Тийнейджърите и парите

  • 28 403
  • 145
  •   1
Отговори
# 105
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
Аз също съм на мнението на змия.Определено виждам огромна разлика между това как и за какво харчеха на 10 и сега когато са на 14.И сумата която давам е по голяма и "размаха" с който харчат е по голям.Ако на 10 са си купували тефтерчета химикалки,фибички и подобни,сега се купуват парфюми,спирали,червила,чанти и дрехи.Поне при моите и при децата около нас е така.

# 106
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз се питам дали отминава тоя кошмар с гримовете и мазането. При моята вече взима върхови размери по моите критерии Close. Плеска се с ФДТ, а аз самата доскоро не знаех що е то. Покрай нея взех и аз да си слагам по малко, ама аз съм на 41, а тя на 16. По дяволите, какво има да маже, никога няма да е толкова млада и свежа?! Говоря й непрекъснато, а тя все повече замязва на леля-кифла.
Изливам си гнева тук, извинявам се.

# 107
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Кафе, мисля че ще премине. Поне следиш да не преминава границите на нормалната визия.
Големият ми син, ако не му купя аз дрехи, ще си ходи скъсан и опърпан и хич не обръща внимание на тез "детайли". Писнало ми е да говоря, че трябва да изглежда прилично и да е спретнат  Tired

# 108
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
Кафенце същото се случваше и при нас,при положение че и двете са с акне.Докато един ден ми кипна и изхвърлих всичко и казах че ако видя нещо друго по лицата им освен червило и спирала ще има по сериозни последствия за тях.Кротнаха се,сега ползват само козметика за акне,червила и спирали.До кога ще трае послушанието им,не знам но за сега е ок.Но определено парите за такива неща са много повече отколкото тези които давахме на 10.

# 109
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не ми е за парите (тя взе да си изкарва сама и да ги дава за тия боклуци Rolling Eyes), а за това че си съсипва кожата, която е безпроблемна и няма какво да крие и да маже. Надявам се да премине.

# 110
  • Мнения: 446
Моята дъщеря е на 14 и положението с козметиката е същото Embarassed
Купува неща, за които не съм и чувала #Crazy Няма акне, няма нищо,което да крие. След скандал за фон дьо тена, сега е минала на коректор, ами то същата работа. Като сложи и хайлайтър, вече става  Shocked
За рождени дни си подаряват с приятелките й само козметика, ама последните сенки ги изхвърлих. Кой знае от къде са ги поръчвали, нямаха ни марка, ни нищо, само черна кутия, отдалеч миришеща на гадна китайска пластмаса.
Кога ли ще събера всичко в една торба и на боклука #2gunfire

# 111
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И на мен ми иде да метна всичко в коша. Спъвам се в най-различни четки и мазила, те са буквално навсякъде. Тоя хайлайтър ми е толкова противен, че няма докъде. И аз го чух това лято за пръв път Tired. Обяснявам й, че това е вечерен грим, на дневна светлина изглежда отвратително и смешно с тия слоеве по лицето си Sick. А тя ми вика - мамо, това е нищо, ти не знаеш съученичките ми колко повече се гримират. НЕма що.

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Кафенце, не се притеснявай, не си съсипва кожата. Даже напротив. Съвременните гримове (особено ако са качествени) са с толкова подхранващи и предпазващи свойства, че само полза може да има от тях. Освен това, ако живеете в голям град въздухът е толкова мръсен, че ФДТ само предпазва кожата от праха и мръсотията, които иначе влизат в порите. Това съм го чула от не един гримьор и козметик и съм го изпитала на себе си. Така че изобщо не се притеснявай. Просто следи козметиката да е с прилично качество и да се сваля старателно преди лягане.

# 113
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Савина, да ти кажа, от време на време плахо се самоуспокоявам с този довод. Благодаря, че ми го напомни Simple Smile. Но все пак не спирам да й дудна, че прилича на леличка.

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това вече е въпрос на техника и умения. Запиши я на един курс по грим. Щом обича по-добре да го прави добре, така че да не изглежда смешно. Чудеса могат да се постигнат с грим, стига човек да знае как.

# 115
  • Мнения: 54 444
Моята само лак ползва, гримове не.
На 18 е.

# 116
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
Моята само лак ползва, гримове не.
На 18 е.
Дева за завиждане си.Опитах се да им обясня че красотата ги краси,че дори без спирала и червило са красиви..уви не успях.Но се радвам че поне за мазилата ме послушаха,макар и с по сериозно скастряне.
Само се надявам че до няколко години акнето ще отшуми,защото сега каквото и да правим си продължава.Не е в тежка степен вече но и не е от най-леките с пъпка две тук там.
Много се отклонихме от темата и да питам нещо по нея.
Колко пари давате за подарък  за рожден ден на приятели?

# 117
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Обикновено събират по 20 лева и купуват общ голям подарък, който е съгласуван с рожденика. Ако той няма специално желание, дават му събраните пари в плик. Това, последното не го одобрявам много, не бих давала пари вместо подарък на мой приятел, но за тях явно е без значение.

# 118
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
И при нас е същото,но на мен 20 лева са ми много защото на мен ми се събират 40 а те ходят много често на рождени дни.Парите в плик и аз не одобрявам но уви в повечето случаи това правят.

# 119
  • София
  • Мнения: 11 989
по 30 лева давам за рожден ден.

Общи условия

Активация на акаунт