Син Кит-играта, която убива деца

  • 58 928
  • 374
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 031
Ако знаеш сямо колко си права..казвам го от страната на родител на две момчета на 18г и 10г..
Това, което е в момента, не е крйният вариант. Има накъде да се развива. Ще си намери пътя, дано да е верният.

# 76
  • Мнения: 1
То пък да имам деца и да си останат леймъри и да не ни попият техническите умения...какво като имат смартфони, нали ще ги науча "как се прави интернетът", да не потребяват като телета.

Съмнява ме дете да не прояви любопитство към истинските въпроси на техниката, ако му предложиш, ами само да цъка.

Илачът за пристрастяване е да го научиш как да бърничка, не да е юзър.

Но точно защото са пристрастени, смятам, че ще се научат за секунди защо се ползва VPN.

Забавни коментари чета тук, смешници. Simple Smile
Повечето достъпни за обикновения потребител, дори и платени VPN са на принцип: PPTP (Point-To-Point-Tunneling)..Който отдавна се слави със доста грешки, и лесен за проследяване протокол.
Дори децата ви да използват TOR Browser , пак не им гарантира никаква защита от външна намеса, има Exploit в Java на браузъра. (Не очаквам да ме разберете, поне не всички.)
Proxy верига, VPN, нищо не може да ви гарантира пълна защита в интернет.
Не се правете на много знаещи, защото една такава глупава постъпка от ваша страна, утре може да коства здравето на вашето дете, чатейки си с някой мустакат чичко, който всеки ден си разцъква в Deep Web..
Айде със здраве и не забравяйте: Защитата е просто мит!  Crossing Arms Naughty

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Мамасита е новопокръстена жена на програмист, може и да е започнала да се учи малко да програмира, та се е надъхала отвсякъде колко ги разбира нещата.

# 78
  • Мнения: 30 802
О, нека позная, едната ще е снахата, която не искаш за снаха!  Joy


Стига фантазии, доста си далеч от моя начин на мислене, не ми слагай махленски идеи в главата, няма да ги намериш там.

То пък каква е вероятността на децата от толкова игри и забавления да попаднат в т. нар. Deep Web...

И разбира се, дори някой да отдели време и да надвие технологията, то пак може детето да знае, че интернет не е цветя и маргаритки.

Едно време имаше някакви видео чатове, пълни с мръсници...бяхме около 10-годишни и веднага го разбрахме, не ни е било привлекателно и забавно. Защото с нас беше говорено и защото се бяхме научили да се гнусим от някои ситуации.

Едно е като тийн да попрекалиш с водка или да излизаш късно, съвсем друго е да откриеш Deep Web и да ти хареса там. И няма нужда да си хакер или програмист, та да знаеш какви са правилата за срещите с хора от интернет. Трябва да става въпрос за много изпуснати деца, които имат и други проблеми, но хич не ми се вярва, че нормално и ангажирано до този момент дете изведнъж ще подхване точно тоя аспект на онлайн комуникацията.

Но въпросът е, че точно с малки неща ще създадеш достатъчно пречки, та да не се стигне до цяла проблемна ситуация.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Каквото и да напиша, все едно не искаш да го разбереш (не да го приемеш, а да го разбереш). Толкова си убедена, че всичко можеш да контролираш, а децата ти със сигурност ще са два пъти по-умни и по-хитри, и по-по-най от теб, че няма никакъв смисъл да се хабя повече.

# 80
  • Мнения: 30 802
Напротив, аз мога да контролирам много малко, няколко съвсем базови неща, главно свързани с ежедневния живот. Обаче там е мистерията: с тия малки неща се постига ефект в доста по-сложни ситуации. Те децата може да са хитри, но не могат да избягат от себе си и навиците си, не могат чак толкова драматично да разчупят границите, ако вече не са били счупени или зле опазени.

Не, не разбирам тая идея, че родителят НИЩО не може да контролира, от него НИЩО не зависи, няма никакъв ефект...

Тогава защо изобщо родителстваме, ами не ги даваме в някакви колективи и което стане човек- добре.

# 81
  • София
  • Мнения: 62 595
Да съм написала някъде, че нищо не може да контролира? Само мога да ти кажа едно - само си мислим, че можем да контролираме базовите неща. Децата винаги намират начин да ни изненадат, или както се казва в една поговорка $да се изакат на метеното$. Бедна ти е фантазията на какво са способни и докъде могат да оглупеят и да забравят всичко, на което са били учени.Хитри са, но в глупостта си проявяват завидна изобретателност да сътворят глупости от невероятна величина.  Нямам намерение да разбивам илюзиите ти, то е все едно да очакваш дете на 3 да не вярва в Дядо Коледа - никакъв шанс да разбере, че Дядо Коледа няма.
Родителстваме, защото така сме устроени и така сме възпитани.

# 82
  • Мнения: 30 802
Моля те, дай примери, за да знам дали наистина е чак толкова страшно или е преувеличено.

Как ще ни изненадат, на 12 ще се сдобият с независими доходи и ще се изнесат да се издържат сами?

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Примери колкото щеш, но все още си в малкия казан, защото децата ти са малки и все още са основно под твой надзор, а първокласникът е под надзор на учителката в училище. За теб родителстването една е започнало. А ако ти трябват примери, достатъчно е да прочетеш и във форума из темите.
Като каза на 12, горе-долу тогава момичетата започват да се окифляват, а момчетата да стават агресивни. Питай майките на деца в пети, шести или седми клас, да видиш какви чудеса сътворяват.

# 84
  • на пистата
  • Мнения: 5 908
Ако знаеш сямо колко си права..казвам го от страната на родител на две момчета на 18г и 10г..
Това, което е в момента, не е крйният вариант. Има накъде да се развива. Ще си намери пътя, дано да е верният.
Надявам се да е верният,виждам,че и на 18г още мисли като дете.Опитва се да е възрастен,но не става.Онзи ден ми сервира,че иска да се изнесе и стана една из нас Sad Обаче снощи се отива да отвори един буркан и не може сам и си мърмори-аз един буркат  не мога да отворя,сам ще живея Simple Smile
Снощи пък спах при малкия,защото страшно много се беше изплашил като е прочел за тази игра.И между другото не е намерил сам той а някакво дете в парка му казало и показало статиите.Така се беше изплашил...

# 85
  • Мнения: 30 802
Досега най-страшното е било в СО, бременна на 17. Друго страшно не съм прочитала. Нито пък смятам т. нар. "кифлеене" за страхотия, едно време баба ми му викаше "момее се" и нямаше дуднене за това, смяташе се за нормално едно момиче да почне да тества женски стил.

Каква агресия, нали само цъкат по телефони и таблети...

Май истинската история е паниката около играта, а самата игра може да се окаже фейк нюз.

Това "дете" на 18 след няколко месеца няма ли да замине студент в друг град или държава?

# 86
  • Мнения: 2 718
Андариел, контролът 24/7 е невъзможен, но създаването на основа от знания и умения за лична безопасност е възможно и задължително. Разбира се, не може да се избегнат всички опасности, но ние не слагаме на децата брони и защитни полета, когато ще пресичат улицата и да оцелеят, ако ги блъсне кола /защото е невъзможно да контролираш средата/, а ги учим как да пресичат безопасно, т.е. контролираш отношението към средата.
Моят син е на 16, така че имам опит с големи деца и мога да се изкажа. Уча го, откакто се е родил. Не съм започнала на 10-12-14. В този период той вече имаше база, от периода, в който е приемал всичко за безусловен императив и сега не мисли по тези въпроси. Принуда се прилага при децата до 6-7 годишна възраст- след това залагаш на доверие и взаимно уважение.

# 87
  • на пистата
  • Мнения: 5 908
Досега най-страшното е било в СО, бременна на 17. Друго страшно не съм прочитала. Нито пък смятам т. нар. "кифлеене" за страхотия, едно време баба ми му викаше "момее се" и нямаше дуднене за това, смяташе се за нормално едно момиче да почне да тества женски стил.

Каква агресия, нали само цъкат по телефони и таблети...

Май истинската история е паниката около играта, а самата игра може да се окаже фейк нюз.

Това "дете" на 18 след няколко месеца няма ли да замине студент в друг град или държава?
Това дете на 18 ще завърши след година и половина

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Диана, знаеш, че при пуберите е достатъчно нещо малко, и да превъртят. И родителите на стъпилите накриво деца $от добри семейства, отличници, състезатели...$ са вярвали, че няма как точно техните деца могат да $направят това$. Да не би нашите родители да са знаели всичко за нас? Добре, че не са знаели, защото сигурно са щели да се побъркат. Възрастни хора правят невероятни простотии, дето ужким са зрели, самостоятелни, а какво да очакваме за пуберите?
Доверието и взаимното уважение е до момента на простотията. Нататък е драма.

# 89
  • Мнения: 2 718
Диана, знаеш, че при пуберите е достатъчно нещо малко, и да превъртят. И родителите на стъпилите накриво деца $от добри семейства, отличници, състезатели...$ са вярвали, че няма как точно техните деца могат да $направят това$. Да не би нашите родители да са знаели всичко за нас? Добре, че не са знаели, защото сигурно са щели да се побъркат. Възрастни хора правят невероятни простотии, дето ужким са зрели, самостоятелни, а какво да очакваме за пуберите?
Доверието и взаимното уважение е до момента на простотията. Нататък е драма.
никой не е застрахован от простотии- даже аз и ти лично и собственоръчно можем да се омажем в някоя каша. Риска може да бъде само редуциран в известна степен и по-голям шанс това да се случи, е когато има комуникация с децата и когато има взаимно доверие. Всеки може да се удави при корабокрушение,и не можем да предотвратим корабокрушението, но научените да плуват имат една идея по-добър шанс за оцеляване- това е и нашата работа като родители.

Общи условия

Активация на акаунт