СТРАХ ОТ НАБЛИЖАВАЩО РАЖДАНЕ

  • 1 698
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всичко купих аз лично за бебето, когато бях в началото на 8-ми месец
Не обичам да разчитам на никого, няма да ми покрият нито вкуса, нито критериите, затова покупките си ги направих лично аз  Peace

# 16
  • Мнения: 2 381
Взехме всичко преди да родя.Всеки ден се сещах по нещо, правех списък и купувахме.После едва ли ще ти остане време.
Свекърва ми казваше, че не било хубаво да правим предварителни покупки  Whistling

# 17
  • Край морето
  • Мнения: 139
Честно казано съм малко суеверна Embarassed, но от гледна точка на практичност предпочетох да си подготвя нещата от първа необходимост. Е, не сме направили големите покупки кошара и количка newsm78, но сме в процес на търсене.

# 18
  • Мнения: 522
Аз си купих Всичко щом влязох в 9-тия месец.Така си бях спокойна,че като се приберем в къщи с бебчо всичко ще е ОК.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Купих всичко и сега само стоя и чакам момента Hug. Незнам дали помага но съм много по спокойна така  Peace

# 20
  • Мнения: 4 422
Купих си всичко предварително ..Дрешки сигурно имам за няколко месеца напред.. LaughingНе бих го оставила на някой това-единственото ми удоволствие в момента е да купувам бебешки неща..Пък и едва ли бих харесала това ,което др.езбират.В момента ги гладя и приготвям и моите също..Останаха ми само козметика и корито,но сме поръчали специално и го няма в момента..
Успех и леко раждане..  bouquet

# 21
  • Мнения: 11 547
Както повечето мами тук и аз бях купила по-важните неща за бебчовците-креватче,чаршафи,вана,шишета,пакет памперси за начало,малко дрешки,тъй като после винаги се подаряват много,козметика,защото мъжете са доста неориентирани.Леко раждане и не се тревожи.  bouquet

# 22
  • Мнения: 748
аз все отлагах за по-накрая и в 8 м. като започнах да пазарувам се оказа, че съвсем не е толкова забавно като се уморяваш бързо и те болят краката.. Crazy така че моят съвет е колкото по-рано си напазаруваш толкова по-добре.  Wink
а и въпреки, че почти всичко бяхме купили, бебка като тръгна 18 дни по-рано пак се наложи татито сам да купува спешно някои неща и да пере и глади вкъщи докато чака да ни изпишат.
а за болницата си приготви една чанта с най-необходимите неща,  защото като затръгваш натам хич няма да ти е до това да събираш багаж.
успех и леко раждане  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Багажа за болницата:
Личните документи + обменната карта от гинеколога който те е следил
тоалетно принадлежности
2 (поне) нощници
дамски превръзки за след раждане (те са едни огромни)
вода
тоал. хартия + салфетки
бельо
Това е на прима виста което се сещам.
А за бебето.Ние лично купихме ВСИЧКО (без количка) предварително за да не се шашак таткото.Ако не си суеверна - пазарувай - това са незабравими моменти  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 6 173
Багажа за болницата:
Личните документи + обменната карта от гинеколога който те е следил
тоалетно принадлежности
2 (поне) нощници
дамски превръзки за след раждане (те са едни огромни)
вода
тоал. хартия + салфетки
бельо
Това е на прима виста което се сещам.
А за бебето.Ние лично купихме ВСИЧКО (без количка) предварително за да не се шашак таткото.Ако не си суеверна - пазарувай - това са незабравими моменти  Hug

Освен личните документи и обменната карта от гинеколога да не се забравя и направлението за хоспитализация.
По отношение на нощниците е най-добре да се провери в болницата, в която ще се ражда. В "Св. София" в отделението с бебетата не позволяваха собствени. Сменят ги всеки ден. Може и по няколко пъти.
В зависимост от сезона е добре да има и някакъв халат.
Също така кърпи и чехли подходящи за баня.
От полза ще са подплънките за сутиен и помпата за кърма (казват, че най-подходяща за отпушване на каналите е тази тип "спринцовка", след това може да се смени с друга).

За бебето в болницата ми трябваха само памперси.
А за в къщи всичко си купихме предварително. Чудесно е сам да избираш всичко. Аз лично не можех да си представя, че някой друг ще избира дрехите или леглото и количката на детето ми. Когато се роди бебчо му подариха още много дрехи, но не знам защо повечето бяха решили, че щом е момче трябва да са сини.

Леко раждане и без притеснения   bouquet

# 25
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
   И аз съм си приготвила повечето неща. Има още за докупуване, но имам още време.Смятам да си приготвя всичко , за да не разчитам на таткото и на бабите.  Суеверието няма да ти бъде от полза след раждането на бебето. Така, че бягай по магазините Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт