Отговори
# 510
  • Sofia
  • Мнения: 722
Значи и на мен вчера приятелка ми каза, че днес щяли в пощата да дават детски. Аз я попитах според няе къде е логиката да дават два пъти в месеца детски? Тя ми разви някакви теории за приключване на фискални години и т.н. Логика в цялата история няма, защото това означава, че януари трябва да няма превод на детски. Освен това никога досега ,откакто вземам детски ,вече 13 години не са превеждали декември месец два пъти. Може би някой  се е излъгал ,че ще получи новогодишен бонус от държавата. Simple Smile

# 511
  • Бургас
  • Мнения: 212
Така е .До сега и аз не съм получавала 2 пъти.До сега е било само за майчинството така.Но прочетох една статия в която пишеше че ще изплащат майчинство и детски за януари днес... затова ми стана странно и реших да попитам.. Simple Smile

# 512
# 513
  • Мнения: 449
Здравейте,аз съм жена на 26 години. Работещо лице съм с доход 800 лева бруто (620 лева нето). Имам сключен брак с чужденец,живеещ в чужбина който няма европейски документи и чакам дете от него. Въпросът е,че той няма намерение да помага финансово в издържането на детето и се интересувам дали бих могла да получавам надбавки или някакви помощи? Проблемът е там,че ако трябва да декларирам доходите на бащата,той няма да си направи труда да вади каквито и да било документи и просто не знам какво трябва и мога да направя. Много бих се радвала,ако някой успее да ме посъветва и моля не ме съдете за избора ми,реших да родя и отгледам това дете,защото въпреки всичко то е толкова мое,колкото и негово,независимо от това какъв човек е въпросният баща.

# 514
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Здравейте, след като детето се роди, ще имате право на детски надбавки, но те са в рамките на 35-40 лв./месец (на първа страница май беше посочено точно). Няма нужда да посочвате доходите на бащата, тъй като ще отглеждате детето си сама, а не съвместно с него. Поне така аз възприемам нещата.

Като самотна майка може да имате право и на някаква социална помощ, но тук в тази тема не става въпрос за това и не знам дали някой ще може да Ви помогне (дано да има компетентни). Аз лично не съм наясно. При всички случаи, ако отидете в бюрото за социални грижи по местоживеене, ще Ви насочат на какво имате право и какви документи е необходимо да подадете.

Отделно имате право на еднократна помощ при раждане на дете (200 или 250 лв. беше). Може да подадете молба за тази помощ заедно с молбата за детските надбавки.

П.П. Сега прочетох, че имате брак. Това определено усложнява нещата. По-лесно щеше да е, ако бяхте разведени. Мисля, че трябва да направите консултация и с адвокат по бракоразводни дела. Не схващам, Вие ще живеете ли заедно, детето ще носи ли името на баща си?

Последна редакция: вт, 01 яну 2019, 19:22 от Мяуче

# 515
  • Мнения: 449
За съжаление регистрирах брака (който сключихме в Италия) за да може той да вземе виза и да дойде насам,но виза той така и не получи. Тоест той няма европейски документи с които да дойде в България,а аз пък не искам да живея при него,защото искам да съм тук в България. За името на детето,от това което чета и ми се казва явно ще трябва да е записано на негово име. А за развод ще почна да го задействам след раждането,тъй като дори и сега да почна,това с името няма как да се промени. За това реших да попитам дали поне някакви детски ще мога да получавам,тъй като бащата няма намерение явно да помага финансово

# 516
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Ми... ще трябва да докажете, че бракът е... фиктивен примерно. Или нещо такова.

# 517
  • Мнения: 449
Явно да... За мен не беше такъв,но явно за другата страна е бил Simple Smile Много благодаря за отзива все пак!

# 518
  • Мнения: X
По презумпция, дете родено до 300 дни след развода на родителите, носи името на съпруга. Бих си намерила добър адвокат, на Ваше място и не бих чакала раждането. Няма да Ви е никак лесно, но никога няма да се водите самотен родител. След като влезе в сила развода, ще може да подадете за детски надбавки. Няма да имате проблем с получаването на еднократната помощ за живородено дете.

# 519
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте искам да попитам днес ще има ли превод на детски?

# 520
  • Мнения: 21 275
В Кърджали , ЦКБ има.

# 521
  • Бургас
  • Мнения: 212
Някой от Бургас ако има да се включи Simple Smile

# 522
  • Мнения: 13 082
София район Красно село, Пощенска банка има превод.

# 523
  • Мнения: X
В Пловдив има от сутринта, ЦКБ

# 524
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Айде и аз вече имам, и то преводът е получен след 17 часа.
ПИБанк, София, община Сердика

Общи условия

Активация на акаунт