За вкуса на миналото

  • 178 459
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 22 036
Сиренце, тук расте всичко, но не съм виждала тези портокали. Явно са специфичен сорт, който не е особено рентабилен.

# 1 036
  • Мнения: X
Още по-идиотски бяха нещата с кивито. Въпреки, че то чудесно вирее в топлите райони на България, киви у нас се появи чак 90-те. В тази връзка, да си призная един голям срам. Точно в началото на 90-те моят мъж донася киви от едно пътуване до Гърция, но не ми казва нищо, а го оставя в хладилника. В някакъв момент аз отварям хладилника, набарвам кивитата, възмущавам се как може мъжът ми да е такъв идиот да остави в хладилника явно развалени и меки и на всичко отгоре космати картофи и ги мятам в боклука. Embarassed

# 1 037
  • Мнения: 22 036
Още по-идиотски бяха нещата с кивито. Въпреки, че то чудесно вирее в топлите райони на България, киви у нас се появи чак 90-те. В тази връзка, да си призная един голям срам. Точно в началото на 90-те моят мъж донася киви от едно пътуване до Гърция, но не ми казва нищо, а го оставя в хладилника. В някакъв момент аз отварям хладилника, набарвам кивитата, възмущавам се как може мъжът ми да е такъв идиот да остави в хладилника явно развалени и меки и на всичко отгоре космати картофи и ги мятам в боклука. Embarassed

Най-странното е, че до 45 в България е имало и киви и маслини и зехтин и аспержи и артишок.

# 1 038
  • Мнения: X
За другите неща знаех. Дори сме били един от най-големите производители на аспержи в Европа, но комунистите незнайно защо ги набеждават за буржоазен зеленчук и спират отглеждането им. Но за косматите картофи, пардон, кивито нямах идея.

# 1 039
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
За другите неща знаех. Дори сме били един от най-големите производители на аспержи в Европа, но комунистите незнайно защо ги набеждават за буржоазен зеленчук и спират отглеждането им. Но за косматите картофи, пардон, кивито нямах идея.
Да и аз съм го чувала това за аспержите. Може би е от самото име, как звучи само: а-с-пер-жи, буржоазно та дрънка.
Даун, и в щатите ги няма тези портокали, но и там са по партийна линия. Или е наистина местен сорт и не си дават семената на буржоата Mr. Green

# 1 040
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
И банани според някои твърдения. Но явно не да се отглеждат, а да се внасят.
По-точно според майка ми баба ми, нейна свекърва, твърдяла, че когато баща ми бил малък, тоест 30-те години, имало банани. Някъде отделно четох, че в Турция през тези години са правени опити за отглеждане на банани. По предположение на майка ми, тъй като дядо ми като железничар е работил дълго време в близки до Турция райони (Харманли конкретно и после Симеоновград), може да са внасяли от тези турски банани. Но това са само предположения. Иначе баба ми имаше малко навик мен специално понякога да ме мята по дърветата, беше ми казала веднъж например, като я попитах на колко години е, че е на сто, но не вярвам да е мятала и майка ми.

# 1 041
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Производството на аспержи викате спрели. Ами аз не ги познавам като продукт, чувам ги тук-таме по рецепти. Вчера иначе в Кауфланд гледах и консервирани и пресни (бели). Но могат ли те, да се набъркат в голямата тенджера и да се яде от така приготвената манжа поне 2 дни? Щото от фасулите и картофите може. Та явно и това е допринесло за отпадането им, освен че са „буржуазни“ глезотии. Ето това никак не ми липсва - някой да решава вместо мен какво да ям и кое е вкусно. Те свекитата и сега пробват, ама .... Laughing

# 1 042
  • Мнения: X
Аспержите може и да не стават да се наблъскат в тенджерата с яхния, но това не е основание да се спре отглеждането им. Те и преди са отглеждани, не с цел леля Пена да ги блъсне в яхнията, за основно за износ. А износ значи пари.

# 1 043
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Абе, айде сега ще им угаждаме на гадните капиталисти. Най-вероятно партийна линия сведена от Москва.
То се оказва и че минзухари за шафран, добре виреят при нас. Както и райски ябълки и нарове, освен вече споменатите кивита и маслини. Но както казах - някой си там решава какво бива да отглежда, яде и харесва новият соц. човек и точка.

# 1 044
  • Мнения: X
А, разбира се. Нали знаеш какво е права линия? Всяка крива, успоредна на партийната линия. Laughing

# 1 045
  • Мнения: 12 666
То и АЕГ и Сингер са виреели у нас. Имам една готварска книга от някоя баба - в магазина на АЕГ на Граф Игнатиев ще намерите ... А в магазина на Милка - също.

# 1 046
  • Мнения: 5 462
Още по-идиотски бяха нещата с кивито. Въпреки, че то чудесно вирее в топлите райони на България, киви у нас се появи чак 90-те. В тази връзка, да си призная един голям срам. Точно в началото на 90-те моят мъж донася киви от едно пътуване до Гърция, но не ми казва нищо, а го оставя в хладилника. В някакъв момент аз отварям хладилника, набарвам кивитата, възмущавам се как може мъжът ми да е такъв идиот да остави в хладилника явно развалени и меки и на всичко отгоре космати картофи и ги мятам в боклука. Embarassed
Аз пък помня , че за пръв път ядох киви в края на 80 те .Може да е било 88-89 година.Със сигурност преди 90 та година беше.
Майка ми ги беше купила отнякъде , но откъде .. нямам спомен . newsm78
Майка ми винаги намираше начин да ни купи неща, които не се намираха под път и над път или пък бяха абсолютно непознати до настоящия момент за България .
Баба ми я "снабдяваше с валута " , а майка ми беше по снабдяването на  продукти . Crazy

# 1 047
  • Мнения: 5 462
За другите неща знаех. Дори сме били един от най-големите производители на аспержи в Европа, но комунистите незнайно защо ги набеждават за буржоазен зеленчук и спират отглеждането им. Но за косматите картофи, пардон, кивито нямах идея.
Да и аз съм го чувала това за аспержите. Може би е от самото име, как звучи само: а-с-пер-жи, буржоазно та дрънка.
Даун, и в щатите ги няма тези портокали, но и там са по партийна линия. Или е наистина местен сорт и не си дават семената на буржоата Mr. Green
Абсолютно вярно , четох или гледах предаване по наша тв , че до 44 година сме отглеждали и изнасяли аспержи и сме били номер 1 .После точно комунистите спират производството и износа на аспержите.
Защо сега не ги отглеждаме идея нямам .В предаването споменаваха , че климата , почвата и изобщо условията били перфектни за отглеждането на аспержи.

# 1 048
  • София
  • Мнения: 5 749
Тези портокали и аз ги помня, бяха единствените пресни плодове, които можеше да се намерят през зимата и то само в някои магазини, подозирам че само в София това  Mr. Green, но нека да кажат и от другите градове, които имат спомен. В плод и зеленчук имаше само компоти и консерви и туршии в буркан (голяма отврат, те и сега са си същите). Иначе съм се чудела - Гърция и Турция под носа ни - ние от Куба внасяме портокали - мнооого далновидно и рентабилно  Wink ама пуста политика.

братята кубинци не са искали долари, за разлика от гърците.

# 1 049
  • Мнения: 54 448
Киви се отглежда в Пловдив. Като асма е.

Общи условия

Активация на акаунт