Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 418
  • 933
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 232
Здравейте!
Не мога да проумея защо текущата възможност е 40 дечица, а за следващото класиране местата са общо 11? За какво пазят останалите 29 места?  Rolling Eyes

# 106
  • Мнения: 1 932
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.
А случайно да знаете какъв документ трябва да се представи? Дали само амбулаторния лист от дерматолога или трябва и нещо друго?

С дерматит няма да ви приемат по т. 2.2.4. Никъде в системата не се отбелязва. Кандидатствате по стандартния ред.

# 107
  • Мнения: 3 191
При обявени 2 свободни места и 5 деца с по 9.1т за първа яслена група как се избира кое дете да влезе?

# 108
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте, сега ще има ли междинни класирания като вече са отворили генералното класиране за септември? Ние искаме сега да преместим детето в друга ясла, но как да кандидатстваме за междинно класиране?

# 109
  • Мнения: 330
При обявени 2 свободни места и 5 деца с по 9.1т за първа яслена група как се избира кое дете да влезе?
Тегли се жребий. На всяко дете от граничната група (децата с еднакъв брой точки, за част от които има места, за част няма) му се присвоява случайно число. Влизат тези, които са с по-малки случайни числа. Случайните числа важат само за едно класиране. Ако трябва, за друго класиране се теглят нови.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 17:52 от татко Ники

# 110
  • София
  • Мнения: 8 678
При обявени 2 свободни места и 5 деца с по 9.1т за първа яслена група как се избира кое дете да влезе?
Тегли се жребий, лотария  Grinning

# 111
  • Мнения: 415
И аз да питам-защо едно дете го има и редиците по социален критерии и в тези по общ критерии?Не трябва ли да кандидатства само по единия???

# 112
  • Мнения: 3 191
Уффф, ще изкарам още едно "вишу" докато евентуално запиша детето на ясла  ooooh!

# 113
  • Мнения: 2 769
Уффф, ще изкарам още едно "вишу" докато евентуално запиша детето на ясла  ooooh!

Направо магистратура.
Въпрос: Хубаво си подреждаш кандидатурите, можеш да сменяш места, ок.
Обаче никъде няма опция SAVE, демек, мога да си преподреждам, махам кандидатури до последно и да разчитам, че системата 'кат се заключи ще отрази последното ми подреждане преди да хлопне мандалото?

# 114
  • София
  • Мнения: 465
Цитат
Въпрос: Хубаво си подреждаш кандидатурите, можеш да сменяш места, ок.
Обаче никъде няма опция SAVE, демек, мога да си преподреждам, махам кандидатури до последно и да разчитам, че системата 'кат се заключи ще отрази последното ми подреждане преди да хлопне мандалото?

Да, заключват системата на 12.05.2017г в 18 часа и последното, което е заявено, това е. До тогава може да се сменят милион пъти, няма да се отрази на окончателното желание.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 18:26 от princessd

# 115
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.
А случайно да знаете какъв документ трябва да се представи? Дали само амбулаторния лист от дерматолога или трябва и нещо друго?

С дерматит няма да ви приемат по т. 2.2.4. Никъде в системата не се отбелязва. Кандидатствате по стандартния ред.


Дерматита е хронично заболяване,защо смятате че няма да ни приемат по т.2.2.4.?

# 116
  • Мнения: 330
И аз да питам-защо едно дете го има и редиците по социален критерии и в тези по общ критерии?Не трябва ли да кандидатства само по единия???
Доколкото съм чел предишните теми, това е компромисен вариант, за да имат повече шансове за децата, които нямат точки по социални критерии. Местата за социални критерии в първото класиране са ограничени. В противен случай децата щяха да са на една опашка и нямаше да останат места за децата, които нямат точки по социални критерии.
Разделянето на 2 опашки е само на първото класиране. На следващите класирания опашката е една, като децата по социални критерии са с точките си за социални критерии, т.е. обикновено имат сериозно предимство пред останалите.

# 117
  • Мнения: 151
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.
А случайно да знаете какъв документ трябва да се представи? Дали само амбулаторния лист от дерматолога или трябва и нещо друго?

С дерматит няма да ви приемат по т. 2.2.4. Никъде в системата не се отбелязва. Кандидатствате по стандартния ред.


нас с ТЕЛК не ни приеха по тази точка и си кандидаствахме по общия ред. Тази точка е за влизане по "втория начин" няма яснота и прозрачност кой, кога и защо приемат по тази точка. За дерматити до колкото знам се представя ЛКК, който издава личния лекар. Успех в кандидастването!

# 118
  • Мнения: 330
Аз само да кажа, че т.2.2.4 от Правилата всъщност вече е чл. 7, ал. 5 от НАРЕДБА ЗА ПРИЕМ НА ДЕЦА В ОБЩИНСКИТЕ ДЕТСКИ ГРАДИНИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА http://kg.sofia.bg/isodz/files/38eb615e6f4346ca92b7ab81c28a1a61, но както и да я кръстят, приемът по нея остава дяволски  Twisted Evil непрозрачен.

# 119
  • София
  • Мнения: 465
И аз да питам-защо едно дете го има и редиците по социален критерии и в тези по общ критерии?Не трябва ли да кандидатства само по единия???
Доколкото съм чел предишните теми, това е компромисен вариант, за да имат повече шансове за децата, които нямат точки по социални критерии. Местата за социални критерии в първото класиране са ограничени. В противен случай децата щяха да са на една опашка и нямаше да останат места за децата, които нямат точки по социални критерии.
Разделянето на 2 опашки е само на първото класиране. На следващите класирания опашката е една, като децата по социални критерии са с точките си за социални критерии, т.е. обикновено имат сериозно предимство пред останалите.

Е, как ги запазват? На общата опашка, след първото класиране, са по общи критерии.

Общи условия

Активация на акаунт