плащате ли си изследванията

  • 5 870
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 986
 На мен ми бяха назначени изследвания за васерман,СПИН,хепатит,кръвна група,хемоглобин,урина;2 пъти съм преглеждана на ехограф-и досега не съм платила абсолютно нищо!

# 46
  • Мнения: 75
Нищо, освен по 2 лв за лаборатория.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 8 950
За лабораторни изследвания по касата - 2 лв., независимо от броя направления.
Австралийския антиген се поема от касата, но просто питайте в дадената лаборатория дали го правят по касата...по тоя случай ме бодоха два пъти.
Предишната бременост си платих и васермана и СПИН. Кръвната група си я имам от години.

# 48
  • Мнения: 105
Всеки месец си плащам ехографията на бебето.
Платила съм си биохимичния скрининг.
В месеците който не ми пускат изследвания от ЗК си плащам стандартните изследвания на кръв и урина.

# 49
  • Мнения: 236
Зависи къде правиш изследванията за кръв и урина, в някой лаборатории не се плаща, а в други плащаш за консумативи. Така поне казват, аз съм от Стара Загора в новия българо - германски център осигурените бременни не плащат нищо освен за определяне на кръвна група. В болница Ритъм за кръвна картина с направление от здравната каса ми поискаха 2 лв. за консумативи, а същото изследване в новия българо - германски център струва платено 1,50 лв. В център ЗДРАВЕ - М за изследване на урина ми взеха 1,50 лв отново с направление от здравната каса. Мисля си дали тези лаборатори не си правят каквото искат вземат пари от здравната каса и от нас пари? Така че мами от Стара Загора бъдещи и настоящи съветвам ви, ако правите изследвания да ги правите в новия българо - германски център. Не съм сигурна, но мисля че и цените им са по - ниски, ако си го правите платено изследването.

# 50
  • Мнения: 46 577
Да, но при миналата ми бременност като си носих изследването в една лаборатория ме накараха да си я платя, тогава беше 1.10 лв.

В лабораториите на всички искат, те са за консумативи, но не се плаща Потребителската такса от 1.60 лв. при гинеколог, очен, кардиолог и всички останали прегледи, които могат да се наложат при лекар  Peace

# 51
  • Мнения: 1 006
Не съм плащала.

# 52
  • Мнения: 59
До сега си правих изследванията в частна лаборатория, която работи със здравната каса и не съм плащала нищо, а днес отидох в ДКЦ  пак за изследвания и ми поискаха 1.60лв. потребителска такса. До колкото знам за здравноосигурени бременни трябва всичко да е безплатно, но май е само на думи.!!!!

# 53
  • Мнения: 566
плащам всеки път ехографа - 5 лв и изследването на урината - 1.8
незнам колко е редно, но не съм се интересувала защото цената не е фрапираща. познавам мами, които всеки път плащат по 15 лв за ехограф.

# 54
  • Мнения: 2 821
Нищо, освен по 2 лв за лаборатория.

Точно...бременните са освободени от потребителска такса, но от такса лаборатория не са.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 576
Платих си 23 лв БХС. Отделно 50 лв.  елестрокардиограма на бебето.

# 56
  • Мнения: 2 035
До момента нищо не съм плащала с изключение на 2 лв. за боцването, когато ми вземат кръв.

# 57
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
До сега нищо не съм плащала,дано да е така и до края

# 58
  • Мнения: 3 760
Платих 10 лв за кръвна група (беше преди година и мисля, че не се поемаше от касата), биохимичен скрийнинг, алфа-фетопротеин (една лаборантка ме метна, че било важно). Това е. Е -  по 2 лв за взимане на кръв (4-5-6 пъти). За друго - не.

# 59
  • Мнения: 8 242
Само по 2 лв. за взимане на "биологичен материал", както го водят  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт