За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 133 324
  • 21 774
  •   3
Отговори
# 4 830
  • София
  • Мнения: 62 595
някои се възмущават какво съм написала, ама си е баш така - борба за власт. Може да не се заявява открито, но имаме един триъгълник по своята същност - майка-син-снаха. Синът е по средата и две жени трябва да си го поделят, всяка иска да има влияние над него. Майката е имала ДО момента, а снахата иска да има ОТ момента.

# 4 831
  • Другата България
  • Мнения: 37 752
Grinning НякоЙ не се възмущават изобщо, забавлявам се. От какво да се възмущавам? То е смешно, не е възмутително. Такива твърдения следва да почиват на база собствен опит. Затова попитах дали си свекърва. Щото "баш така", категорично, чуто от Пена, Гана, Стана, на Гана от шуренайковицата и от третата братовчедка на съседката не е база за меродавно твърдение. Не знаеш при тях как стоят нещата, какви са отношенията, кой кого "иска да има" / hahaha Joy Joy/, кого да делят /това да не е сирене, че да го делят/, кой за какво се бори /За власт??? Каква? Над кого ще властва, това ли е семейството-упражняване на власт?/, и т.н., и т.н.
Триъгълник....ами свекърът къде забрави? Той не иска ли да властва? Или щото е мъж, няма да се бори, да образува поне ромб, а ще кюта в ъгъла на триъгълника, по възможност в тъпия? Mr. Green

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 21:49 от Merri_An

# 4 832
  • Мнения: 4 706
Цитат
Триъгълник....ами свекърът къде забрави? Той не иска ли да властва? Или щото е мъж, няма да се бори, да образува поне ромб, а ще кюта в ътъла на триъгълника, по възможност в тъпия? Mr. Green
Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning хахахахахах
Аз не искам над никого да властвам, искам кротко да си пия виното Wine Glass

И на мен такива крайни клиширани фрази са ми малко странни. Понеже съм виждала различни вариации на взаимоотношения. Както и двойка, която се настанява при родителите на единия и не си тръгват. Хората искат даже да ги изгонят, но онези се натискат, звучи цинично, но съм чувала и че ги чакат старите да си ходят я на село, я ... а оня свят. Grinning
Ужасно е. Не ми се занимава с такива истории. Както казах искам да си пия виното, ако го пия в компанията на хубав мъж, който е и умен ще видим докъде ще я докараме. Но хората обикновено трудно слагат ред в собствения си живот, жалко е да пропиляват време опитвайки се да ''властват'' и над този на децата си, мъжете си, снахите си... знам ли вече Grinning

# 4 833
  • Мнения: 8 921
Сипи си и наздраве!

Мисля, си че и аз не съм 100% сигурна в това, в което искам да убедя дребното.

# 4 834
  • София
  • Мнения: 62 595
Какъв собствен опит, това е същата игра на шах, само че на фигурите има други етикетчета - трябва да плениш царя. Simple Smile Свекърът не играе - той като другия цар гледа да си трайка да не вземат него да го пленяват. Няма Пена, няма стрина - не е на махленско ниво. Класическата литература много добре описва този тип взаимоотношения. Останалото е приказки под шипковия храст. Simple Smile

# 4 835
  • Другата България
  • Мнения: 37 752
Grinning Така е, щом казваш.
Да вярваме на класическата литература, не на собствения си мироглед и отношения в семейството и с близките.
Пък било то и под портокалово дърво или шипков храст. Sunglasses

# 4 836
  • Мнения: 252
Вече все по-често си мисля колко съжалявам, че съм си правила татуировки на младини... Чак сега осъзнавам каква глупост са и как човек наистина съжалява след време.

# 4 837
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Защо?  Кое взе лош превес?
Ти разби моите мечти. Аз се каня тази година да си направя една мъничка.

# 4 838
  • софия
  • Мнения: 4 180
Аз от година се каня да си направя, много харесвам татуировки. Но като някаква лигла все се разколебавам от страх,че ще боли направата й.
Днес цял ден си мисля за едни решения,които трябва да взема. А ги отлагам от доста време.

# 4 839
  • Мнения: 252
Просто идва момент, в който кожата на човек се променя, тялото му също, от което и самата татуировка. Все повече започвам да се съобразявам с дрехите, които ще обличам, защото вече не искам татуировките ми да се виждат.
Аз също имам мънички, но определено бих минала и без тях, ако бях с мисленето, с което съм сега, когато ги правих.

# 4 840
  • София
  • Мнения: 6 039
Добре че можете да ги скриете. Че има едни младежи целите лица са си нарисували като от някое племе са. Сладури.

# 4 841
  • France
  • Мнения: 13 096
Мисля си, че няма смисъл да снесеш яйце, ако не го изкуткодякаш.

# 4 842
  • Мнения: 3 439
Въобще не ща и да изкудкудяквам 😂 И изобщо ако можем да минем (всички) без кудкудякане, би бил един прекрасен свят 💜
Не е постоянно, но би могло да се тълкува като такова предвид честите ми посещения (5-6-7 пъти за последните две години). Ами в едната зала на зоологическата в София животинките се бяха вкопчили една в друга от студ (сурикати, мишки...). Наскоро не бяха ли гласувани повече пари за зоо отколкото за община младост (втората най-голяма след люлин?)?. Межу другото секцията с маймуните е в ремонт откакто бях бременна още и се очакваше да отвори 1-2 месеца след като родя по проект и срок на едни табели, обществени големи табели... Дъщеря ми е на година и половина. Маймуни още няма. Мале пак избеснях докато пиша.

# 4 843
  • София
  • Мнения: 10 619
Дъщеря ми е почти на 5,а ремонтират от как беше новородена....

# 4 844
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 693
Трябва да премахнат всички зоо-та и да има един голям резерват, стопанисван както трябва. Или нещо комбинирано между резерват и зоологическа градина с други параметри( за животни,които не са от нашите ширини), с адекватно стопанисване, където  за животните ще се полагат грижи и ще имат наистина добри условия за живот. Среда,размери,всичко да е съобразено.Едно нещо на национално ниво, вместо във всеки по-голям град зоологическа градина. А за делфинариума и загиващите новородени делфинчета и мръсните човешки практики и дума няма да отварям. 
Мразя насилието над животни.

Общи условия

Активация на акаунт