Любители на кучета - тема 70!

  • 37 649
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 816
Страхотен е Макс. Моят Майки е вече на 6 месеца , ходи си на училище и му харесва . Не сме го вземали миналата седмица и чакаме с нетърпение петък след обяд да си го проберем за два дни. И се надяваме наистина да се справят с него, защото е голям бяс ( и според треньора ).

# 46
  • София
  • Мнения: 12 011
Много се радвам, че Аби е добре.
И за Еди се радвам, че има подобрение.
Макс е много готин.

Аз имам питане към хората с кастрирани кучета и по-скоро към тези, чиито кучета са кастрирани преди първото разгонване. Особено женски.
Вашите кучета клатят ли нещо - било то играчки или друго?

Моята рошла е подивяла и клати една плюшена играчка, особено когато ММ държи играчката.
Тази вечер даже лежеше на една страна и налиташе на любимото зайче. Докато взема телефона, за да снимам и тя спря.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 126
Моята никога не го е правила, нито преди, нито след кастрацията.

# 48
  • Русе
  • Мнения: 7 801
fani34, как издържате без кучето толкова време и не се ли притеснявате как се грижат за него?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 816
Ели_дечкин разбира се, че ни е мъчно за кучето. Затова много се зарадвах на Макс. Страхотен е. Бяхме в чужбина , затова не сме го вземали миналият петък. Остана там на хотел . За грижите притеснявам се, но от няколко места чухме много добри неща за треньора. Хубавото е , че той там играе с други кучета. Около  нас всички имат кучета, но са вързани в дворовете. Майки няма с кого да играе. До нас има две каракачанки, само се гледат през оградата.Само ние обикаляме улиците . Синът ми иска да го вземем още в четвъртък, но му казахме че не може да се отсъства от училище. Купили сме му нова играчка и кокалчета за дъвчене.

# 50
  • София
  • Мнения: 9 850
И Бела никога не е клатила нищо - нито преди, нито след кастрацията. Не е кастрирана преди първото разгонване.
Това клатене е признак не на разни любовни желания, а е израз на доминация, поне при кучетата.
В & С, както казах - тук ми пращат изследванията по мейла, но и се чуваме по телефона (или лично се виждаме) и ми обясняват - това е добре, това не е, и т.н. Обясняват всичко, коментираме, ако има нещо ненаред и така. Изследванията ги пращат явно с цел да можеш да ги предоставиш и на други ветеринари, в случай на нужда, също и да можеш да си следиш как му вървят изследванията на животинчето. Поне аз така си мисля.
Яйчени черупки не съм давала, но Лили си е хапвала варено яйце с черупката. Беше си го откраднала.

Да ви кажа - толкова е пусто сега, без котето... Дори кучовци усещат, че го няма вече, унили са. Лили дълго време стоя "на пост" пред вратата, за да чака да се появи, но накрая явно разбра. Балу, както обикновено, първо се втурна да проверява паничките за храна, но остана учуден, като видя, че вече няма панички на обичайното място, както и храна. На всички ни е много мъчно. Утре ще го погребем...

# 51
  • Мнения: 2 695
Аз имам питане към хората с кастрирани кучета и по-скоро към тези, чиито кучета са кастрирани преди първото разгонване. Особено женски.
Вашите кучета клатят ли нещо - било то играчки или друго?
Моята го прави и то само при мен, т.е. ползва ми крака за тази дейност  hahaha сграбчва ме с двете предни лапи и се започва.
Не си го обяснявам като доминантно поведение, защото тя много добре си знае мястото, никога не е имала каквито и да е претенции за първото място, по принцип си е дори леко страхлива това и  е остатък от живота на улицата, колкото и кратък да е бил той там. Прави го, когато е по-силно превъзбудена от дадена емоция, например след като сме се наиграли, след като се е нахранила с нещо вкусно, въобще след някаква приятна, но силна емоция.

# 52
  • София
  • Мнения: 9 850
Ето две пресни снимки от снощи на гадинките Simple Smile
Скрит текст:
Скрит текст:

# 53
  • Мнения: 3 675
Искам да ви разкажа още нещо от вчерашния разговор с ветеринара.
Аз съм давала от време на време сурово пуешко месо на Еди и моите роднини като разбраха и изпаднаха в нервна криза. Трябваше да обещая, че ще кажа на лекаря и аз му казах. Той ме попита дали съм му давала свинско и дали съм го обезпаразитявала. Казах, че сурово свинско не съм му давала и знам, че свинско не се дава. Хапчета за паразити също имам и давам. Тогава човекът каза, че няма никакъв проблем, но той не е фен на подобно хранене със сурово месо. Бил ходил на някакъв семинар на който са обсъждали, че в последно време имало бум на животни с остеопороза вследствие на BARF-ен. Аз му казах, че хората използват добавки към храната, а и твърдят, че кучето произлизало от вълкът и най доброто за него било да се храни със сурово месо също като неговият братовчед. Тогава докторът ме попита дали знам колко дълго живеят вълците и ми намекна, че ако храня кучето си все едно е вълк има опасност да не живее много дълго.

Малко Сладко Коте, много са красиви  Heart Eyes и си личи, че са добре гледани.
На първата снимка е Балу, а на втората Лили - нали? Аз все още не съм сигурна, че съм запомнила имената правилно на всички кучета, но се старая  Blush

Последна редакция: чт, 16 фев 2017, 10:48 от B & C

# 54
  • Мнения: 22 867
Цитат
Обикновено вълците живеят 6 – 9 години в диво състояние, като затворени достигат средно до 16 години. Рекордната продължителност на живота на вълк е около 20 години.

Не разбрах защо е свързал BARF с продължителността на живота на вълците? newsm78

# 55
  • София
  • Мнения: 9 850
В & С, да, точно така - Балу е белия, а Лили е кафявата.
labrex, може би защото е подобен на начина на хранене на вълците в естествената им среда. Но последно четох някъде, или май чух нещо, че вълците и кучетата имат един и същ прародител, но са се развили от него, а не както досега се е смятало - кучетата са произлезли от вълците. Не мога да си спомня обаче откъде ми се взе тази информация.

# 56
  • Мнения: 3 675
Цитат
Обикновено вълците живеят 6 – 9 години в диво състояние, като затворени достигат средно до 16 години. Рекордната продължителност на живота на вълк е около 20 години.

Не разбрах защо е свързал BARF с продължителността на живота на вълците? newsm78
Вълците ядът сурово месо, BARF e същото - дава се сурово месо. Той е убеден, че при този вид хранене се стигало до недостиг на калций и кучетата се разболявали. Разболяват се не от бактерии и глисти, а от това, че не получавали всички необходими за тях съставки. В Германия и Австрия много хора хранят кучетата си със сурово месо и наистина е възможно човекът да е прав за бумът на остеопороза. Не всеки, който дава сурово месо знае какво прави и какво да дава. В ютуб има едно младо момиче с чихуахуа, което дава сурово месо, но кучето и е малко и то не яде кокали и наистина може би може да се получи недостиг на калций.

# 57
  • Мнения: 26
благодаря за новата тема. всички показани кучовци са прекрасни много да ви радват и всички да са здрави. аз нямам никакви наблюдения за това даване на сурово месо на мен лично не ми допада не бих давала затова и не чета   как и какво се прави

# 58
  • София
  • Мнения: 1 324
Искам да ви разкажа още нещо от вчерашния разговор с ветеринара.
И аз да разкажа вчерашен разговор с ветеринар. Витамини исках да купя на моя и влизам в случаен кабинет. Казвам, че имам нужда от витамини за засилване на апетита, а той започна да ми предлага храни, произведени в Литва, клиентите му били предимно "богати хора" и си купували такива... Обяснявам му, че нямам нужда от гранули, защото имам няколко вида у нас - акана, орижен и есеншъл, а той вика "всичките, които ми изброихте до тук са нисък клас, даже под средния"... Тогава го попитах, дали той има куче и ако да, с какво го храни. Нямал. В крайна сметка разпечата чисто нов чувал с въпросната храна, премери половин кило и ми я връчи. Както и да е, отнесох се, влязох за да напиша, че похвали много храната Husse, която той не предлага. Бигълите ставали невиждано прекрасни, страхотни, уникални... Ако някой е хранил с нея ще ми е интересно да сподели.

Намерих я - Nature’s Protection, ей тази ми набута  Laughing

Последна редакция: чт, 16 фев 2017, 11:19 от кльомба

# 59
  • Мнения: 3 675
Нашият ветеринар (новият при който ходим) има куче и то през цялото време виси в кабинета.
Според мен докторът го упоява с нещо защото много спокойно ми изглежда. При ветеринара е върволица от хора придружавани от кучета и котки. Някои от кучетата бяха доста неспокойни, но това куче си седи най спокойно, гледа умно, от време на време става да се поразтъпче и пак сяда и наблюдава лудницата около него  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт