За вкуса на миналото

  • 178 658
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 22 036
О, горещи, мазни понички, пълни с шипков мармалад......прекрасни бяха!

Аз помня онези, мазните, с миришещото сирене.
Това бяха пирожки  Simple Smile

О, да Simple Smile.

# 1 501
  • София
  • Мнения: 20 183
Пускат ги в Лидл понякога.
И на мен са ми любими.

О, значи ще следя.  Hug С удоволствие бих си припомнила вкуса от детството.

# 1 502
  • Мнения: 5 462
О, горещи, мазни понички, пълни с шипков мармалад......прекрасни бяха!

Аз помня онези, мазните, с миришещото сирене.
Това бяха пирожки  Simple Smile
Пироги , не пирожки.

# 1 503
  • Мнения: 2 111
Имаше едни дребни шоколадови топченца и отвътре бяха вафлени в кутия и ги обожавах. Сега не мога да намеря подобни топченца. 

Има едни много подобни на тези напоследък по магазините. Не помня как се казваха, нещо от сорта на "choco flips" беше. Произвеждат се в Македония, продават се в малки оранжеви пликчета. Детето много ме тормози за тях.   Simple Smile

Иначе отдавна си мечтая за "Фини млечни", ех... Crazy

# 1 504
  • SF
  • Мнения: 21 367
Чайката и родопчето бяха коренно различни.
На мен ми беше много противна Чайката, с ужасно сладък бял пълнеж.
Родопчето и сега го обожавам, с плътен шоколадов вкус и пълнеж.

Кума Лиса помня като шоколад, не марципан?

Чайката е пълна с мастика. Simple Smile Има анасонов вкус, но като не е имало нищо друго на село, освен Чайки и Лукчета, сме яли чайки и лукчета. Имаше едни масленки, които можех да ям с тонове. Имаха наситен вкус на свинска мас. Още от дете съм обичала сладкото и съм била готова да ям всякакви боклуци от сладкарницата. Пиехме боза и ядяхме толумбички. Сега не мога да си представя да се отбия в сладкарницата за 20 минути на масичката с бозичка и чинийка с 3 толумбички. Светът се променя и аз с него.

Имаше един шоколад, голям формат, лилав с необелени фъстъци на картинката. Пълен боклук, но на нас ни се струваше голяма работа. На едно море в Приморско го намерихме да се продава на едно-единствено място в ММЦ и до края на ваканцията ни - 20-дни, го бяхме изкупили. Последната седмица страдахме, че останахме и без този шоколад. Не ни харесваше много, но беше някакъв вариант - за онези времена приемлив. Бяхме деца и много ни е разбирала главата. Тогава и пуканките ни се струваха примамливи и бяхме готови да слушаме, за да получим пакетче пуканки.

# 1 505
  • Мнения: 14 705
Много добре си спомням как не харесвах доста от сладките по онова време,но ги ядях,защото в момента не е имало друго.Поне кутиите с шок.бонбони бяха по-добри от повечето шоколади на блокче,но и по-скъпи.Винаги съм мразила обикновени вафли.На един лагер изядох промишлени количества.Наоколо нямаше друго.

# 1 506
  • Мнения: 15 960
Обикновените вафли бяха меки, даже ги деляхме на слоеве и така ги ядяхме.Joy

# 1 507
  • Мнения: X
С тези вафли ми припомнихте най-голямата гадост, която съм яла. В края на 80-те, когато режимът се скапваше и кризата вече се усещаше, от гимназията ни изпратиха на бригада в едно село. Храната беше гадна, а ние- гладни тийнейджъри. В един момент, около полунощ се предадох на свирепия глад и започнах да нагъвам единствената храна, която имахме- вафли с Русенско варено. Нямахме хляб, на който да намажем русенското, та използвахме вафлите вместо филии. Sick

# 1 508
  • Мнения: 10 077
Ха, и аз само на бригада съм яла вафли.
Иначе мразех вафли и "Детска закуска". Не знам сещате ли се за тези бисквити, покрити с нещо
кафяво? Ама какво точно беше, така и не разбрах.

# 1 509
  • Мнения: 15 960
Че те и сега ги има детските закуски, даже още по-безвкусни.

# 1 510
  • Мнения: 8 544
С тези вафли ми припомнихте най-голямата гадост, която съм яла. В края на 80-те, когато режимът се скапваше и кризата вече се усещаше, от гимназията ни изпратиха на бригада в едно село. Храната беше гадна, а ние- гладни тийнейджъри. В един момент, около полунощ се предадох на свирепия глад и започнах да нагъвам единствената храна, която имахме- вафли с Русенско варено. Нямахме хляб, на който да намажем русенското, та използвахме вафлите вместо филии. Sick
Е,в тази комбинация как няма да са гадни😁

# 1 511
  • Мнения: 35 148
Липсват ми вафли Камен с халва. Продаваха и по единична бройка. Бяха тооолкова вкусни. Сега си вземам някакви с халва ама не са същите. ЕЕЕХХХХ

# 1 512
  • Мнения: 5 462
Ха, и аз само на бригада съм яла вафли.
Иначе мразех вафли и "Детска закуска". Не знам сещате ли се за тези бисквити, покрити с нещо
кафяво? Ама какво точно беше, така и не разбрах.
Мразих ги и аз детската закуска имаше сол вътре .Уж ядеш десерт , пък току хрупнеш сол.Бляккк много ми бяха гадни .
Вафлите пък имаше лицитин , от който вафлите киселееха. Sick

# 1 513
  • Мнения: 15 960
Сетих се за едни десертчета - Мозайка. Нещо меко с фъстъци из него. Продаваха ги завити с целофан.

# 1 514
  • Sofia
  • Мнения: 26 508
Триадица бяха тези десерти,много вкусни ,имаше и портокалови корички и много фъстъци,карамел и шоколад върху мек блат

Общи условия

Активация на акаунт