ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 701
  • 719
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 442
Относно захранването, ако почнете да давате пюренца на Ганчев после навсякъде трябва да слагате по малко захар. Познавам бебенца, които само тях папкат вече. Аз гледам да готвя на малкия и варя някои зеленчуци. За сега не ми отказва храна, но ние сме лакомници, а и като ги нарежа на ситно бързо стават. Днес е на картофче с тиквичка и масло на върха на ножа има много хубав цвят като го разбих с пасатора. Ядем и кашите с банан и ориз и от вчера и с лъжичка. До скоро беше много смешен, аз давам с лъжичка той дори не си затваря устата, но вече става.
Направихме и ротъри ваксината и на 5.05 сл доза. До 20 седмица се поемала от касата после не. Добре, че за малко ще починем от ваксините вече, че много ме е страх

# 331
  • Мнения: 237
Криси разкажи с какво си го забранила аз още съм в началото. И на мен храна не ми отказва само зяпа иска още. Според мен няма нужда от захар. Хип също не са 100% изчистени. Най -добре готвено колкото може.След като има цяло заместено ли вкара кашите?

# 332
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Връщам се от частния педиатър - 64 см   и 6460 гр, но ме вкара в страшен размисъл за захранването - категорично е за захранване много бавно след 16та седмица, тоест след 4ти месец навършен. Аз се бях засилила да е след 5 месеца и половина. Според него се забавяло развитието на детето ако не започне да опитва и да вкусва нови неща. Същевременно  е много против ваксините до 9-10 месец, ние още не сме слагали, какво ще говоря пред държавната педиатърка не знам...  ooooh!

За захранването даже каза, че е категорично решено на някакъв световен конгрес на педиатрите. Европейската школа започвали с зеленчуково пюре, американска и канадска - с каши. Каши се давали и ако детето не е наддало добре.

# 333
  • Лондон
  • Мнения: 839
Явно всеки педиатър е с различно мнение.Тук,в UK, педиатрите са категорично против захранване по-рано от 6 навършени месеца.Аз пък мисля да пробвам на 5 и половина

# 334
  • Мнения: 2 224
Ох, тези педиатри и школите им могат да те побъркат. Един ти каже едно, друг - друго и направо не знаеш кой да слушаш. Аз мислех да правя пюретата вкъщи, но нашата ми каза, че поне за началото било по-добре купени, защото по-лесно се усвоявали. А като знам, че в началото ядат по 1 лъжичка, а пък веднъж отворено трайността му е 24 часа, ще има да се купува и изхвърля. Ще ми е интересно да споделите вие как мислите да процедирате. Също дали се дават сурови или сварени. Може би за началото ще пробвам с купени.

Имам да се оплаквам сега. От няколко дни Вики е непоносима. Все едно не е моето дете. Постоянно или мрънка или направо реве и направо едвам издържам. Обръща се от гръб по корем, но не може да се върне обратно и реве. Тъкмо я сложа по гръб и тя пак се завърти. Друг път пък си заспива по корем и това ме притеснява. Нали казват, че имало опасност от задушаване. Тази сутрин няколко пъти я обръщам по гръб, а тя пак се търкулва по корем.

И сега да се оплача от свекървата. Знам, че не му е тука мястото, но мисля че мами с малки бебчета най-добре ще ме разберат. Много пъти е правила неуместни коментари, но все съм си премълчавала от уважение. Ами явно тя не го заслужава. Постоянно се лигави: "любов на баба, ангелче на баба, най-доброто дете, тия родители все с тебе се оправдават че са недоспали" (това беше в началото, когато не спеше) и много други, но последното което ме подразни е следното: кара ме постоянно да й пращам снимки, за мен е ок, правя го. Днес ми пише: "каква радост е да я гледаш". Отговарям й, " но не и да я слушаш" и й пращам две клипчета, на които реве (толкоз ми е акъла и на мен да й се доверявам). Тя ми пише: "браво на детето! Плаче или от глад, или от умора, или защото иска разходка на свеж въздух". Смешното е, че Вики тъкмо се беше събудила и я бях нахранила. Преди няколко дни й пратих клипче, на което ММ разсмива малката. Тя ми отговаря някакви лиготии и след няколко часа добавя: "ама разсмивай и ти детето". Е сега, кажете вие на мое място как бихте реагирали. Аз направо съм бясна и реших, че този път ще си изясним нещата като се видим, а до тогава съм я блокирала са не й получавам глупостите.

Последна редакция: пт, 07 апр 2017, 20:27 от Anastasiya_S

# 335
  • Лондон
  • Мнения: 839
Анастасия,мен ако питаш,хич не й се връзвай.Някои хора си мислят,че щом преди n-на брой години са гледали деца,значи са компетентни по всеки един въпрос.Просто жената явно е от по-хапливите,или пък го прави без да иска (малко вероятно).Не й обръщай внимание,намали контактите и си свиркай Heart Eyes

# 336
  • Мнения: 237
Анастасия и аз започнах с купении то с най-малките на Гербер 80грама, изцяло от продукта и вода, и пише моето първо пюре, сега и давам на Хип и на гербер като вкарвам ново. Така две седмици вече яде около 120грама и мисля да почна да готвя от основното което ядезасега тиква която взех да и приготвя,а засега като вкарвам нов продукт тези по 80грама са достатъчни, а и имат асортимент. Аз почнах с морков, но мисля че тиква е по- добре. Картоф засега съм дала само с комбинация от готово.

# 337
  • Мнения: 442
Аз за обяд давам зеленчуково пюре, вечер бананова каша, че ни свърши млякото за гладни бебета и с другото сме гладни на 3ч.Все още яде от най малките пюренца не повече от половин бурканче, но и му варя често аз картоф, морков, тиква, тиквичка, което имаме във фризера, другите вкусове от готовите пюрета. Аз дозта нещя не ям, но ми се иска детенце ьа яде, да видим.

# 338
  • Мнения: 116
Ние бяхме на консултация и педито каза да си го кърмя и да почнем захранване към 6 месец.Въобще не знам как ще почна още,но имам време да прочета,разбера и реша. Тя препоръчва да почнем с картоф.
Със сигурност си мисля,че ще го правя вкъщи,а не купено,въпреки,че има доста добри продукти на пазара.Друг е момента,че свекърва ми много ми помага и имаме градина и всичко от там☺На мамите,които няма кой да им помага -могат да се улеснят като взимат от пазара.Holle са много чисти.Аз на тях съм се спряла.
Весела Цветница!Има ли именячета?
Ние тъкмо отиваме да заведем малкия на черква за първи път.Прекрасна неделя желая!

# 339
  • Мнения: 49
Вашите бебоци как са със зъбчетата?  Нашето постоянно си лапа ръцете, аз първо мислех, че е от глад, но няма логика! Като че си търка венчетата, така е от средата на втория месец.

Иначе видях, че една мама беше питала за книгата на Пашова - аз я имам и я намирам за задължително четиво, все пак е съвременна. Не е задължително всичко фа се спазва, но има добри идеи.

# 340
  • Мнения: 101
Здравейтееееее.. радвам се, че сме се разписали повече Simple Smile)) Ние днес празнувахме имен ден на Виолета  bouquet bouquet Милата тя, май много се шашна . Всички й говорят наведнъж и искат да гледам към тях  #Crazy

Anastasiya_S На мен темата за свекървите ми е болна.. още повече , че свекър ми е по-зле и от свекървата. Иначе и тя ми пише всеки ден да й пращам снимки като е на работа. Пращам понякога, ама има дни, в които тя не се качва от долния етаж да я види, а ми търси снимки!!!! Наглост. Аз, обаче, за разлика от теб, хич не си мълча. Всичко си й говоря направо и ми е много хубаво. Свекър ми пък е малко по-свободен и често идва да види малка. Най-мразя като се качи и тя реве примерно, защото й се спи и той ме разпитва "Яла ли е?" Аз, естествено "Не, гладна е, ама няма да й дам, защото много обичам да ми пищи в ръцете"  #2gunfire Относно причините..... аз си мисля, че не реве без причина. Единствено ме дразни като й се спи, но не заспива, а реве  #Crazy newsm78

Мона Лиза Кръщенето и аз мисля лятото, август или септември - на моя имен ден Simple Smile
Пюретата и аз бях чела, че Гербер са 100% зеленчук/плод и се надявам да намеря като почнем да се захранваме. До сега съм виждала Ганчев и Хип, но не съм се заглеждала много. Нашия педиатър ми беше споменал да започваме на навършени 4м, предполагам, че ще ми каже на консултацията като отидем на 23ти. На мен хем ми се иска да изчакам, ако има как, хем пък с тоя рефлукс май е по-добре да си се захраним.

# 341
  • Мнения: 408
Ох, тези педиатри и школите им могат да те побъркат. Един ти каже едно, друг - друго и направо не знаеш кой да слушаш. Аз мислех да правя пюретата вкъщи, но нашата ми каза, че поне за началото било по-добре купени, защото по-лесно се усвоявали. А като знам, че в началото ядат по 1 лъжичка, а пък веднъж отворено трайността му е 24 часа, ще има да се купува и изхвърля. Ще ми е интересно да споделите вие как мислите да процедирате. Също дали се дават сурови или сварени. Може би за началото ще пробвам с купени.

Имам да се оплаквам сега. От няколко дни Вики е непоносима. Все едно не е моето дете. Постоянно или мрънка или направо реве и направо едвам издържам. Обръща се от гръб по корем, но не може да се върне обратно и реве. Тъкмо я сложа по гръб и тя пак се завърти. Друг път пък си заспива по корем и това ме притеснява. Нали казват, че имало опасност от задушаване. Тази сутрин няколко пъти я обръщам по гръб, а тя пак се търкулва по корем.

И сега да се оплача от свекървата. Знам, че не му е тука мястото, но мисля че мами с малки бебчета най-добре ще ме разберат. Много пъти е правила неуместни коментари, но все съм си премълчавала от уважение. Ами явно тя не го заслужава. Постоянно се лигави: "любов на баба, ангелче на баба, най-доброто дете, тия родители все с тебе се оправдават че са недоспали" (това беше в началото, когато не спеше) и много други, но последното което ме подразни е следното: кара ме постоянно да й пращам снимки, за мен е ок, правя го. Днес ми пише: "каква радост е да я гледаш". Отговарям й, " но не и да я слушаш" и й пращам две клипчета, на които реве (толкоз ми е акъла и на мен да й се доверявам). Тя ми пише: "браво на детето! Плаче или от глад, или от умора, или защото иска разходка на свеж въздух". Смешното е, че Вики тъкмо се беше събудила и я бях нахранила. Преди няколко дни й пратих клипче, на което ММ разсмива малката. Тя ми отговаря някакви лиготии и след няколко часа добавя: "ама разсмивай и ти детето". Е сега, кажете вие на мое място как бихте реагирали. Аз направо съм бясна и реших, че този път ще си изясним нещата като се видим, а до тогава съм я блокирала са не й получавам глупостите.

Сега те чета и с ММ се шегуваме да не би да има любовница в твое лице, една и съща свеки делим ми се струва.
 Grinning
Ужас, разбирам те на 100 %, такива са, не е от лошо.

# 342
  • Мнения: 142
Иначе видях, че една мама беше питала за книгата на Пашова - аз я имам и я намирам за задължително четиво, все пак е съвременна. Не е задължително всичко фа се спазва, но има добри идеи.

Благодаря, че си забелязала. Аз още де каня да я прочета. Има и рецепти, затова исках да разбера мнение на някой вече чел я. Не знам дали не е някоя крайна. Аз сега например направо полудявам. Около мен всички с тия алергени. И какво трябва да ям?!

# 343
  • Мнения: 49
Иначе видях, че една мама беше питала за книгата на Пашова - аз я имам и я намирам за задължително четиво, все пак е съвременна. Не е задължително всичко фа се спазва, но има добри идеи.

Благодаря, че си забелязала. Аз още де каня да я прочета. Има и рецепти, затова исках да разбера мнение на някой вече чел я. Не знам дали не е някоя крайна. Аз сега например направо полудявам. Около мен всички с тия алергени. И какво трябва да ям?!
Аз кърмя и ям всичко, но нямам алергии. Избягвам бяло брашно и бял ориз, с млечните не прекалявам, месо почти не ям, но ми се ядат доста яйца и ядки. За захранването не съм решила твърдо кога и как, ще се доверя на бебчо. Ако показва признаци на глад преди шестия месец, ще започнем по-рано, мисля с авокадо или морков, защото:
Авокадото е мазно, така ще се усвояваъ мастноразтворимите му витамини, без да го смесвам с кърма, а и е вкусно;
Морковчето е по-лесноусвоимо от картофа.
Ще се консултирам и с педиатъра, разбира се, но засега така мисля да действам. Разни изследвания отричали нашия си картоф, но аз ще дам, може би на трето място.

# 344
  • Мнения: 408
Да, много добре казано. Трябва да се наблюдава детенцето и спрямо него да се нагласяме ние.

Общи условия

Активация на акаунт