Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 425
  • 933
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 43
Здравейте!
Аз извадих удостоверение за настоящ адрес миналия май преди класирането и не ни приеха. 2,50 лв. на вятъра. Мисля, че не е нужно да е преди класиране, защото в удостоверението си пише от коя дата живеете на дадения адрес.
На малката смених яслата с такава по-близка до нас в нашия район, че ни приеха на последното междинно класиране. Занесох удостоверението от май месец и беше прието.

Искам да ви попитам за съвет или ако не е за тук въпроса къде да го задам. При отписването от старата ясла ми поискаха половин такса така било по някоя си точка. Малката там е от 1.02-17.02. Към кой да си задам въпроса Защо трябва да плащам повече като малката няма и един ден прекъсване на 20.02 си беше на новата ясла. В общината ли да отида или в мин. на здравеопазването някой който отговаря за таксите за ясли. Още не съм ги платила искат ми ги до 10.03. Мога да махна с ръка и да кажа не ми се разправя, но мисля, че има недомислица в това. На новата ясла си дължим до края на месеца такса 20.02-28.02.

# 316
  • София
  • Мнения: 8 940
Скрит текст:
Здравейте!
Аз извадих удостоверение за настоящ адрес миналия май преди класирането и не ни приеха. 2,50 лв. на вятъра. Мисля, че не е нужно да е преди класиране, защото в удостоверението си пише от коя дата живеете на дадения адрес.
На малката смених яслата с такава по-близка до нас в нашия район, че ни приеха на последното междинно класиране. Занесох удостоверението от май месец и беше прието.

Искам да ви попитам за съвет или ако не е за тук въпроса къде да го задам. При отписването от старата ясла ми поискаха половин такса така било по някоя си точка. Малката там е от 1.02-17.02. Към кой да си задам въпроса Защо трябва да плащам повече като малката няма и един ден прекъсване на 20.02 си беше на новата ясла. В общината ли да отида или в мин. на здравеопазването някой който отговаря за таксите за ясли. Още не съм ги платила искат ми ги до 10.03. Мога да махна с ръка и да кажа не ми се разправя, но мисля, че има недомислица в това. На новата ясла си дължим до края на месеца такса 20.02-28.02.
От Наредбата за определяне на местни такси и цени на услуги:
Чл. 40. (1) (изм. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010) В детските градини/ясли посещението на децата може да бъде прекъсвано и подновявано с предварително писмено уведомяване от родителите/настойниците в рамките на общо 30 (тридесет) работни дни от 15 септември на текущата година до 31 май на следващата година. За времето, през което детето не е посещавало детска градина/ясла, не се заплаща такса. В подготвителните групи се допуска отсъствие само по уважителни причини.
(2) (изм. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010; изм. с Решение № 313 по Протокол № 19 от 28.06.2012) Не се заплаща такса за времето, в което детската ясла, детската градина или отделна група в тях не работи поради аварии, ремонти, карантини и други обективни причини. Когато в детските заведения се провеждат санитарно-хигиенни дейности, включително от 01 юни до 15 септември, както и ваканциите, определени със заповед на министъра на Министерството на образованието, младежта и науката за съответната учебна година, родителят/настойникът подава заявление за времето, през което детето ще посещава детското заведение и заплаща такса за заявените дни.
(3) Не се заплаща такса при отсъствие на дете поради заболяване, удостоверено с медицински документ.
(4) (изм. и доп. с Решение № 249 по Протокол № 105 от 12.04.2007; доп. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010) Месечната такса намалена при условията на ал. 1 или ал. 3 не може да бъде по-ниска от 50 на сто от размера, определен с  настоящата наредба и има характер на абонамент.

# 317
  • София
  • Мнения: 465
Здравейте!
Аз извадих удостоверение за настоящ адрес миналия май преди класирането и не ни приеха. 2,50 лв. на вятъра. Мисля, че не е нужно да е преди класиране, защото в удостоверението си пише от коя дата живеете на дадения адрес.
На малката смених яслата с такава по-близка до нас в нашия район, че ни приеха на последното междинно класиране. Занесох удостоверението от май месец и беше прието.

Искам да ви попитам за съвет или ако не е за тук въпроса къде да го задам. При отписването от старата ясла ми поискаха половин такса така било по някоя си точка. Малката там е от 1.02-17.02. Към кой да си задам въпроса Защо трябва да плащам повече като малката няма и един ден прекъсване на 20.02 си беше на новата ясла. В общината ли да отида или в мин. на здравеопазването някой който отговаря за таксите за ясли. Още не съм ги платила искат ми ги до 10.03. Мога да махна с ръка и да кажа не ми се разправя, но мисля, че има недомислица в това. На новата ясла си дължим до края на месеца такса 20.02-28.02.

Ей това не го разбирам. Как преди класиране приемат на доверие, че и дават точки за това, което някой е решил да попълни в кандидатурата на детето си. 

# 318
  • Мнения: 13 945
Вероятно има санкции за попълване на неверни данни.

# 319
  • Мнения: 43
Анна благодаря ти. Според теб правилно ли ми търсят тези пари от старата ясла? Аз трябва да платя 50 на сто абонамент в старата ясла и отделно за дните до края на месеца в новата ясла. 

# 320
  • София
  • Мнения: 4 143
Анна благодаря ти. Според теб правилно ли ми търсят тези пари от старата ясла? Аз трябва да платя 50 на сто абонамент в старата ясла и отделно за дните до края на месеца в новата ясла. 

Да така е. Детето може да е ходило и 2 дни, но се заплаща половината такса.

# 321
  • София
  • Мнения: 8 940
Анна благодаря ти. Според теб правилно ли ми търсят тези пари от старата ясла? Аз трябва да платя 50 на сто абонамент в старата ясла и отделно за дните до края на месеца в новата ясла. 

Да така е. Детето може да е ходило и 2 дни, но се заплаща половината такса.
И на двете места ще платите по половин такса.

# 322
  • Мнения: 415
Да попитам може ли едно дете да бъде прието в две ДГ на едно класиране?Извинявам се ако вече е отговорено на въпроса.

# 323
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
Да попитам може ли едно дете да бъде прието в две ДГ на едно класиране?Извинявам се ако вече е отговорено на въпроса.
През системата не. По т. 2.2.4, ако подадете в повече от една ДГ - да.

# 324
  • Мнения: 43
Благодаря ви мили дами!
 Излиза, че ако си беше изкарала целия февруари на старата ясла плащам 15лв. <10 присъствия и 10 с мед. бележка> и от 1.03 на чисто в новата ясла. А сега имам едни 15лв. отгоре мисля, че е некоректно, но здраве да е нямам времето да се разправям. На който му предстои местене да си го има в предвид.

Искам да благодаря на всички, които споделят опита си в кандидатстването. Научих много от вас. И да кажа на начинаещите изчетох всички теми и не ми беше нужно да задам и един въпрос. Чета от 2011год. темата  всичко е казано и то по няколко пъти.
Успех на всички на 12.05!

# 325
  • София
  • Мнения: 8 940
Благодаря ви мили дами!
 Излиза, че ако си беше изкарала целия февруари на старата ясла плащам 15лв. <10 присъствия и 10 с мед. бележка> и от 1.03 на чисто в новата ясла. А сега имам едни 15лв. отгоре мисля, че е некоректно, но здраве да е нямам времето да се разправям. На който му предстои местене да си го има в предвид.

Искам да благодаря на всички, които споделят опита си в кандидатстването. Научих много от вас. И да кажа на начинаещите изчетох всички теми и не ми беше нужно да задам и един въпрос. Чета от 2011год. темата  всичко е казано и то по няколко пъти.
Успех на всички на 12.05!
Ако си бяхте изкарали целият февруари на старата ясла щяхте да платите само 30 лв., защото това е минимумът. А така хващате два абонамента във всяка от яслите.

# 326
  • Мнения: 43
Здравей Анна! Таксата ни е 30 лв. заради баткото, а когато има присъствие половината месец или по малко от половината таксата е 15лв. това е минимума на второ дете.

# 327
  • София
  • Мнения: 8 940
Здравей Анна! Таксата ни е 30 лв. заради баткото, а когато има присъствие половината месец или по малко от половината таксата е 15лв. това е минимума на второ дете.
Да, това за наличието на второ дете не го знаех.  bouquet

# 328
  • Мнения: 43
Анна - smile3525 Успех на приема на всички! Аз приключих с градините сега за училището започвам да чета. Ако мога да помагам с нещо съм насреща!

# 329
  • София
  • Мнения: 2 645
След разговор с директор на детско заведение- 3 точки за постоянен + 1 точка за постоянен/ настоящ се дават в случай, че адресите съвпадат. Ако постоянния(по лична карта, в София) е различен от този на който действително живее семейството, но сте се възползвали от допълнителната точка, директорът на градината в която сте приети има пълното право да откаже записване.

Последна редакция: ср, 08 мар 2017, 15:24 от BettyBoop

Общи условия

Активация на акаунт