За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 117 992
  • 21 306
  •   3
Отговори
# 14 115
  • Мнения: 2 501
Да, ама сега са повече.
Момичета, които мечтаят да са чалга звезди и момчета с обръснати крака и добре оформени вежди.
А сред учителите има "професионалисти", завършили съмнителни университети, например сричаща учителка по английски и то в горен курс.
Изроди се  и българското образование, и българското общество.

# 14 116
  • Мнения: 10 587
Коментара ми за едно време и разликите със сегашното е, че в моя клас дори на ромчетата родителите им пускаха по един задвратник, че не са слушали другарката. Едно време не съм ставала свидетел където родител да напада учителя пред детето си и да му държи сметка, или да не вижда и да не признава авторитети, това имам предвид, а не че не са се купували оценки, места и т.н. Как да кажа, то верно че сме нация, която много се оплаква и все някой за нещо ни е виновен, но...
Не съм ставала свидетел на описаните от вас неща, нито в средното, нито във висшето образование.

Последна редакция: пт, 20 май 2022, 23:42 от blackcat6

# 14 117
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз си го мислех скоро това за младежите, но стигнах до извода, че зависи покрай кое училище минаваш. Спомням си първите ми впечатления преди може би двайсет години, когато минах покрай Немската - все едно виждах момичета и момчета като от конкурс за красота - високи, красиви, добре гледани младежи, явно бяха от горните класове. През ума ми мина "ех, някой ден...". Минавала съм и покрай други училища и мисълта ми е била "на училище ли са или са още пияни". Така че младото поколение е и такова, и онакова - зависи коя част от него видиш.

Последна редакция: сб, 21 май 2022, 08:32 от Andariel

# 14 118
  • Мнения: 18 663
И моите впечатления за контингента на различните училища е такъв.  В този форум чета как в добрите училища били все наркомани, а в тези от опашката на класациите - самородни скъпоценни камъни, но още не съм намерила потвърждение в реала.

# 14 119
  • Мнения: 10 587
След проведените матури в други училища и квестори, синът ми разочарован каза - “Мамо, излиза че ние сме били в една много хубава и благоприятна, но измамна среда, толкова ми е тъжно”… Едва ли си е мислел, че навсякъде е така добре като в неговото училище, сравнявалше квесторите с неговите учители  космос разлика, сравняваше децата от матурата по БЕЛ с тези от матурата по МАТ, които са били от ПЧМГ и СМГ и казва всички готини и забавни и затова е стигнал до този извод, че просто е имал късмета да е на хубаво място с хубави интелигентни хора през тези 5 години и е тъжен, че действителността е мнооого различна…

# 14 120
  • Мнения: 920
Мисля си, че незадоволеното его е най-опасният враг на човека и безусловното подчинение на неговите претенции и прищевки във всички случаи е бомба със закъснител. Чудя се и защо е толкова трудно за някои хора да стигнат до извода, че то не просто е най-лошият и глупав съветник, но то е и най-талантливо и успешно в това да вкарва собственика си в капаните, които само изкопава за други хора.
Непрекъснато в последно време ставам свидетел как хора, робуващи на незадоволеното си боледуващо его, в стремежа си да го нахранят и да му угодят сами попадат в собствените си капани. Гледката е ужасна, признавам. В такива случаи е вярна приказката "Каквото сам си направиш..."
Къде се изгубиха човешките способности за самоконтрол и самодисциплина, не знам, не знам 🙈

# 14 121
  • Мнения: 4 789
Преди това човек трябва да може да си направи реална самооценка , а тази способност се изгуби може би с появата на социалните мрежи.

# 14 122
  • Мнения: 18 788
Децата трябва да се научат да оцеляват и да се справят в средата, в която живеят. В този смисъл родителят може да помогне понякога, но не може да учи и да се справя вместо детето. Колкото са по-самостоятелни са, по-добре за тях самите.

# 14 123
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
Мисля си как много скъп за мен човек затъна в страшна депресия, до степен да не чувства нищо.
И как на моменти се усещам, че ми иде крещя, но трябва да се сдържам за да му помогна.

# 14 124
  • Мнения: 192
Разглеждам обявите в jobs.bg и си мисля как успяхме да стигнем до тук? И колко бързо се променя светът? Сигурно го усещам така, защото съм в най-активната възраст от живота си, а преди не съм го забелязвала? Камериер, лекар, учител, общ работник - 1100лв...сякаш няма разлика какъв си,а да не коментирам сумата спрямо завишените цени...

# 14 125
  • Мнения: 1 118
И моите впечатления за контингента на различните училища е такъв.  В този форум чета как в добрите училища били все наркомани, а в тези от опашката на класациите - самородни скъпоценни камъни, но още не съм намерила потвърждение в реала.

Навсякъде има всякакви екземпляри Simple Smile

# 14 126
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 410
За сладолед мисля непрекъснато Shaved Ice

# 14 127
  • Great Britain
  • Мнения: 2 209
Мисля си за море.

# 14 128
  • Мнения: 910
Мисля си за храната за душата, гледам си алпинеума, чувствам се щастлива... Благодарна съм, че все още ме радват малки неща. Дано така и да продължи!

# 14 129
  • Мнения: 216
Работя работа, при която хора разчитат на мен, срещам се с толкова болни - щастливи, а на мен все нещо не ми е наред, все съм кисела, не се чувствам достатъчно благодарна над нещата, които имам. Отделно съм изпаднала в някаква екзистенциална криза, какво правя със себе си, дали има полза от всичко, което правя, дали се справям добре, дали някой забелязва успехите ми, а дали не забелязват само провалите? Знам, че не трябва да мисля, за чуждото мнение, но би ми било хубаво някой да ме поощри. Та умря циганката, дето ме хвали. Давам си задача, да поработя по въпроса!
Извинявам се, че е негативен коментар!

Общи условия

Активация на акаунт