На море в Турция - тема 47

  • 232 470
  • 823
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 315
Да ,това е невероятна оферта за този чудесен хотел .
И аз искам да разбера чрез кой оператор направихте резервации .
Дано не сте се обьркали и цената се окаже в евро. Simple Smile
Не съм объркала цената, но резервирах още ноември в края мисля, че беше . Агенцията е Травъл Сийзън, препоръчаха ми я от форума за индивидуални оферти и съм много, много доволна! На тази цена перфектна почивка ни осигуриха! Сега ви пиша от Лендс оф Легендс аквапарка, който също ни влизаше в офертата.

# 571
  • Мнения: 560
Приятна почивка Ви желая!!Наистина супер цена за този хотел
.Ще потьрся фирмата за оферта за септември . Ако не се вместя в бюджета ,за догодина на ранни го заплювам .А и включен аквапарк ,цената на който е 250 лв за семейство е супер изгодно .

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 12:35 от ivanova 1234

# 572
  • Варна
  • Мнения: 765
Другия месец ще почуваме в южна Турция/Анталия и започнах да изчиствам подробносите по пътуването. Ще пътуваме с кола по пътя Варна-Лесово-Истанбул-Анталия и моля за помощ за няколко въпроса:
1. Колко време отнема минаването през Лесово и каква е процедурата? Досега не сме били в Турция и нямам идея по тези въпроси.
2. Относно магистралите и HGS, на Лесово продават ли HGS? Ако не, къде ще е най-удобно и бързо за купуване?
3. Планът е да пътуваме през нощта, но все някъде ще трябва да спрем за почивка и дремване в колата. Така като гледам, ще е някъде след Истанбул и преди Афион, и ще е между 3 и 6 през нощта, добре е да има кафе. Имате ли идея за подходящо място?
4. И последно, как стои тъпия но важен въпрос с работното време на бензиностанциите в Турция? Питам, защото в Гърция през нощта си беше почти изключено да успееш да намериш къде да заредиш. А тук ще ни се наложи най-вероятно да зареждаме според плана. Дали има работещи през нощта бензиностанции след Истанбул и надолу по пътя за Анталия?
Благодаря за помощта.

# 573
  • Мнения: 58
Другия месец ще почуваме в южна Турция/Анталия и започнах да изчиствам подробносите по пътуването. Ще пътуваме с кола по пътя Варна-Лесово-Истанбул-Анталия и моля за помощ за няколко въпроса:
1. Колко време отнема минаването през Лесово и каква е процедурата? Досега не сме били в Турция и нямам идея по тези въпроси.
2. Относно магистралите и HGS, на Лесово продават ли HGS? Ако не, къде ще е най-удобно и бързо за купуване?
3. Планът е да пътуваме през нощта, но все някъде ще трябва да спрем за почивка и дремване в колата. Така като гледам, ще е някъде след Истанбул и преди Афион, и ще е между 3 и 6 през нощта, добре е да има кафе. Имате ли идея за подходящо място?
4. И последно, как стои тъпия но важен въпрос с работното време на бензиностанциите в Турция? Питам, защото в Гърция през нощта си беше почти изключено да успееш да намериш къде да заредиш. А тук ще ни се наложи най-вероятно да зареждаме според плана. Дали има работещи през нощта бензиностанции след Истанбул и надолу по пътя за Анталия?
Благодаря за помощта.


Привет , преди седмица се прибрахме от Анталия с кола . И на утиване и на връщане минахме през Малко Търново за около 10 - 15мин , проверяват само паспортите и багажа . HGS стикер си закупихме чак на връщане от пощата в Сиде за 50 турски лири  - следете за големи жълти табели с черен надпис ptt за упътване къде продават   . През целия път до Анталия има бензиностанции с големи паркинги за почивки . Ние зараждахме и спирахме само на Шел , работят денонощно . Дано съм била полезна .

# 574
  • Варна
  • Мнения: 765
Благодаря за съвета. През Малко Търново няма да минем, прекалено много завои има, а и по тъмно не ми се пробва. За 10-15 мин. минаване на границата звучи идеално, мислех че може да отнеме 1-2 часа. Искаха ли голям талон на автомобила, или само с малкия се минава? И ровиха ли много в багажа?
HGS, ясно, знам че може и да не се взема веднага, но се надявах да има на Лесово и да не се разправяме после. За Свиленград четох че продавали, но за Лесово и дума няма.
Това с бензиностанциите видях по картата че има много, но не ми беше ясно дали работят през нощта. Ако е така значи е идеално за пътуване през нощта. Миналата година така пътувахме за Пелопонес пак тръгнахме вечерта, редувахме се с мъжа ми да караме. Добре че той каза да заредим в Кърджали, че в Гръцко до сутринта не видяхме отворена бензиностанция, заредихме чак към 7 часа и то в голям град  Confused
По колко вървеше бензина в Турция?

# 575
  • Мнения: 58
Благодаря за съвета. През Малко Търново няма да минем, прекалено много завои има, а и по тъмно не ми се пробва. За 10-15 мин. минаване на границата звучи идеално, мислех че може да отнеме 1-2 часа. Искаха ли голям талон на автомобила, или само с малкия се минава? И ровиха ли много в багажа?
HGS, ясно, знам че може и да не се взема веднага, но се надявах да има на Лесово и да не се разправяме после. За Свиленград четох че продавали, но за Лесово и дума няма.
Това с бензиностанциите видях по картата че има много, но не ми беше ясно дали работят през нощта. Ако е така значи е идеално за пътуване през нощта. Миналата година така пътувахме за Пелопонес пак тръгнахме вечерта, редувахме се с мъжа ми да караме. Добре че той каза да заредим в Кърджали, че в Гръцко до сутринта не видяхме отворена бензиностанция, заредихме чак към 7 часа и то в голям град  Confused
По колко вървеше бензина в Турция?

Искаха само малкия талон и отвориха само единия куфар без да ровят в него , но е хубаво да имате и копие на големия талон , при закупуването на HGS го искаха  . Ние зареждахме дизел като цената му варираше от 3,70 - 4,70 турски лири а цената на бензина мисля че беше около 5 турски лири

# 576
  • Варна
  • Мнения: 765
Ясно, отбелязвам си да направя копие на големия талон. Благодаря.
Като гледам цените на горивата не са много по-различни от тукашните, а ме наплашиха че в Турция били скъпи. Май сме ги настигнали по цени  Simple Smile
Ако може още нещо да попитам, извинявам се ако става нахално. Как преминахте през Истанбул, в смисъл има ли задръствания и много време ли отнема да се премине?

# 577
  • Мнения: 3 269
И на отиване и на връщане минахме много бързо на границата /Капитана/.На отиване ни отвориха само единия куфар.На връщане само отваряне на багажник .За първи път преди качване на ферибота /Галеболу-Лапсеки/имаше полиция и всички коли се отбиваха за проверка на багажа .

# 578
  • Мнения: 58
Ясно, отбелязвам си да направя копие на големия талон. Благодаря.
Като гледам цените на горивата не са много по-различни от тукашните, а ме наплашиха че в Турция били скъпи. Май сме ги настигнали по цени  Simple Smile
Ако може още нещо да попитам, извинявам се ако става нахално. Как преминахте през Истанбул, в смисъл има ли задръствания и много време ли отнема да се премине?


И нас така ни наплашиха за горивото ама на места дизела беше по-евтин от България . На утиване за да избегнем задръстванията минахме много бързо през Истанбул след 22,30ч без проблем за повече от час . На връщане обаче попаднахме в голямо задръстване  изминахме 6км за цели цели три часа . Беше някакъв хаос , няма други уникати като турските шофьори . Ама ние сами си бяхме виновни , решихме да минем през Истанбул по светло към  18,00ч за да разгледаме Босфора  . Така , че най - доброто време за преминаване е вечер след 23,00ч

# 579
  • Варна
  • Мнения: 765
Ние планираме да минем през Истанбул около и малко след полунощ, планът ни е тръгване от Варна след работа около 19 часа, от там нататък божа работа колко ще ни отнеме минаването на Лесово и спиранията за дозареждания и кафе, оптимално около 24 часа или 01 часа ще сме в Истанбул, значи няма да има задръствания най-вероятно.

Между другото колко ви е отнело пътуването към Сиде като общо часове? Аз гледам че по карта го дава около 14-15 часа, наистина ли е толкова или да чакам изненада?

# 580
  • Мнения: 58
Ние планираме да минем през Истанбул около и малко след полунощ, планът ни е тръгване от Варна след работа около 19 часа, от там нататък божа работа колко ще ни отнеме минаването на Лесово и спиранията за дозареждания и кафе, оптимално около 24 часа или 01 часа ще сме в Истанбул, значи няма да има задръствания най-вероятно.

Между другото колко ви е отнело пътуването към Сиде като общо часове? Аз гледам че по карта го дава около 14-15 часа, наистина ли е толкова или да чакам изненада?

Като смятам от северна България до Истанбул  около 5 часа и там до Анталия около 9часа с час и половина почивка значи около 14 часа . Доста часове са но се пътува леко защото е само магистрала

# 581
  • Варна
  • Мнения: 10 527
Ние планираме да минем през Истанбул около и малко след полунощ, планът ни е тръгване от Варна след работа около 19 часа, от там нататък божа работа колко ще ни отнеме минаването на Лесово и спиранията за дозареждания и кафе, оптимално около 24 часа или 01 часа ще сме в Истанбул, значи няма да има задръствания най-вероятно.

Между другото колко ви е отнело пътуването към Сиде като общо часове? Аз гледам че по карта го дава около 14-15 часа, наистина ли е толкова или да чакам изненада?

Няма ли да ви е по-добре през Малко Търново?

# 582
  • Варна
  • Мнения: 765
Благодаря за помощта, значи съм на прав път и не си правя сметките без кръчмаря. Дано всичко да е наред и да няма проблеми с положението в Турция до тогава.
Иначе, по магистрала през нощта е идеалния вариант за пътуване, хем детето спи отзад, хем няма много движение, а и не губим цял ден само в колата. Дано да успеем да отпочинем преди тръгване и да не се налага да отработваме за да наваксваме с работата с ММ преди отпуска, както за съжаление обикновено става в БГ-то.

П.П. Малко Търново е на полупланински терен и има много завои, няма смисъл да се бавим с тях в тъмното. Отделно лятно време пътя за Бургас е едно голямо задръстване, много време се губи. Затова идеалният вариант е магистралата до Провадия и после Айтоския проход надолу до Тракия и на Ямбол директно към Лесово. Реално, като минем Айтоския по светло, след това са само прави пътища и магистрали в Турция, което е оптималния вариант.

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Привет моля за инфо за този хотел VON RESORT GOLDEN BEACH в Сиде ако някой има впечатления.

# 584
  • Мнения: 408
Приятна почивка Ви желая!!Наистина супер цена за този хотел
.Ще потьрся фирмата за оферта за септември . Ако не се вместя в бюджета ,за догодина на ранни го заплювам .А и включен аквапарк ,цената на който е 250 лв за семейство е супер изгодно .
Цената е нормална за ранни записвания. The Land of Legends се използва безплатно от гостите на всички Риксоси. Има организирани безплатни шатъли. Не виждам за какво е цялото превъзнасяне.

Общи условия

Активация на акаунт