Какви препарати ползвате в домакинството си

  • 10 536
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Сега чистих една ужасно замърсена фурничка и се вдъхнових да ви попитам вие какви препарати ползвате в домакинството си, обичате ли да имате препарат за всичко и изобщо освен вода, какво друго ползвате за почистване.
Аз самата съм май вманиечена по препаратите, да имам от всичко, да опитам всичко ново.
За сега обаче си имам фаворити, Циф или Бинго за замърсени тигани, тави и пластмасови изделия (измива прекрасно мазнината).
Цилит за мивката, печката и кранчетата.
Бинго розов за измиване на подовете, страхотно ароматизира къщата.
Анитра за тоалетната, както и ароматизатор за WC
Пронто антистатик за прах, страхотен е!
Мистър Пропър, специално за фаянс и баня.
До тук ще спра, че вече стана много, но това са само част от препаратите, които ползвам.
Сега сте вие наред!

Последна редакция: нд, 30 апр 2006, 21:28 от marulka_s

# 1
  • Мнения: 648
За подовете и барплота и мивката- мистър Пропър Peace
За банята, специалния препарат за същата пак на Пропър-а Hug
Ползвам Циф, Доместос, а за печката(обикновена), най- добре ми почиства Зебра-та Sick

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
В последните две страници на Дом и семейство има поне пет теми, в които някой пита кое с какво да изчисти... Много от форумците са дали мнения там... Що не попрочетете повече какво са писали другите...

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
В последните две страници на Дом и семейство има поне пет теми, в които някой пита кое с какво да изчисти... Много от форумците са дали мнения там... Що не попрочетете повече какво са писали другите...

Хм, съжалявам, ако съм повторила някоя тема. Благодаря за назидателния постиг.  Sad
Модераторите, ако преценят да изтрият темата, ако на теб не ти харесва пък, просто не пиши по нея и не я чети, съжлявам още веднъж. Аз не питам кое с какво да изчистя, а кой какво ползва и предпочита, проучване го наречи както искаш, има нови и нови препарати и човек се учи постоянно. Една домакия не може да знае всичко и обменяйки опит с останалите открива нови неща.

# 4
  • Мнения: 2 196
В къщи имаме май повече препарати, отколкото са ни нужни,защото имаме магазини за препарати и обикновенно когато излезе нов продукт на някоя фирма нямам търпение да го пробвам.Но фаворити са ми :
    Меглио - за цялата кухня/и не само/
    Амоника/ароматизиран домакински амоняк/ - шкафове,прозорци ,дограма и др.
    Фаворит - за фурни и скари
    Бингосил фреш/розов и червен/ - за пода
    Сано бон - ароматизатор за тоалетни. Peace

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
За прах-ПРОНТО!
За тоалетна чиния-кислол-старо  и изпитано,а след това Доместос
За банята-малко съм консерва,но от професионалната белина по-хубава за мен няма,ЦИФ за баня или мистър Пропър
За коридорите за теракота-Анита
За стъклени повърхности,монитори и екран на тв ПРОНТО за стъкло
Ами за сега накратко е това,но има и други които ползвам

# 6
  • Мнения: 1 925
Явно през почивните дне сме на вълна пролетно и по-основно почистване  Peace
За тоалетната и мивката в банята - Доместос и Бреф
За пода в кухнята и коридора - Мистър Пропър
За стъкла - Форте
За миене на чинии( което вече няма да ни се налага  Mr. Green ) веро Палмолив с балсам - няма по-добро  Peace
Останалите препарати, които ползваме за какво ли не - Цилит Бенг, фенове сме на новия Циф. Като цяло мъжът ми е фен на всякакви препарати с пръскало и купува всичко ново, но за сега фаворит и Циф
  Peace

# 7
  • Мнения: 364
фрош с лимон за всичко много замърсено; фрош, фея или медикс за чинии; анитра за WC-то, бингосил или форте за прозорци - това е част от химията вкъщи....... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 930
За паректа в стаите- Пронто,
за теракота- Мр. Пропър-синия,
За прах-Пронто,
за WC- Доместос,
за плота, мивката, печката- Циф
за съдове-Пур-зеления,
май това е  newsm78

# 9
  • Мнения: 5 228
Баня - Доместос;
Паркет - Мелио за дърво;
Плочки - Фрош универсален;
Загоряло - Медикс;
Прозорци - Фрош;
Чинии - Фрош.

# 10
  • Мнения: 1 210
Мазнини всякакви - фурна, печка или мазни изпарения по аспиратора - MEGLIO
За керамичния плот на печката - DOMAL
Баня - Медикс за фаянс
Тоалетна - Медикс за тоалетна зелен
Прозорци - Медикс пръскалка или ако е кампанийното пролетно или есенно почистване - разтворен в топла вода Мистър Пропър - зелен
Теракота, Ламинат - Мистър Пропър - зелен
За мивката - от време на време CIF иначе си ползват Pur, който е и за чиниите
За чиниите - Pur
За миялната - прах Calgonit, гланц Somat/Calgonit, соли - Nit
За пералнята - PERSIL SENSITIVE, Semana Sensitive - много рядко, ACE - също много рядко,
За прах - само влажен парцал

# 11
  • Мнения: 5 299
Ами да препаратоманиа4ка съм Mr. Green
_за пода ползвам белина(специална) и препарат за теракот
_за пе4ката съЩо отделен препарат
_за мивката, препарат за алуминиево покритие или неЩо такова беШе
_за банята
_за тоалетната(гел)

И т.н и т.н Grinning

# 12
  • Мнения: 7 112
Голям фен на Медикс съм. Май съм ползвала всички "модификации", които са произвели.
+белина.
И Пронто, за да си правя ламината пързалка  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 39 771
Циф, Пропър, Доместос, и т.н.
За фурната - Апта.

# 14
  • Мнения: 649
Голям фен на Медикс съм. Май съм ползвала всички "модификации", които са произвели.
+белина.
И Пронто, за да си правя ламината пързалка  Mr. Green

малко ще се отклоня от темата, но как почиствате ламината си? След прахосмукачката аз минавам с разтвор  Пронто за ламинат и го оставям да изсъхне, но не съм много доволна от резултата newsm78

# 15
  • Мнения: 7 112
Пронтото го лъскам с една тениска на мъж ми за пързалящ ефект.  Mr. Green
Действа  Wink
След прахосмукачката аз минавам с разтвор  Пронто за ламинат и го оставям да изсъхне, но не съм много доволна от резултата newsm78

# 16
  • Мнения: 513
Аз ще ви предложа нещо ново и различно- чували ли сте за универсалния L.O.C. - на фирмата Amwаy. Той чисти почти всичко само дето за печките има друг LOC специално за печки.Универсалния LOC - чисти : теракот, фаянс, прозорци , стъкла на автомобили, за боядисани повърхности, за измиване на подове и врати, на хладилници и фризери, отстраняване на петна за пране на бели тъкани, миене на съдове в миялна машина, измиване на четки от боя, петна от вода и сняг върху обувки, почистване на петна понеръждаема стомана почистване на златни и сребърни накити, като шампоан за кучета, подхранване на ратения за съхраняване на цветя   във вода премахване на херпес. Всичко това само с един препарат- как ви се струва и той е концентрат и се разрежда и можете даго ползвате от10 -12месеца. newsm68

# 17
  • Мнения: 7 112
Цитат
Всичко това само с един препарат- как ви се струва и той е концентрат и се разрежда и можете даго ползвате от10 -12месеца.

Като репертоар на рекламен агент. Без лоши чувства
  bouquet

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Използвам домашен сапун, разтвор от оцет, сода за хляб..........С тези" препарати" почиствам ВСИЧКО

# 19
Neli VB,откьде може да се купи този супер препарат и колко пари струва.

# 20
  • Мнения: 3 248
Какви ли не! Crazy
- Доместос
- Фрош (беро, препарат за под, за прозорци)
- Пронто
- Бреф
- Медикс
- Мельо
- Циф

Само за тези се сещам в момента, но като знам на какво ми прилича шкафът с препарати - имам поне още 5-6 препарата! ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 530
Белина "Роса"- гел, Meglio,Медикс за тоалетна - ухание на бор,отново Медикс за техниката,Медикс за дърво.Не правя реклама, просто е достатъчно добър и евтин препарат.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 380
ползвам и Amway препарати(включително и LOC-а) но не мога  без мр.пропър !  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 399
ползвам и Amway препарати(включително и LOC-а)
И аз така!

С риск да съм досадна, моля кажете специално за душ-кабина какво използвате.  Meglio дали става, не съм го пробвала

# 24
  • Мнения: 513
Neli VB,откьде може да се купи този супер препарат и колко пари струва.
Само чрез дистрибутори на Аmway, поразпитай за такива /  между другото от къде си /. Цената му е 20,00лв за 1 литър. - Универсален LOC. Това е концентрат който се разрежда взависимост от целта за която ти е нужен. например за прозорци - 3-5 капки в 0,500 мл вода, за фаянс  и теракот 1 част LOC 8 част вода и т.н. ще ти обясня ,ако решиш да го ползваш.
Ако не откриеш ми се обади по ICQ 276-001-302 да ти осигуря доставка, в цената влиза и доставката до дома .

# 25
  • Мнения: 399
Neli VB, ако за мене пишеш за Лок, имам го. Ама нещо не ми харесва много за душ кабината - трябва да се търка. Пък аз искам да пръсна и после само да изплакна - мързеливичка съм  Embarassed.
А иначе от продуктите на Амуей съм супер доволна.

# 26
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз ще ви предложа нещо ново и различно- чували ли сте за универсалния L.O.C. - на фирмата Amwаy. Той чисти почти всичко само дето за печките има друг LOC специално за печки.Универсалния LOC - чисти : теракот, фаянс, прозорци , стъкла на автомобили, за боядисани повърхности, за измиване на подове и врати, на хладилници и фризери, отстраняване на петна за пране на бели тъкани, миене на съдове в миялна машина, измиване на четки от боя, петна от вода и сняг върху обувки, почистване на петна понеръждаема стомана почистване на златни и сребърни накити, като шампоан за кучета, подхранване на ратения за съхраняване на цветя   във вода премахване на херпес. Всичко това само с един препарат- как ви се струва и той е концентрат и се разрежда и можете даго ползвате от10 -12месеца. newsm68

Нито LOC е нов препарат, нито Amwаy е нова за българския пазар фирма. Купувала съм препарата преди 100 г от дистрибутор. Не го ползвам вече. Чисти не само печки , ами и всички възможни надписи по печката марка, цифри за градусите. ВСИЧКО ! Не са проблем за ЛОК-а. Joy Откакто смених печката, не го ползвам, все пак искам да си виждам цифрите по нея.

 А иначе за кухнята ползвам Медикс,Меглио и разни флакони за фурната.
За банята-Цилит
Другите  за тоалетната, за пода, за дърво-ги сменям постоянно.

# 27
  • Мнения: 19
от скоро ползвам едни немски препарати за абсолуто всичко с изключение на wc и печкта отгоре  Laughing много съм доволна от тях

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Малко извън темата, но във връзка с препарата LOC. Това, което искам да кажа за него е, че освен за почистване може да се изпозва за рани - намазва се раната с него и той саздава един защитен слой, който помага да се образува много бързо коричка. На сина ми така преди 6 години, след като един месец не можехме да затворим една сериозна рана (с размери 2см на 3см) на крачето с две намазвания на ЛОК се покри с филм и направи коричка за отрицателно време, а преди това се измазаха и изпръскаха какви ле не работи, кои от аптеката, кои от бабини приказки. Сега ЛОК за почистване може да нямам, но в едно шишенце в аптечката съм си оставила задължително да има за рани.

# 29
  • Мнения: 513
Аз ще ви предложа нещо ново и различно- чували ли сте за универсалния L.O.C. - на фирмата Amwаy. Той чисти почти всичко само дето за печките има друг LOC специално за печки.Универсалния LOC - чисти : теракот, фаянс, прозорци , стъкла на автомобили, за боядисани повърхности, за измиване на подове и врати, на хладилници и фризери, отстраняване на петна за пране на бели тъкани, миене на съдове в миялна машина, измиване на четки от боя, петна от вода и сняг върху обувки, почистване на петна понеръждаема стомана почистване на златни и сребърни накити, като шампоан за кучета, подхранване на ратения за съхраняване на цветя   във вода премахване на херпес. Всичко това само с един препарат- как ви се струва и той е концентрат и се разрежда и можете даго ползвате от10 -12месеца. newsm68

Нито LOC е нов препарат, нито Amwаy е нова за българския пазар фирма. Купувала съм препарата преди 100 г от дистрибутор. Не го ползвам вече. Чисти не само печки , ами и всички възможни надписи по печката марка, цифри за градусите. ВСИЧКО ! Не са проблем за ЛОК-а. Joy Откакто смених печката, не го ползвам, все пак искам да си виждам цифрите по нея.

 А иначе за кухнята ползвам Медикс,Меглио и разни флакони за фурната.
За банята-Цилит
Другите  за тоалетната, за пода, за дърво-ги сменям постоянно.
newsm12
Да LOC не е новост, но и Amway не е от сто години. Що се отнася до това че :"Чисти не само печки , ами и всички възможни надписи по печката марка, цифри за градусите. ВСИЧКО ! Не са проблем за ЛОК-а. " Той съвсем не е виновен , че не си обърнала внимание /или който ти го е продал/ че работиш с концентрат който се разрежда в определено съотношение взависимост от това за какво се ползва. Това мисля, че не е за пренебрегване!!! А от там идва и бедата ти  - да ти изтрие всичко.   smile3555 tooth

# 30
  • Мнения: 513
Neli VB, ако за мене пишеш за Лок, имам го. Ама нещо не ми харесва много за душ кабината - трябва да се търка. Пък аз искам да пръсна и после само да изплакна - мързеливичка съм  Embarassed.
А иначе от продуктите на Амуей съм супер доволна.
Ами има лесно- намажи с него, но изчакай 20-30 минути пък тогава сливай и пак ми се обади / трябва да се понакипне, а не само с него да търкаш и да го миеш веднага/

# 31
  • Мнения: 513
Малко извън темата, но във връзка с препарата LOC. Това, което искам да кажа за него е, че освен за почистване може да се изпозва за рани - намазва се раната с него и той саздава един защитен слой, който помага да се образува много бързо коричка. На сина ми така преди 6 години, след като един месец не можехме да затворим една сериозна рана (с размери 2см на 3см) на крачето с две намазвания на ЛОК се покри с филм и направи коричка за отрицателно време, а преди това се измазаха и изпръскаха какви ле не работи, кои от аптеката, кои от бабини приказки. Сега ЛОК за почистване може да нямам, но в едно шишенце в аптечката съм си оставила задължително да има за рани.
Абсолютно си права, не съм го прилага лично, но колежката ми го потвърди

# 32
  • Мнения: 399
Neli VB, ако за мене пишеш за Лок, имам го. Ама нещо не ми харесва много за душ кабината - трябва да се търка. Пък аз искам да пръсна и после само да изплакна - мързеливичка съм  Embarassed.
А иначе от продуктите на Амуей съм супер доволна.
Ами има лесно- намажи с него, но изчакай 20-30 минути пък тогава сливай и пак ми се обади / трябва да се понакипне, а не само с него да търкаш и да го миеш веднага/

Neli VB, сигурно си права. Но аз не го ползвам котцентриран, а разтворен с вода, иначе ми е много скъпо. Може би затова не ми почества добре, или защото не го чакам, не знам.
Иначе винаги имам разтворен в бутилка с пръскалка и го ползвам непрекъснато за какво ли не.

# 33
  • Мнения: 513
Детелина, нямам предвид концентрат, точно разтвора който имаш с него напръскай и изчакай 20-30 мин, но ако става въпрос за доста по-силно замърсяване на фаянс и теракот то пропорциите са с малко по- концентриран разтвор, а за обикновенно всекидневно поддържане е по-слаб

# 34
  • Мнения: 1 446
Пропър , Доместос , Роли и Медикс.

# 35
Аз ще ви предложа нещо ново и различно- чували ли сте за универсалния L.O.C. - на фирмата Amwаy. Той чисти почти всичко само дето за печките има друг LOC специално за печки.Универсалния LOC - чисти : теракот, фаянс, прозорци , стъкла на автомобили, за боядисани повърхности, за измиване на подове и врати, на хладилници и фризери, отстраняване на петна за пране на бели тъкани, миене на съдове в миялна машина, измиване на четки от боя, петна от вода и сняг върху обувки, почистване на петна понеръждаема стомана почистване на златни и сребърни накити, като шампоан за кучета, подхранване на ратения за съхраняване на цветя   във вода премахване на херпес. Всичко това само с един препарат- как ви се струва и той е концентрат и се разрежда и можете даго ползвате от10 -12месеца. newsm
 ;-)Tova zvu4i mnogo interesno,stiga da otgovaria na istinata. newsm10 newsm10

# 36
Детелина, нямам предвид концентрат, точно разтвора който имаш с него напръскай и изчакай 20-30 мин, но ако става въпрос за доста по-силно замърсяване на фаянс и теракот то пропорциите са с малко по- концентриран разтвор, а за обикновенно всекидневно поддържане е по-слаб

 smile3501 newsm44Zna4i,kazva6,4e tova naistina dejstva i e mnogo dobro,taka li?Ami,togava 6te si struva da dade6 niakoj lev,za da si go kupi6...

# 37
  • Мнения: 730
Доместос,Циф,Бреф,Амби пур,Медикс,Бингосил,Роли,Цилит

# 38
  • Мнения: 6 155
Основните са Меглио, Фрош с оцет, Мр. Пропърт, Роли, Медикс  Simple Smile

# 39
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Меглио,Медикс,Пронто и мистър Пропар.Тези основно и чат пат взимам нещо друго да пробвам.

# 40
  • Мнения: 3 760
Роли, Циф, Меглио, Мр. Пропър, Мр. Мускуло (за кухни и гел-водопроводчик  Laughing), Доместос, Медикс (за съдовете), Тест, Бреф, WC-Нет (белина-гел), Бингосил (за прозорци), Пронто...
Пера (доколкото виждам  Wink) с Персил (бяло и цветно), Ариел (ръчно) и Тео-бебе. Омекотители Силан и Ленор.
Ама общо взето от нищо не съм истински доволна...
Напоследък чистя предимно с парочистачка, ама и от нея не съм във възторг...
Искам нещо магическо...

# 41
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Сега чистих една ужасно замърсена фурничка и се вдъхнових да ви попитам вие какви препарати ползвате в домакинството си, обичате ли да имате препарат за всичко и изобщо освен вода, какво друго ползвате за почистване.
Аз самата съм май вманиечена по препаратите, да имам от всичко, да опитам всичко ново.
За сега обаче си имам фаворити, Циф или Бинго за замърсени тигани, тави и пластмасови изделия (измива прекрасно мазнината).
Цилит за мивката, печката и кранчетата.
Бинго розов за измиване на подовете, страхотно ароматизира къщата.


  И аз използвам същите Peace
Анитра за тоалетната, както и ароматизатор за WC
Пронто антистатик за прах, страхотен е!
Мистър Пропър, специално за фаянс и баня.
До тук ще спра, че вече стана много, но това са само част от препаратите, които ползвам.
Сега сте вие наред!

# 42
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
циф,обезмаслител-за нещо много замърсено по печката или съдовете,бинго-за под и за паркет-пронто

# 43
  • Мнения: 8 917
За съдове - Frosch;
за килими - Медикс или Сано /той е един универсален и определо съм доволна от него - продава се в туба някаква/;
за теракот - Сано;
за баня - Бреф 2 в 1 и Медикс за плочките;
за печка - Меглио.

Общи условия

Активация на акаунт