ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 748
  • 719
  •   1
Отговори
# 435
  • Лондон
  • Мнения: 839
Pipapo,доколкото знам,след 4тия месец бебетата усвояват повече храната,т.е. млякото,и може да започнат и да не си изпиват цялото мляло,както и да не се хранят така начесто.Млякото им се задържало повече в коремчетата,аз така знам.А и приятелки с деца на тази възраст са ми споделяли същото Hug

# 436
  • Лондон
  • Мнения: 839
Момичета,какво става с вас,къде се изгубихте? #Crazy

# 437
  • Мнения: 288
Ехе, позамря темата нещо.  Sad
Мери, включвам се с отчети.   Mr. Green
Малкият стана на 5 месеца, тежи 7,700 кг. Имаме изписани хомеопатични хапченца за зъбките - ще видя кога ще реша да дам, ама май положението със зъбките се поуспокои. Педито е за захранването след 6-я месец, понеже я питах и тя каза, че е рано и на следващата консултация ще ми даде схема. Поне сме на едно мнение с нея. Simple Smile Биха му ваксините - едното краче е още червено и подуто затова съм му сложила пак лепенка кул пач, по-рано бях му направила компресче с риванол.
Гледам да го свиквам да заспива сам, ама така много се проточва процеса на заспиване понеже нищо, че му се спи, все намира нещо да прави.  Laughing Пък на възглавницата малко да го залюлея и се е предал.  Mr. Green Аз давам още Биогая, педито каза, че може вече 2 пъти седмично да давам. Вие, мами някакви такива пробиотици давате ли още?
И лекинка от нас. Simple Smile

# 438
  • Мнения: 442
Ние днес свършихме с ваксините до 1годинка нямало да има други. Инак новото е, че крещим ужасно без причина вече и така поне 2 пъти на ден и много се кефи като си чува гласа, но и това било нормално. И аз взех гел за зъбките, но не съм го мазала още. Доста по  боляло като се стигне до кучешките зъбки. Незнам какво ще е като сега ръцете му са все в устата и все измокрен и лигав.
Хайде лека и спокойна нощ!

# 439
  • Мнения: 116
Момичета, днес Валето става на 5 навършени месеца и почваме 6 ти☺Хапва на обяд пюре от картоф,а от 2 дни картоф с морков му ги смесвам.Много му харесва с морков и после го докърмвам. Сама приготвям пюренцата като гледам да са био продуктите.Захраних го без да искам разрешение или съвет от преди то и за това днес и звъннах и тя просто се съгласи с мен.Чудя се обаче сега да продължавам ли да смесвам моркова с картоф или мога утре да му дам само морков...Два дни от както съм въвела морковче,но и двата дни са смесени с картоф...Лека от мен и дано ми отговорите скоро,че да взема решение утре на обяд какво да правя☺😊😄

# 440
  • София, България
  • Мнения: 5 597
fatamorganakat, давай морков без проблем, но да знаеш, че запича доста. Следващата храна, която въвеждаш ще е добре да е тиква, например.

Джо харесва много пюретата на ХИП, но последно ѝ взех едно - тиквичка и картоф, отвратително. На няколко места четох, че не било хубаво, но реших, че на нас ще ни хареса, защото по принцип нищо не връща. Не ви го препоръчвам. Снощи взех био тиквичка, днес ще ѝ направя домашно пюре.

За захранилите - по колко пюре давате като количество?

# 441
  • Мнения: 116
благодаря ти!За следващата храна съм решила тиква и аз.Сега примерно ще давам една седмица морков и другата почвам тиквата или не е задължително по една седмица да карам с нова храна и след това да въвеждам друга?

# 442
  • София, България
  • Мнения: 5 597
благодаря ти!За следващата храна съм решила тиква и аз.Сега примерно ще давам една седмица морков и другата почвам тиквата или не е задължително по една седмица да карам с нова храна и след това да въвеждам друга?
Една седмица е много, аз давам по 4 дни, доста хора дават само по 3.

# 443
  • Мнения: 101
благодаря ти!За следващата храна съм решила тиква и аз.Сега примерно ще давам една седмица морков и другата почвам тиквата или не е задължително по една седмица да карам с нова храна и след това да въвеждам друга?
Една седмица е много, аз давам по 4 дни, доста хора дават само по 3.

Нашата педиатърка каза по 3-4 дни да й давам новата храна. Виолета вчера за пръв път пробва морков ( 4м 12дни), днес пак 2-3 л. Ще й дам и утре и след това й взех пащърнак. Леко се е запекла, затова реших пащърнака да е следващ.  Имам едно питане. Новата храна пак се дава по 1-2л първия ден, 2-3 втория и т.н. нали ?

# 444
  • Мнения: 116
Наде аз мисля, а и така правя -новата храна директно колкото иска детето.Май само първият път се дава по една лъжичка, после по две или три.Ако бъркам Моля поправете ме.
Оффффф много ми е сложно с това захранване...😐😯😧

# 445
  • София, България
  • Мнения: 5 597
благодаря ти!За следващата храна съм решила тиква и аз.Сега примерно ще давам една седмица морков и другата почвам тиквата или не е задължително по една седмица да карам с нова храна и след това да въвеждам друга?
Една седмица е много, аз давам по 4 дни, доста хора дават само по 3.

Нашата педиатърка каза по 3-4 дни да й давам новата храна. Виолета вчера за пръв път пробва морков ( 4м 12дни), днес пак 2-3 л. Ще й дам и утре и след това й взех пащърнак. Леко се е запекла, затова реших пащърнака да е следващ.  Имам едно питане. Новата храна пак се дава по 1-2л първия ден, 2-3 втория и т.н. нали ?

Точно така, започва се отново с малко количество.

# 446
  • Мнения: 101
Виолета хапна морков 3 дни, сега 2 дни пащърнак. Много му се кефи. Вчера й дадох 3-4л. , а днес изяде половин пюре (от 125гр). Утре май ще й го дам в комбинация с картоф. Чудя се само дали не бързам много?

Момичета, някоя от вас пише ли в някоя от групите във фейсбук за декемврийски бебета? Feeling ме намери чрез един пост в групата за бебеносене, tinki също ме откри. Някой друг? Simple Smile

# 447
  • София
  • Мнения: 1 175
На мен днес ми пристигнаха пюретата,та от понеделник и ние почваме. Мисля да почна с тиква,ама като е сладка,се притеснявам да не би после да не иска другите? Та идеята ми е тиква,пащърнак,морков,картоф - после комбинации между тях и ще въведа и оризовата каша.
Иначе по Гергьовден бяхме в Гърция с кемпера,Никола се държа много добре и по пътя,и там - изобщо не е мрънкал или да нервничи.Играеше си в кошарата навън,разхождахме се с количката,вечер си заспиваше в кемпера,а ние с мм и каката си хапвахме и забавлявахме отвън.Даже натопихме крачетата в морето,но не беше много очарован.Не знам дали защото водата не беше много топла (което не попречи на кака му и баща му да се къпят Simple Smile ) или му боцкаха камъчетата,но почна да мрънка и си отидохме под чадъра.
Утре сме на последните ваксини и после чак като стане на годинка. Миналата седмица бяхме на консултация при частния педиатър,вече е 7.320кг,в петък ще стане на 6 месеца.
Вече кърмата ми много намаля,та почнах да дохранвам с АМ и мислех да минавам на двойка,но педи каза,че щом наддава добре,да си останем на единица,защото в другото имало захари и нишесте и надували бебетата.

# 448
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Цвете, аз захраних в този ред - морков, пащърнак, тиква, картоф, броколи, тиквичка. Утре сме на частния педиатър и предполагам, че ще ни даде карт бланш да започваме с плодовете. Принципът, който съм чела е тип храна да се въвежда през 3-4 седмици - тоест - зеленчуци - плодове - каши.
Благодаря за информацията за млякото, не го знаех, а е много важно. Колко ти намаля кърмата? Ще спираш ли или ще се бориш още? Аз кърмя, напъвам се зверски, но съм толкова дебела, че ми се реве, едновременно с това, ме е страх да спра да кърмя и аз не знам защо....

# 449
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте,момичета Hug Чета с интерес какво сте писали за захранването,защото до месец ще ми бъде в полза Hug Ние вече купихме билетите за лятното прибиране в Бг и съм мн мн щастлива.Ще запозная Миши със всички баби,лели ,роднини и ще бъде мн вълнуващо.Време е и те мъничко да помогнат Peace
Тук напоследък времето не е мн хубаво,та не излизаме всеки ден,а вкъщи е голяяяяма скука.На Мишко мн го дрязнят венците,даже днес отново купих гелче,само че отново ефекта е минимален.Лигави се адски много,ръцете са все в устата,а като го съблека си лапа и пръстите на краката hahaha Постоянно иска да стои прав и се оглежда гордо-гордо bowuu
Аз от около седмица започнах да пия един fat burner,като естествено го комбинирам с кардио,и направо по цял ден не се спирам Laughing Но съм си поставила цел Peace
Много от момичетата,които пишеха преди тук,вече не пишат.Къде сте-helios,Тони78,gardje,Mama Vess и всички останали?
Хайде хубав ден от мен bouquet

Общи условия

Активация на акаунт