Бебешката количка - цяла наука за второ висше №36

  • 102 512
  • 775
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 275
Здравейте! Обръщам се към вас за малко помощ,  тъй като сте истински експерти  Hug
Имам бебе на 40 дни и количка Cybex callisto със зимен кош. Количката е втора ръка от близки и изчаквах да започна по-активно с разходките,  за да преценя дали ще мога да ползвам нея или ще ми  ми е нужна друга. Калистото ми се струва доста малка,  зимният кош стои ниско. В парка имам чувството,  че на фона на повечето големи колички,  чаз съм с някаква сглобена от Лего Simple Smile Няма спор -  количката е доста маневрена,  но на равно. По родните тротоари си е мъка,  гумите на количката хич не са големи. От друга страна е много лека… Харесала съм Sola 2. Все още се колебая,  ако реша да я купя,  дали ми е нужен зимен кош. Докато започна да я ползвам бебето ще е на два месеца и ще е март.
Предварително благодаря за съветите,  дано сте разбрали нещо от писанието ми-осъзнавам,  че е малко объркано и разхвърляно…

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравей, вземи си Солата със зимно чувалче и ще се справиш без коша за новородено. Става дума за още 3 месеца. 

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 034
… Харесала съм Sola 2. Все още се колебая,  ако реша да я купя,  дали ми е нужен зимен кош. Докато започна да я ползвам бебето ще е на два месеца и ще е март.


Кошът за новородено ще умалее в 4,5 месеца, в моя случай беше така. Сама прецени дали си заслужават 250 + лв  за нещо което ще ползваш 2-3 месеца.  Simple Smile

# 18
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Зписвам се да не изпускам и аз  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 275
… Харесала съм Sola 2. Все още се колебая,  ако реша да я купя,  дали ми е нужен зимен кош. Докато започна да я ползвам бебето ще е на два месеца и ще е март.


Кошът за новородено ще умалее в 4,5 месеца, в моя случай беше така. Сама прецени дали си заслужават 250 + лв  за нещо което ще ползваш 2-3 месеца.  Simple Smile

Благодаря за споделеното мнение. А след това в другия кош дали ще е комфортно за бебето? Позицията за спане не е съвсем легнала,  нали?

# 20
  • София
  • Мнения: 518
… Харесала съм Sola 2. Все още се колебая,  ако реша да я купя,  дали ми е нужен зимен кош. Докато започна да я ползвам бебето ще е на два месеца и ще е март.


Кошът за новородено ще умалее в 4,5 месеца, в моя случай беше така. Сама прецени дали си заслужават 250 + лв  за нещо което ще ползваш 2-3 месеца.  Simple Smile

Благодаря за споделеното мнение. А след това в другия кош дали ще е комфортно за бебето? Позицията за спане не е съвсем легнала,  нали?

Sola 2 имаше и напълно легнало, но най-добре я виж на място и прецени. Реално коша за новородено ще го ползваш много малко и никак нямаш сметка да го купуваш, евентуално може да видиш и 2-ра ръка. Но пък на мен специално на този модел лятната седалка ми е много отворена за малко бебе, предполагам с чувалче ще става, но то не покрива ли само крачетата newsm78

# 21
  • Мнения: 94
Здравейте,
Гледай из бг сайтовете количката gravo evo и пишат че е 6.5кг.а в сайтове в чужбина 9.5кг.
Имате ли си идея наистина колко кг е?
http://rayatoys.com/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA% … co-Evo-Sand-13683

# 22
  • Мнения: 10 692
За коша за новородено - всеки си решава сам за себе си, разбира се, но аз лично не посмях (а и не бих посмяла и сега) да сложа новородено в седалка, въпреки, че моето бебче е юнче. Хората са си измислили кош за целта. Ние ползвахме коша от количката (Mutsy 4Rider) до 6 месеца и половина. Вярно, че му беше леко къс, но предпочитах да е в коша.  Laughing
Сега вече е на седалка, обърнат към мен. Чак към 10-тия месец ще го обърна по посоката на движение или по-рано, в Чико Лайтуей-я  Laughing
В този ред на мисли, днес на един светофар гледах едно бебенце в седалка на Ретрус, обърнато по посока на движението. Милото, скъсваше се от рев  Cry В момента, в който майката се наведеше към него, спираше. После пак започваше да плаче Cry Как не знаеше тази жена , че толкова мъничко бебче (видя ми се на 4-5 месеца) не е хубаво да се вози по посока на движението...
Та, не бих посъветвала никого да спести 200-300 лева от кош. Точно от кош - не.  Peace

# 23
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз мисля като  Happy Mijjj ツ не случай си се казват кош за новородено.
Освен в България никъде другаде не съм виждала новородени да се слагат директно в количките без кош за новордени. Не случайно количките, които са с пълно легнало положение но без кош или сак за новородени се водят 6 плюс месеца.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 034
… Харесала съм Sola 2. Все още се колебая,  ако реша да я купя,  дали ми е нужен зимен кош. Докато започна да я ползвам бебето ще е на два месеца и ще е март.


Кошът за новородено ще умалее в 4,5 месеца, в моя случай беше така. Сама прецени дали си заслужават 250 + лв  за нещо което ще ползваш 2-3 месеца.  Simple Smile

Благодаря за споделеното мнение. А след това в другия кош дали ще е комфортно за бебето? Позицията за спане не е съвсем легнала,  нали?

Sola 2 имаше и напълно легнало, но най-добре я виж на място и прецени.
+1
Аз смятам, че му е комфортно и удобно на детето в кошът след 6 месеца.

... предполагам с чувалче ще става, но то не покрива ли само крачетата newsm78

Когато е малко детето чувалчето го покрива изцяло. В момента синът ми е на 1,11 месеца и чувалчето му стига до около гърдите, но това в седнало положение. Simple Smile За напълно легнало положение нямам представа, т.к. тази функция нея използвам повече от година. Simple Smile

Последна редакция: сб, 11 фев 2017, 18:10 от floren

# 25
  • Мнения: 11 005
Кошът за новородено е много удобна и полезна вещ. Неслучайно името му е такова, само в България го наричат зимен кош. Mr. Green Ако трябва, потърси 2-ра ръка, но не се лишавай от него. Аз не бих сложила новородено в легналото положение на седалката и овързано с коланите, но всеки си преценява.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 444
В търсене съм на количка подходяща за и пътуване (вкл. самолет), и за разходки, но същевременно не търся най-най леката и компактна (като gb pockit  примерно). Държа на комфорта за детето на първо място. Бих искала следното:
-  да има пълно или почти пълно легнало положение. Синът ми е на година и половина, но навън спи дълго.
- да е с цяла дръжка, която, ако не се регулира на височина да е достатъчно височа по принцип;
- сенникът да е дълбок и да е се налага ползване на чадър;
- седалката да е достатъчно широка и комфортна за детето.
- да се сгъва компактно, за да се побира в багажното отделение в кабината на самолет или до вратата;
- да може спокойно са се ползва и със зимен чувал, който да не виси или пък да е прекалено голям за подобна количка;
- да не е шумна при по-неравни терени;
- бюджет 400-500 лв.
Като цяло обичам по-големите колички, с голям диаметър гуми, широка седалка, дръжка с няколко степени и не знам, дали изобщо мога да свикна с такъв тип travel stroller.
Бях се спряла на Recaro easylife, но липсата на легнало положение и тази мрежа отстрани ме отказаха.
Засега съм набелязала GB Qbit plus. Преди време я обсъждахме тук, четох и ревюто в шведски сайт даден от Две в едно. Още не съм я търсила по магазините. В момента съм със Cybex, което е същото и имам някои забалежки към марката. Моля, някой, ако има лични впечатления да се включи. Отворена съм и за други предложения, искам първо онлайн да се информирам за тях и после евентуално да ги търся в реални магазини. За купуване вероятно от чужбина ще поръчам. Не обичам да купувам оттук.  bouquet
Бюджета съм готова и да го вдигна, ако е нещо супер.  Hug

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 00:42 от flufi

# 27
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За ръчен багаж за самолет към момента стават само два модела Yoyo + и Baby Jogger City tour. Ако това изискване към количката отпадне вече има най различни опции Simple Smile.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 444
За ръчен багаж за самолет към момента стават само два модела Yoyo + и Baby Jogger City tour. Ако това изискване към количката отпадне вече има най различни опции Simple Smile.
Какви са другите опции за транспортиране на количка? Не сме пътували така и не знам.  Blush
Гледах клипче на Qbit plus побрана в багажното отделение над седалката. И оттам може би съм се заблудила. Или това зависи от авиокомпанията?  
Искам просто да е опция компактното транспортиране, ако предприемем такова пътуване. Не сме често пътуващи с децата със самолет. Не ми е водещо това като критерий.  bouquet

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 10:44 от flufi

# 29
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Всяка една количка може да се транспортира като багаж без допълнително заплащане. Дали дадена количка ще се качи на борда като ръчен багаж или не е политика на всяка една компания. Дали с една количка ще може да се отиде до гейта и да се остави преди самото качване на самолета е политика на летището.
Сега съм на телефон, но после ще потърся няколко модела, които са все транспортни колички подбодящи за пътуване и максимално доближаващи се до търсенето.

Общи условия

Активация на акаунт