет и си въобразявам.

# 31
  • Мнения: 1 837
Ние сега като смятам започваме 27 седм.  Simple Smile 
Най-накрая заспа малкия, надявам се да направи дрямка до 4 часа, както вчера Simple Smile
Мамчета, приемам идеи за вечеря, главата ми нищо не може да измисли, а трябва да се пазари после и да се готви. Днес съм наумила да идем на пазар всички, нещо като мини разходка  Laughing Всичко ядем, така, че приемам идеи всякакви. Но и да не е нещо, което да ме върже няколко часа в кухнята  #Crazy Наумила съм после да идем всички на пазар, така, че ще е нещо като мини разходка  Laughing Пък и отново не сме излизали  няколко дни, че времето се развали  Confused
Алистра, не виждам цени, но несъмнено ще е доста скъпо.
На този етап малко ми се струва далечно детската градина, но като гледам колко бързо минава времето ...  Sad
Гери, бях забравила, че Тоничка е най-малката в групата, а наистина колко голяма изглежда  bouquet
Между другото много се чудя за кръщенето на малкия дали да го направим след около месец или направо на годинката  Rolling Eyes Не знам дали тук правят кръщенета всеки ден, а неговия рожден ден се пада през седмицата, а аз държа да го празнуваме на деня. Отделно, че от сега съм започнала да гледам заведения и акъла ми не го побира кое да избера, май имам и много претенции Simple Smile Има много време, ама предпочитам да съм го обмислила, когато му дойде времето само да организирам нещата Simple Smile

# 32
  • Мнения: 992
Кажи какви продукти искаш да използваш и ще видя рецептите ми Simple Smile За заек нямам  Mr. Green
Има група Монтесори във ФБ и играчки втора употреба в ebay. И играчките са много скъпи.
Гери, и ние сме така Simple Smile Малко търпение и ще мине и този скок.

# 33
  • Мнения: 1 837
Без заек  Mr. Green Ако ще е с место, да е пилешко за предпочитане. Държа на интересна гарнитура или вкусен сос  Naughty Добре, че обсъждаме всичко в групата.
Аз съм влязла отдавна в групата във ФБ. Като гледам доста от мамите импровизират с играчки от подръчни материали Simple Smile
Като стана на въпрос за рецепти, чудя се да направя на малкия пюре от тиквичка,морков, сладък картоф и ориз. И да ми отпадне евентуално даването на безвкусна каша  Confused

# 34
  • Мнения: 992
Оризът запича. По-добре ориз+батат или ориз с круша.
Ние сосове въобще не правим, освен аз - екзотични, а гарнитурите ни са разни готови и измити зелени салати + чери домати. Лесно непикантно къри - http://bonduelle.bg/eating/kuhnite-po-sveta/indijska-kuhnja/pileshko-kyri/

# 35
  • Мнения: 1 837
Мм, харесва ми май тази рецепта. Ще я пробвам и ще видим резултата. Мерси, Алистра Simple Smile
Желанието ми малкия да спи 2 часа не се сбъдна.

Гери, сега се сетих, че Симеон беше на около 5 и половина, когато започна да го прави това-да се надига, когато се хване за ръце. Няма нищо опасно, дори го четох като упражнение, подходящо за тази възраст в Дневникът на мама. Бебето се изправя  до седнало положение и се задържа така за 2-3 секунди Simple Smile Така се помага за сядането с помощ в 6 месец. А по-нататък от същото положение се започва и помагане за изправяне на крака,вече някъде към 7 месец.

# 36
  • Мнения: 992
Аз обожавам индийската кухня заради подправките Simple Smile Колкото по-дълго мариноваш месото, по-добре. Маринатата най-добре става с гъсто кисело мляко (може и прецедено), като можеш спокойно да добавиш доста смлян кориандър и сминдух  - и двете увеличават кърмата Simple Smile Кардамом и куркума пък са изключително полезни. Пресен кориандър редовно има в Билла. Като направих масалата и на следващия ден сосът беше още по-вкусен. Другото ми любимо са нудъли със зеленчуци, където пак влиза в употреба кокосово мляко, със скариди от Метро и много сусам.
Аз сега им се глася на тортилите и ме е яд, че нямам мексиканското брашно, ама не може всичко човек да има Simple Smile
Упражнението е много хубаво Simple Smile
Виолета и днес суче като новородено, заспива на гърдата и после се събужда  Close Но пък снощи е спала 11 часа, а на гърдата виси по цял час, така че не е като да не спи. След малко може и да се прежаля да я поразходя, и без това не съм в настроение за работа. От доста време не съм купувала нищо  Mr. Green Гордея се със себе си. Скоро обаче ще почна пак шопинг...
Търся си стационарен център с много музикални инструменти 6+, за да си играе, като може да седи. И някакво пиано, което да натиска с крачетата...

# 37
  • Мнения: 1 837
Ние имаме пиано, натиска го с ръчички, но само като е по корем, иначе не му обръща внимание. Като цяло не е сред любимите играчки. И аз се интересувам от подобен център за игра, имаш предвид нещо като на Дамян нали? ЯННА, казвай бързо откъде го имате  Grinning
Иначе, Алистра обожавам къри и куркума аз Simple Smile Но май ще следвам съвета да поднеса с ориз и кукркумата може и там да отиде, не при.пилето Simple Smile А в интерес на истината с кокосово мляко до сега не съм готвила.

# 38
  • Мнения: 992
Слагай и в двете куркума  Mr. Green Басмати оризът става много вкусен и с щипка къри Simple Smile В Лазур, където живеехме, има магазинче за подправки, където си ги купувах и намирах и звездовиден анасон, пушен червен пипер и прочие. В София обаче си има направо готови миксове индийски подправки и сестра ми ме зареди, пренесох си ги тук Simple Smile Както и преди бях споменавала, в италианската кухня има много розмарин и салвия, а и двете унищожават лактацията. Същото между впрочем важи и за магданоза, когато е в големи количества, да не говорим за ментата.

# 39
  • София
  • Мнения: 669
Да се включа набързо относно Монтесори - страхотен почитател съм на системата и живот и здраве, ще бъде сериозна част от живота на бебето. Скоро гледах, че в София има училища, които работят по нея и изглеждат страхотни, но таксите са близо 5 хиляди евро годишно. Има време обаче, ще го мислим. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 837
Доста сериозна такса Simple Smile  Grinning
Алистра, това магазинче да не е до бул. Демокрация, точно срещу парка? Или се бъркам.. Заинтригува ме пушения червен пипер.

# 41
  • Мнения: 894
Аз за заека на Моника да кажа  Laughing Повторно замразяване не е ок, но ако говорим за суровия продукт - да размразиш месо или зеленчук, да си отрежеш част и после остатъка пак в камерата. Не мисля, че след като е термично обработен има значение. (Не настоявам, все пак става дума за хранене на бебе, но в интерес на разговора реших да се изкажа)  Peace

# 42
  • Мнения: 1 837
Май няма да рискувам, ако ще правя ще взема свежо месце  Mr. Green
И като заговорихме за ориз на мен ми се дояде варено жито  Laughing Май това ще е десерта, а пък и за кърмата е добре. Темата май стана за раздел Кулинария, ако има въобще такъв, не съм обръщала внимание  chef

# 43
  • София
  • Мнения: 669
Пушеният червен пипер е подправка, която открих преди няколко години и ми стана много любима. Има лют и сладък. В София си бях намерила на пазарчето в Младост, а преди няколко месеца специално ходих дотам, за да си купя отново. Със сигурност има и на други места в града (особено важно ми е да разбера къде в центъра), но не съм търсила, защото още имам половин опаковка. От лютия особено се слага съвсем малко, защото е... ами много лют, наистина.

# 44
  • Мнения: 992
На К.Величков в посока парка е, малко след светофарите на Демокрация Simple Smile Кайенски пипер има и на Kotanyi, в някоя от веригите ще го има. Напиши "пушен червен пипер" Kotanyi и ще ти излезе. Лютивият е наистина много лютив и ще отровим бебетата  Grinning Но другият е вкусен и малко количество променя ястието.

А в центъра има близо до ул.Иван Асен на Орлов или май на самата улица, едно страхотно магазинче за подправки.

Кулинарията е много важна   Mr. Green Редовно чета в темите за АБКМ как суровите диети се отразяват много даже на маслеността на млякото. Не става само на ориз, трябва мръвка Simple Smile Житото е супер, да Simple Smile С орехи особено...А тук е мястото да спомена, че в кърмаческия форум се обсъждаше, че бебетата сучат повече ако кърмата има вкус на чесън  Mr. Green

Яд ме е и мен, че в БГ се спекулира много и има безумно високи такси и цени. Като инхалатора - в БГ към 150 лв, в Италия 20-30 евро на промоция. Е, не е честно. 5000 евро  Shocked

Търся активен център, но да не е бънджи Simple Smile Още не сме успели да отидем до Прага, там има Imaginarium, Янна ме беше подсетила за тях.

Общи условия

Активация на акаунт